BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ak ti dam radu, toto nekupuj a vyhni sa tomu zdaleka, ak nechces prist o cely diferencial. Casom ti ten diferencial vybuchne a roztrhne vsetko vo vnutri. Tiez som nad tym rozmyslal, ale videl som par fotiek, co to spravi...Skoda,ze to teraz narychlo neviem najst.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Když by to odnesl jen diff tak je to ok. Pokud by to mělo rozmrdnout převodovku, tak to by bylo blbý. Diff bych si nechal původní a upravil nějaký za pár šupů z vrakáče. Když se ti podaří najít fotky, tak budu rád. Dost možná to ve finále nebude ani potřeba tam dávat a bude stačit e-diff.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Mám v obou svých bramborách LSD (Quaife) a... sem zato ráth, je to úplně jiný pocit z jízdy. Od mmiry sem brambora2 dostal sice taky s LSD (Wavetrac), bohužel se ale velmi brzo podělal (vysypal se jeden ze šroubů držících oběžné kolo v kleci, diff ten šroub semlel a bylo po něm), tak vím, že OEM "open" diff z autorizáku + Quaife vřitnosti do něj = kilčo vyletělo komínem - prostě není to vůbec levná záležitost, takže se nedivím, že se někomu (quli "malým" penězům) to může zdát jako řešení, ale já bych z toho z principu měl strach, protože semi to zdá "technicky moc překombinované".
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

ja bych taky asi chtel nejaky svor, ale kdyz slysim ty castky, tak se u toho dost kroutim ..
Pravda vyděsí
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

snazil som sa najst detailne vlakno na anglickom fore,ale neviem ho najst, tak prikladam iba jedno,co som nasiel starsie.
Tam iba typek ukazuje,ze vlastne to cele spolieha na trenie a ozubene kolesa su kalene a tvrde, tak to brusi material z tych kociek toho "lsd". Musis poprve velmi casto menit olej,lebo to plave v pilinach ocele a nakoniec ked sa ten material oslabi natolko,ze moze az prasknut a pomelie sa ti to v dife a dovi dopo :ympray: x_x

http://www.saturnfans.com/forums/showth ... p?t=233248
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

ted jsem se k tomu dostal - to co dáváš je phantom diff. Ten nemá ty kluzný kotoučky které umožní otáčení případně. Tím by se tohle mělo právě eliminovat.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

z tvojho prispevku mam pocit ako zo seba ,ked sa snazim najst nejaky dovod, preco do niecoho ist :D nikto ti nebrani, no ked sa pozriem na to z technickeho, materialoveho, funkcneho aspektu, vidim v tom "kurvitko", do ktoreho by som nesiel..
to je len taka priatelska rada :) ,nie odhovaranie.

Inak niekto, kto ma v BMW NOx Senzor ho skusal nahradzat emulatorom? Teraz som riesil diagnostiku a vymenu Nox na N53 325xi, vyzera, ze po vymene uz je vsetko ok. Pohral sa clovek aj s diagnostikovanim, adaptaciami a vyzera, ze si to sadlo.
No Nox katalyzator by som ako majitel menit veru nechcel, jedine z vrakaca. Alebo ten emulator potom.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Brus: Tak Quaife se da sehnat za ceny lehce pres 1000 EUR a Bidrs (https://www.birdsauto.com/) maji na netu podrobny navody na zabudovani. Takze je postarano o zabavu na dlouhe zimni vecery :D

Ja ted teda akorat premejslim nad vymenou za lamelu (MFactory), a tam to zvlast pri primem objednani z ameru vyjde jeste na min.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ja by som urcite isiel do skutocneho LSD. Lamelovy lepsi,ale treba viac menit olej a potom casom lamely vymenit. Snekovy je zasa bezproblemovy na udrzbu.
Mne sa doma vala E92 M3 LSD diff, ktory som splasil uz asi pred pol rokom, z AT s pomerom 3.15 ja mam manual s pomerom 3.08, takze bude pasovat akurat. No len musim este dokupit poloosy a upravit kardan - co sa mi teda velmi nechce a zacinam rozmyslat, ci ho nepredam a kupim od M-Factory cely set final gear 3.08 srubovany spolu s snekom LSD. Lebo svoj dif nemozem lahko upravit, nie je srubovany ,ale zavareny natvrdo :(
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

blah píše:Ja ted teda akorat premejslim nad vymenou za lamelu (MFactory), a tam to zvlast pri primem objednani z ameru vyjde jeste na min.
Ještě je tu možnost koupit z tchajwanu přímo od výrobce - když jsem poptával na sportíka, tak mi nabízeli myslím 30% slevu. Za LSD a stálý převod i s dopravou chtěli 1200,-USD. Nakonec jsem ale vyměkl a vzal jen LSD a ten jsem koupil tu. Těch 100t. co píše pavproch je teda brutál cena, halt oem a evropský ceny.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět