BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

N52B30 v bramborovi 2 celou dobu co ho mám (= od 70 tis km na tachu) papká wolej - dyž to honím, řekne si klidně i o víc než litr na tisíc km (5w40 Millers CFS = což je svým způsobem i výhoda, protože v motoru je pořád "čerstvý" wolej, jak dolívám). Na tachu se blíží 150kkm, kdy plánuju udělat "opravdu velký" preventivní servis (= vyměnit díly na půlce auta), ale do (mechaniky) motoru jsem uvažoval nešahat.

Otázka - rád si poslechnu názory: Mám změnit názor a při tom servisu udělat i GO motoru (= aby žral toho woleje míň)?.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od HondaMan »

Pokud se nepletu, tak posledně to moc nevyšlo.

Na druhou stranu 1l/1000km je vážně hodně a asi bych o tom také uvažoval...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Posledně to bylo něco jiného = N53 a výměna motoru za repas s nepovedeným Nikasilem. Fčíl (dyžtak) uvažuju o generálce.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

aby to žralo 1l/1000 to je fakt nesmysl. Zkrátka se ti někde ztráci. Separator, ventil víko, olejová vana, gufera.. Ale co, je to tvoje věc.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: pát 10 čer 08:31 N52B30 v bramborovi 2 celou dobu co ho mám (= od 70 tis km na tachu) papká wolej - dyž to honím, řekne si klidně i o víc než litr na tisíc km (5w40 Millers CFS = což je svým způsobem i výhoda, protože v motoru je pořád "čerstvý" wolej, jak dolívám). Na tachu se blíží 150kkm, kdy plánuju udělat "opravdu velký" preventivní servis (= vyměnit díly na půlce auta), ale do (mechaniky) motoru jsem uvažoval nešahat.
Otázka - rád si poslechnu názory: Mám změnit názor a při tom servisu udělat i GO motoru (= aby žral toho woleje míň)?.
Na bmwklubu i od Michala sem dostal odpověď "nešahat na to" = OK, nebudu do toho gabat a budu holt dolívat wolej, no. Na bmwklubu doporučili přejít (ze stávajícího CFS 5w40) na hustší wolej, ale já z toho (zimní provoz) mám strach.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Já velmi pochybuji, že ten olej mizí jen a pouze přes válec. Tomu nevěřím. Tam bude někde netěsnost, která se vzrůstající teplotou oleje prostě prochčije ven. Vana, prsa, víko, domeček oleje, separator...
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od spooon »

taky vsázím na netěsnost. Litr na tisíc mi brala MX-5 před GO a to už se občas zahulilo z výfuku. A tam to opravdu žrala přes kroužky.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Rozumím, ale motor i vše okolo něj je zespoda suchý, ani v garáži na podlaze nejsou kaluže/kapky woleje.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Tak taky tam máš spodní dekl motoru, že jo. Za studena v garaži ti vana moc kapat nebude, když není tlak a olej je studeny. Jako litr na 1000 není OK, at si na bmw foru říka kdo chce co chce. Zda to člověk chce řešit (a zda se to vyplatí) už je na vůli každého soudruha.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Na zahraničních webech je toho o spotřebě woleje v N52 napsáno poměrně dost a (já jsem si z toho vzal:) některé N52 prostě wolej žerou dost (brambor2) a některé v podstatě ani kapku (m4Zlik).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět