BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Jo, není tam něco úplně 100% v pořádku - když to cítím, že to blbne, taxe vtu chvíli volnoběh drží někde na 800-900 toček, zatímco, když to neblbne, tak je 600. Aspoň mám čím se bavit, hledat, zkoumat, vyměňovat. Věřím, že časem na to přijdu.... akorát nevím kdy a kolik to bude stát. Ale co už.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak brambor2, teda jeho N52B30 zežral přesně 1 litr CFS na přesně 5000km. Je vidět, že podzim = pomaleji, ne furt v redline a venku není hic = žere toho míň (v létě i litr = 3kkm). Asi fuckt budu muset udělat při dalším servisu i ten separátor.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

N52 žere olej jak prokopnutá, obávám se, že výměna separátoru ti (na rozdíl od starších motorů Mxx) prakticky vůbec nepomůže (been there, done that...).
:ar!
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

pavproch: otazka, aku viskozitu tam lejes ? Pomohla by vyssia vysko ako 5W40 s papanim oleja. Resp. tam nahodit externy olejovy chladic ,aby v lete znizilo teplotu oleja a nepapalo by to tak. Ja jazdim na 0W40 s velkym olejovym chladicom a nezerie mi to olej vobec a to na N54B30 :ymhug: . Mal som nejake vonkajsie uniky cez tesnenie olej termostatu a potom cez olejovu vanu, ale ako som to fixol, tak je po ubytku :ymparty:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

@spectral: jo, vím, že M52 jsou na to náchylnější, ale přesto to (víceméně preventivně) při dalším servisu vyměním

@duke: liju tam Millers CFS 5w-40
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

To jsem rad ze nejsem sam, taky mi to zere hodne. Radsi to ale nepocitam :D
Duke_Luke: N52 ma vymenik olej/voda, takze si nemyslim ze by to nejak moc pomohlo. N54 neni jenom oturbena N52, je to o dost jiny motor.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

pavrproch: tak jedine uz lepsie externe chladenie, ak ti to neunika inam.

blah: to ja viem. Aj N54 ma vymennik olej/voda plus externy chladic . Prve verzie N54 mali len vymennik bez ext chladica. Ale zralo mi to olej aj s original OEM setupom v lete. Po upgrade visko z 5w30 na 0W40 a pridanim vacsieho ext chladica je to topka teraz bez ubytku oleja.

Ale zas ked to zerie len nejakych kazdych 3-5 tisic km, to nie je take zle a aspon clovek ozivy okruh naliatim noveho oleja :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

ten výměník olej voda má i N53?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Externí chladič na to "bastlit" nebudu, nemám ho ani na m4Zlikovi (kterého "honím" víc), taky má N52 a wolej žere míň (sezona = 5 až 7 tis km = cca půllitr, taky CFS 5w-40)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Budu muset udělat zadní tlumiče.. autokelly chce za jeden Sachs 4317. A tady automatějíčekto vychází na 1250 :-o Dle recenzí to nevypadá na šmelo obchod. Bral jste tam někdy někdo? Rozdíl v ceně je fakt brutální
Odpovědět