BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
pucvol
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 26 dub 23:06

Re: BMW Divize

Příspěvek od pucvol »

mesyas píše:já si pás zapínám vždy, ale třeba mi to pípání dost vadí při couvání do garáže(musím přes 2 dveře a trochu pojet, přijde mi ujeté se několikrát zapínat/odepínat). Občas mi po boku sedí někdo, komu vadí pásek(ano, vím, je to nezodpovědné).
Mně to u BMW vadí taky, Fiat to má tak, že detekci zapnutých pásů a pípání zruší při zařazení zpátečky, kdyby se to dalo nastavit stejně tak by to bylo super. Vadí mi třeba i to, že po vyřazení rychlosti zůstávají aktivní čidla parkování.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

mesyas píše:no, čekal jsem, že bude možnost vypnutí :D tak bohužel lidi co budou sedět vedle mě si ten pásek zapnou(dík za tip, ale to železo asi nikde neseženu), řešili jsme to tím, že jsme pásek zapli a "zasedli to, ale to je takové nepraktické :D Ještě dotaz. Dá se vypnout start stop? Myslím jako trvale, že ho nebudu muset vypínat pokaždé nastartování.

P.S jedná se o model f36
To železo...
Aliexpress : seat belt buckle.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Nie je nad poriadny rallye (BM)wagen :x :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lukasp »

Zdravím,

mám takový dotaz, má někdo zkušenost s BMW prodlouženou zárukou (nejen BMW, myslím, že je to všude stejný). Říkal sem si, že to budu řešit až po 2 letech, až mi vyprchá 2 letá záruka, ale teď mi napsali, že je změna v zákoně a pokud chci prodloužit záruku, musím to udělat do konce roku.

No a jelikož mám známeho, který vlastní servis (avšak ne originální BMW), říkal sem si, že budu triviální opravy a údržby dělat u něj (výměna brzdovách destiček, olej atd.) za zlomek ceny. Ale napadlo mě se zeptat u BMW a oznámili mi, že pokud chci prodloužit záruku, musím všechny servisy dělat v autorizovaném servise. To je snad blblost ne? Má s tím někdo zkušenost?

Díky za rady
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: BMW Divize

Příspěvek od Kavis »

Jak to má přesně BMW nevím, ale u GM je prodloužená záruka vlastně pojistka od Axy a případná porucha se řeší jako škodní událost. Takže na pojistku, kterou si sjednáváš dobrovolně se bloková vyjímka nevztahuje a ta axa si to podmiňuje historií vozu pouze ve značkovém servise.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Prodloužené záruky se vztahují na provádění prohlídek v autorizáku, je to celkem logické.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

VW group to má stejně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

Re: BMW Divize

Příspěvek od mesyas »

Zdravím,

obracím se na Vás s dalším dotazem a děkuji za předchozí odpovědi. Stala se mi taková nemilá věc, naboural jsem :D U dealera mi řekli, že rozpočet oprav je prý do 350k(nejsem znalec aut, ale zas tak poničený se mi nezdá, ale jak píšu, nejsem znalec). Auto je asi měsíc starý, má najeto pár set km, má ještě ten nádech novoty :D . Moje otázka teda zní, dá se někde prodat? Nějak se mi nechce dávat peníze za opravu, z mnoha důvodů bych si chtěl raději pořídit nový auto. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

Bouraná auta se normálně prodávají. Umí to poslat dál i lepšejší dealer.
Cena se ti zdát nemusí. Do mne tuhle lehce nacouval kamion - na první pohled byla jenom upadlá RZ a finální oprava byla dost nad 100t. Jenom LED světlo bylo za 60t. Sic to nebylo BMW, ale Audi...což v těch cenách oprav moc roli nehraje ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mesyas
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: ned 24 črc 21:04

Re: BMW Divize

Příspěvek od mesyas »

A prosím tě(nebo prosím vás), vím, že se to určitě nedá takhle odhadnout, ale za kolik si myslíte(podle sebe), že bych mohl potenciálně prodat to bourané? Původní hodnota byla 1.6mil. Jak jsem psal, najeto cca 700km. Od nového auta k nepoznání(kromě místa bourání). Vůbec nemám představu, a určitě b bylo lepší při případné vyjednávání neplácat kraviny. Dealer mi už někoho hledá, ale nevím jak to dopadne.

Případně, jak dlouho tak trvá oprava auta?

V příloze vkládám foto auta, jestli se je vůbec něco vidět.
Odpovědět