BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

tak ono tie elektronicke snimace oleja snimaju aj kvalitu oleja a prepocitavaju aj narocnost jazdy, teda kolko studenych startov a pod. Doliatie oleja ti mohlo sposobit zlepsenie kvality oleja ,co je logicke doliatim noveho a preto dvihlo pocitadlo vymeny.

No ja s kamienkom som mal tiez usmevny zazitok, kedze mi urobil ryhu do brzdoveho kotuca a ako som bol v bmw na prehliadke, tak sikovny technik ,ze to musia vymenit brzdy =)) a rovno kotuce aj dosticky. Tak som mu chcel poklopat na celo, ci ako vyzeram fakt ako blbec :-B ,ze mu to zozeriem. :ymdevil: Taky vyrobca ako ATE POWERDISC zamerne davaju drazky ,pre odvod horucich plynov a mne sa tam vytvorila drazka gratis a uz ju chcu odstranovat. :))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW Divize

Příspěvek od Zajda »

Duke_Luke píše:tak ono tie elektronicke snimace oleja snimaju aj kvalitu oleja
To asi těžko, co by tam mohly snímat?
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3225
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

chuť
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Pokud vím, tak veškeré propočty dělá ř.j. ze stylu jízdy a četnosti startů.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 787
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Duke má pravdu, skutečně to čidlo v sobě má i funkci primitivního sledování stavu oleje. Principem je měření elektrických vlastností - konduktivita apod. (ano, zjevně se v důsledku změny parametrů oleje jeho ojížděním mění i elektrické vlastnosti). Čuměl jsem na to jako puk, ale je to tak.

Vyhrabal jsem vám i jedno starší PDF s podrobným vysvětlením.
Přílohy
BMW-oil-sensor.pdf
(80.04 KiB) Staženo 109 x
:ar!
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

Spectral: dik za doplnenie. :ymparty: PS to all: nepisem hluposti, ak to nemam overene, lebo sa nerad strapnujem (aj ked ste ma tymi otazkami teraz nachvilu dostali :ymapplause: ) ,ale ano, nik nie je neomylny a moze sa stat aj mne. Tiez mam uz taky senzor, tak som si to nastudoval davnejsie. :-B .
Uz som mal raz snimac oleja pokazeny a to je clovek v kuse nervozny, lebo nevie, kolko oleja ma , aj ked vie,ze mu to olej nerezrie, ale ten pocit neistoty neznasam. @-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

@spectral: kuju za osvětu

Tak neska už tam je 17tis km, asi to přepočítal... :D

Čili to čidlo v bramborovi2 opravdu zohledňuje "kvalitu a opotřebení" oleje - dolitím se kvalita zlepší a opotřebení zmenší čili kilometry narostou. Proč to ale nepočítalo stejně i v e91, to mi zůstává záhadou.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od HondaMan »

katování kostů, lepší SW, validita měření

Pravda bude někde mezi.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW Divize

Příspěvek od Zajda »

Tak jsem si rozšířil obzory. Kontrola vodivosti může asi reagovat na obsah vody v oleji a alkalickou rezervu, takže lepší než nic, ale příliš bych na to nespoléhal.
《》
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

a já včera zjistil, že baterka v bramboře vydržela od 12 let. Nikdy nebyla měněná (dle diagnostiky) což teda čučím. Jako motor vždy nahodí, ale to inteligentní dobíjení už tomu slušne dává na prdel.
Odpovědět