BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ano, kolesa som nafukal, ale len nieco nad max. odporucanu vyrobcom pre plne zatazenie vozidla. Uvazujem o tom,ci nie je dobra vec pridvihnut cele auto a posadit ho na podpery, ze odlahcim pruziny a kolesa trosku. Len som k tomu pocul aj to,ze potom trpi zbytocne tlmic v natiahnutej polohe. Len nejake vedecke vysvetlenie nikde nebolo, tak mne to pride ako dobry napad, odlahcit napravy,tym aj tlak na pneumatiky a vlastne setrim aj pruzenie :D
S benzinom, no ja to robim tak, ze necham ledva nad rezervou a ked to chcem vytiahnut von, tak prinesiem cerstvy 100 oktan v bandaske. Lebo ako to tam stoji v nevyhrievanej garazi, tak aj ten kusok etanolu v benzine viaze vlhkost a vytvara nejaku vodu v nadrzi.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Duke_Luke: Protáčet motorem naprázdno už nemá smysl, je tam elektronická olejová pumpa, která není poháněná řetězem/řemenem od kliky. Tudíž budeš točit motorem a mazání nula.
Auto jsem zazimoval začátkem prosince tak, že jsem ho šoupl do garáže a zapnul (trvale, na celou zimu) na inteligentní nabíječku. Hotovo. Dělám to tak už čtvrtým rokem. Neřeším ani benzín (je tam celoročně Verva 100), ani tlak v pneu, nic. Na jaře přijdu, zmáčknu čudlík a auto bez váhání naskočí, jako by stálo pár hodin, ne pár měsíců. Na gumách jsem nikdy nic nepoznal, navíc typicky je na jaře stejně nahazuju nové.
:ar!
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

tak aspon N54 urcite nema elektronicku olejovu pumpu a popravde neviem v akom motore by si dovolili inzinieri prejst na nespolahlive riesenie mazania. Mam len elektronicku vodnu pumpu. Olejova pumpa je mechanicka hnana rozvodovou retazou a ponorena vo vani/tzv. wet sump. Auta mozu mat AUX elektronicku olejovu pumpu - je pridavna, nie jedina samostatna. Cize za mna v kazdom aute ma zmysel uvazovat nad pretocenim motora bez startu.

Pocul som uz aj inu fintu a to odpojit konektory na vstrekovacoch,aby nedoslo k naplneniu benzinom a zapalu a nastartovaniu.Teda vytlacit olej startovanim "naprazdno" . To je kvazi rovnake ako pretocenie kluky rucne, len to robi za cloveka starter. Mam aj diagnostiku,takze chyby vytiahnutych konektorov si viem vymazat. Takze uvazujem aj nad touto moznostou.

Ked davas na jar nove gumy, tak ano,moze ti to byt jedno :D Resp. aj ked mas elektromechanicky posilovac, tak tam asi menej budes citit vo volante. Ale pri klasickej hydraulike citit do volantu viac vibracii. Existuju na pneumatiky aj take "vankuse" v tvare polobluka, ktore clovek vie dat pod kolesa,aby drzalo tvar pneumatiky. Len to uz mi pride velmi "extravagantne" .
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

tu je krasna ukazka toho startovania s odpojenymi vstrekovacmi. Sice tam maju novy motor zalozeny a potrebuju ho komplet natlakovat olejom. Pekne ukazuje, kolko trva motoru, kym ma dobry tlak oleja a vsetko zaolejovane. Cize najskor to takto asi vyskusam po dlhsom stani. Startuje to naprazdno 25 sekund ! kym dostane tlak. A ked tak dlho stoji motor so stecenym olejom, kym sa to dostane hore na VANOS a vacky, tak tie mozu fakt chvilu behat nasucho. [youtube_https]https://youtu.be/IYU-hXpyM2I?t=1462[/youtube_https] Hmm, no len na konci hovori,ze to robia s vybratymi svieckami, aby nebol kompresny odpor. (-|
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, čas letí a kilometry přibývají... sem se byl s bramborem2 právě objednat u dvorního mechanika Michala na servis - tentokráte malý - jen wolej a filtry, zato ten další bude óbr - 150tis km = preventivní výměna půlky auta.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

God bless LSD. Tady u nás je nasněženo (3cm), mrzne a na příjezdové cestě k mé firmě (fest do kopce) se to neska ujezdilo do hladka/neposypáno - fčíl sem přijížděl (brambor2 - Quaife vzadu) a musel sem ftom kopcu zastavit, bo přede mnou oftáka nebyla schopná se rozjet. Po uvolnění cesty sem enem kousek couvnul, kde je to trochu míň do kopca a díky LSD se proti tomu kopci rozjel, sic s tancujícím zadkem. Ufffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Ty woe, ta moje (stará sklerotická) hlava.... právě sem se vyděsil, protože sem v batůžku v kapse, kdy vždycky jsou, nenašel klíčky od brambora2, chaos, hledal sem je všude (i venku před firmou, dyž sem tam neska vytahoval klíče od firmy) a nic.... až po snad 5-ti minutách chaosu a rodící se depréze mi doslo, že brambor2 je u Michala na servisu.... ty woe, skleroza.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

to já jsem si na Tebe ráno vzpomněl - jak nemám svoje auto, tak jezdím multivanem, který nemá keyless a to jsou nervy: proč se to neodemklo, když držím kliku, případně sakra proč zase musím lovit klíč, když to chci nastartovat :D
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Tak ta M3 co testoval Muldix je na prodej za 1,1 mio. Zda to je nebo není dobrá cena, to už nechám na posouzení každého.
https://auto.bazos.cz/inzerat/144188119 ... bsport.php
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Je to teda dost, ale zase na tom jsou same fajn dily. Asi to takovou hodnotu muze mit?! Cekal bych ze to pojezdenim takto odladene muze byt podobny
997 911 GT3 a ta stoji o dost vic.
Odpovědět