BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

To je předmět. :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

šestikreditovej
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Takže hlásím úspěšný zápis kompresorového kitu pro BMW Z4 3.0i SMG do velkého techničáku.

Pokud bude někdo chtít absolvovat podobné dobrodružství, tak mám zkušenost s TUV SUD (a instalace od německé firmy). Doporučuji firmu, která vám dá protokoly se schválenou hromadnou přestavbou od TUV SUD a testovací zkušební protokol.
Pak stačí zajít na TUV SUD v ČR, kteří přestavbu zkontrolují (zkontrolují i německé protokoly TUV SUD z databáze, do které mají přístup) a pokud je vše OK vystaví český protokol od TUV SUD. Tento protokol by pak měl stačit na zápis přestavby do TP na evidenci vozidel.
Náklady na zápis
3 000 Kč za protokol od českého TUV SUD
1 050 Kč za schválení a zápis do TP na evidenci

Pokud nemáte protokoly (TUV SUD nebo od Dekry) od firmy, která vám to instalovala, tak počítejte s tím, že budou testovat parametry a bude to stát hafo peněz (třeba u Dekry, která neakceptuje TUV SUD protokoly, za to chtěli 40 000 Kč) a nemusíte projít!
Takže pozor při výběru firmy, která provádí úpravu.
Pokud budou nějaké dotazy, tak budu-li vědět, odpovím.

Údajně v budoucnu tohle nebude potřeba a na evidenci vozidel akceptují přímo německé protokoly.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od spooon »

tak to je menší zlo (a míň peněz) než bych čekal. Spíš sem čekal těch 40 000,- :-D
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

Pote, co auto zjistilo, ze bude v cesku, tak prestal fungovat apple carplay :-( fakt to v cz nefunguje, nebo je to necim jinym?
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

Oficiálně ne ale normálně to funguje
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

Mne to opravdu uz nefunguje, nadruhou stranu mi to zatim nijak nevadi. Trosku bojuju s bezklicovym pristupem, dnes mi to treba sklopilo zrcatka misto toho, aby se odemklo, asi budu muset nahlednout do manualu. draha polovicka to zatim ohodnotila slovy, ze to ma maly kufr a je v tom moc ticho, vsecko spatne.
Pravda vyděsí
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

Brus píše:Mne to opravdu uz nefunguje, nadruhou stranu mi to zatim nijak nevadi. Trosku bojuju s bezklicovym pristupem, dnes mi to treba sklopilo zrcatka misto toho, aby se odemklo, asi budu muset nahlednout do manualu. draha polovicka to zatim ohodnotila slovy, ze to ma maly kufr a je v tom moc ticho, vsecko spatne.
Dotykal ses senzoru pro zavirani... kdyz chces odemknout jen chyt kliku z vnitrni casti...
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

Bond007 píše:
Brus píše:Mne to opravdu uz nefunguje, nadruhou stranu mi to zatim nijak nevadi. Trosku bojuju s bezklicovym pristupem, dnes mi to treba sklopilo zrcatka misto toho, aby se odemklo, asi budu muset nahlednout do manualu. draha polovicka to zatim ohodnotila slovy, ze to ma maly kufr a je v tom moc ticho, vsecko spatne.
Dotykal ses senzoru pro zavirani... kdyz chces odemknout jen chyt kliku z vnitrni casti...
Vyborne :-) manual se tedy zatim odklada na neurcito, dik
Pravda vyděsí
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Potřebuji pro dceru nějaké jeté menší SUV s trochu teréními vlastnostmi a nejraději s automatem. Chci benzín.
Pls. poraďte:
BMW X3 2.5i
BMW X3 3,0i

nebo raději jít jinam (spolehlivost a provozní náklady)

Suzuki Grand Vitara 2.0
Suzuki Grand Vitara 2.4

Zajímají mne osobní zkušenosti se spolehlivostí.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Odpovědět