BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

To je škoda. Zajímalo by mě co by jsi na to řekl. Teď jsem viděl krásný sedan E90 M3. Moc pěkný, hezky svalnatá karoserie :-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: úte 04 dub 11:26 Tak další věc na seznamu pro servis příští týden - pravé zrcátko (el. stavitelné) se "zbláznilo": Přijdu k autu, odemknu dálkou a v tu chvíli se to prcátko vytočí skoro úplně proti směru jízdy a tak už zůstane = musím ho manuálně dát do polohy (ve které vydrží do dalšího zamknutí/odemknutí auta). Chjo no, halt staré auto.
Sem zapomjéél: (dvorní mechanik) Michal se celý minulý týden hrabal v leguánovi (ten největší z řádných servisů á 120 tis km + prdlá - už podruhé - pružina na zadním kole), v pátek večer to dodělal, taxem si Leguána odvezl a místo něj mu tam nechal brambora2 (na řádný servis 165 kkm = jen oleje a filtry) + to prcátko (Michal strašil, že je to neopravitelné a že bude kompletní výměna za nové, uvidíme).

EDIT (po tydlifonátu s Michalem): Bude nový špígl, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

pavproch: Nevim, no. Dělalo mi to taky, několik týdnů mi to pilo krev, pak jsem si s tím asi hodinu hrál (bez jakéhokoliv rozdělávání zrcátka - jen polohování rukou v kombinaci s odmykáním/zamykáním/přiklápěním/odklápěním dálkáčem. A pak jsem nějak (nevím jak) vychytal takovou nějakou reset pozici, že se to vzpamatovalo a už to drží tu správnou pozici, správně přiklápí a správně vyklápí. Do té doby mi to vždy po odemčení anebo pak znovu po chvíli jízdy vyklápělo na max dopředu, tzn. to co tobě. A jak říkám, po mnoha po kusech se to dalo do pořádku a od té doby je to ok. Tak možná škoda peněz za nové zrcátko :-?
:ar!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Michal mi (do telefonu) říkal že to má/měl rozebrané a že tam jsou ulámané plasty. Věřím mu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Už zase brmbrmbrm a prcátko prcátkuje. Hurá!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Nepsat tady spectral o zrcátku tak vůbec nevím o čem tu mluvíš :D ...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Fčera podvečer sem m4Zlikoval, neska dopo vlezl po týdnu do brambora2 (mají stejné motory N52B30) a (budu se opakovat) "Sport" režim udělá z N52 úplně jiný (samozřejmě) lepší motor. Škoda, no, že ho brambor2 nemá, dobastlovat ho ale nebudu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16301
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Chjo no, jak to má kola nebo kozy tak s tím bude nejen láska, ale i problémy. Sotva sem přivezl brambora2 od Michala, taxem se musel objednat do autorizáku - na čelním skle ještě po MMirovi bylo pár ťukanců, ja k tomu taky nějaký přidal = všechny mimo zorný úhel řidiče a nerostly = pohoda a... fčíl, na jarním slunku začal sám od sebe jeden růst (už má ca 10cm) přímo před řidičem. Michal to odmítl (bude to na pojišťovnu, mám pojistku na skla) že mu pojištovna jako neautorizáku platí málo = proto autorizák. Omeldováno na Allianz, objednáno v CarTecu Vítkovice (do centra nerath yezdim) na 2. qětence (dříff neměli volné náhrasní auto - jediné, co tam mají s MANUÁLEM - 218d.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1374
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Při brždění mi začaly brutálně ale opravdu fest mlátit brzdy. Dělal jsem je před 7 měs / 11 tis km. Na okruhu jsem s nimi nebyl. V létě jsem odjel Toscansko a v pohodě. Jemné vibrace jsou cítit i bez brzd, ale na brzdách je to echt.

Příznaky jsem začal pociťovat poté, co jsem přehazoval z letních na zimní. Zimáky jsem si řekl, že nechám vyvážit a od té doby to tak nějak vibrovalo. Protože v zima je krátká, řekl jsem si: počkej a uvidíš až hodíš letní. Třeba je to kopnutý disk. Dal jsem letní a je to tam stále.
Ale i ty letňáky v zimě vyvažoval stejný nýmand. Chtěl jsem je mít na léto oukej.

Podezření je samozřejmě na zvlněné kotouče. Zahřáté to vibruje hodně. Ale ne vždy. Někdy jakoby se sešly frekvence "šišatých" kol a brzdí to vcelku normálně. Např. včera to někdy ze 180 bubnovalo fest a jindy to ze stejné rychlosti tolik nemlátilo.

Last point co pozoruji (možná si to vsugetovávám) je slabší účinnek posilovače brzd. Že na pedál musím tlačit větší silou. Chtěl jsem odpojit podtlakovou hadičku co vede od podtlakové pumpy k posilovači, abych mohl prstem zjistit jak moc velký podtlak to má. Ale za boha mi to nešlo sundat..

Otázka: sháním servis v Praze (ideálně západně od vody. Např. zličín, řepy, břevnov, motol, střešovice, smíchov atd), kde mi budou schopni:
A) změřit zda nejsou disky šišaté (bez pneu)
B) vyvážit pneu s přítlakem a případně posunout gumu vůči disku aby to bylo fajn
C) změřit házivost kotoučů
D) změřit sílu s jakou jednotlivé brzdy brzdí (ověřit zda ten posilovač chodí jak má)

Když by to zvládl jeden servis tak super, pokud aspoň udělají A+B nebo A+B+C taky dobrý.

Líbí se mi tento článek . Myslím si, že by mi to dost mohlo pomoct. Best drive v Praze by byl lepší, ale když to jinak nepůjde, tak si zajedu i do té Plzně a budu pracovat přímo ze servisu :)
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1504
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: BMW Divize

Příspěvek od abgx1 »

Bol by som velmi prekvapený ak by ich nestačilo proste vyvazit v prvom pneuservise ktory uvidis.
Odpovědět