BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

jarka píše:
maciak píše:@Brus 340i je s automatom velmi dobre auto, polemizoval by som ci nie lepsie ako s manualom.
BMW nemalo nikdy velmi dobre manualne prevodovky, dlhe drahy, mdla spojka, popripade spojka co mam problem stlacit aj ja s mojimy 70+cm stehnami

ktomu ze BMW ide do sraciek, blbost. stale ponukaju super auta, m2,m3,m4
Na denne jazdenie je ZF8 velmi velmi dobra volba a zobral by som ju do non m auta vzdy pred bmw manualom
Ale prd, ZF8 má prostě dlouhý poslední kvalty, tak vykazuje lepší normovanou spotřebu, tedy míň CO2. Oproti tomu bohužel 6M převodovku, aby měla stejnou papírovou spotřebu, a aby zároveň byla rozumná prostě neposkládáš - tedy typická EU regulace. A ty řečičky o tom, že je automat lepší apod. #:-s (pro lenochy a lemply :) ). Prostě bohužel o tom nerozhoduje jen trh, ale velmi výrazně i soudruzi a jestli to nevidíš tak ok, ale netvrď že ty co to vidí tak si vymýšlí.
No sorry, ja som asi tiez iny ked nevidim jedinu vyhodu manualu v daily aute. Hlavne v aute ktore nema ziadne sportove ambicie. Vo vikendovke by som automat nechcel, ale na vsetko ine je manual skor na obtiaz. Este v pripade ze ma clovek jedno auto na vsetko(teda aj na zabavu) sa tato manualova loby da pochopit ale inak je to nezmysel ako voda v kosi. V tomto ma cicus uplnu pravdu.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

maciak píše:
jarka píše:
maciak píše:@Brus 340i je s automatom velmi dobre auto, polemizoval by som ci nie lepsie ako s manualom.
BMW nemalo nikdy velmi dobre manualne prevodovky, dlhe drahy, mdla spojka, popripade spojka co mam problem stlacit aj ja s mojimy 70+cm stehnami

ktomu ze BMW ide do sraciek, blbost. stale ponukaju super auta, m2,m3,m4
Na denne jazdenie je ZF8 velmi velmi dobra volba a zobral by som ju do non m auta vzdy pred bmw manualom
Ale prd, ZF8 má prostě dlouhý poslední kvalty, tak vykazuje lepší normovanou spotřebu, tedy míň CO2. Oproti tomu bohužel 6M převodovku, aby měla stejnou papírovou spotřebu, a aby zároveň byla rozumná prostě neposkládáš - tedy typická EU regulace. A ty řečičky o tom, že je automat lepší apod. #:-s (pro lenochy a lemply :) ). Prostě bohužel o tom nerozhoduje jen trh, ale velmi výrazně i soudruzi a jestli to nevidíš tak ok, ale netvrď že ty co to vidí tak si vymýšlí.
neviem co vidis ty ale v tom to pripade o tom jednozncance rozhoduje automobilka.
Ako si potom vysvetlis fakt ze aj pri M modeloch ludia preferuju automota a manual sa preada mozno jeden na 5 kusopv mozno aj menej? Vies ako funguje cenotovrba v automobilke? Ja som 3 roky pocas dokotoratu praxoval v manazmentu VW a viem ako presne sa ide za kazdym centom vo vyrobe. Ten manual ako priplatokova volba jednoducho nedava ekonomicky zmysel.
A ked sa budete ohanat ze to by bolo len pre hardcore fanusikov, tak nie lebo ty si maju moznost kupit M ko s manualom a nerobia ani to.

PS ja som fanda manualu, sam mam v M2 manual ale v aute na bezne vozenie mam ZF a v dalsom aj kebyze je na vyber kupujem znovu ZF pretoze na premavku v BA je jednoducho komfortnejsie.
Absolunty suhlas. On ten prechod na automaty je uplne prirodzeny a nie je sposobeny umelo. Pred 15 rokmi sa tie automaty v sportovych autach jednoducho nemali sancu vyrovnat poctivemu manualu. Dneska to ZF alebo PDK funguje tak perfektne ze sa clovek musi naozaj vyzivat v radeni a medziplynoch aby dal prednost manualu. A s tymto nema EU nic spolocne, hovori sa tomu pokrok.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

911t: Čteš co jsem napsal??? O tom co je vhodný a ne ať si rozhodne každý podle sebe a svých preferencí, jen bohužel tím že nesmyslný emise (soudruzi) a s tím spojený náklady prostě snižují možnost výběru v okrajových modelech (variantách), který prostě už nejsou a nemůžou být ziskový a tedy se zruší. Regulace tedy tenhle pokrok prostě jen urychlují. Nevím jak jinak vysvětlit můj pohled.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Plně se ztotožňuji s jarkou a jeho zdůvodněním. Jinak jsem už moc starej pes, abych se učil novým kouskům. Když pominu vše ostatní, tak mně vadí nechat ležet ladem levou nohu, po delší době mně dřevění. Holt končetiny jsou určeny k tomu, aby se hýbaly :D
Naposledy upravil(a) jerry dne ned 17 čer 20:35, celkem upraveno 1 x.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Neska sem jel odpoledne z RpR z nákupů (pindicou) a dojedu 5er GT...... až asi po 3 nebo 4 km, co sem mu byl nalepenej na prdelce sem si fčim, že to není 5er GT ale 6er GT.... 640i..... ty auta sou (mýmu woku) naprosto stejný (krávy mastodontní)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Ale ake je v tom vozenie. :) Na 5gt mi nesahaj. Neviem si predstavit lepsie rodinne auto ako je tato sedma liftback.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Mě na tom sral ten trošku dodávkovej posaz. Že to má snad blíž k X5 než k 7er
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Ano je to vyssie, ale tak akurat. Neni treba do toho vyskakovat ako do X5.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Já naštěstí celkem solidně vyrostl, takže vyskakování se mě netýká. Ale prostě mi v tom blbě sedí, mám pocit, že točím horizontálním ventilem a ne volantem. V nové 6er nevím, 5GT mi přišlo lepší než v Fkové X5, ale furt to nebylo ono, v porovnání s obyč pětkou
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

maciak píše:sa mi paci ako tu seci p*cuju ze BM neponuka manual ale kto si tu okrem Brusa za posledny rok kupil manual?
a to by som povedal ze tu sa to hemzi asi naj manual pozitivnou komunitou.
napr Pavproch, radsej generalkuje trikrat zadrete auto... Stale citam nareky nato ze bmw neponuka manual a ako by si ho vsetci kupovali ale blbost. staci pozret na statistiky realne sa kazda 5ta m2 na sr je s manualom ostatne automat.
Ked som kupoval m2 tak mi predajca ukazal ze za rok predtym predali 1! m2 s manualom.

@Brus 340i je s automatom velmi dobre auto, polemizoval by som ci nie lepsie ako s manualom.
BMW nemalo nikdy velmi dobre manualne prevodovky, dlhe drahy, mdla spojka, popripade spojka co mam problem stlacit aj ja s mojimy 70+cm stehnami

ktomu ze BMW ide do sraciek, blbost. stale ponukaju super auta, m2,m3,m4
Na denne jazdenie je ZF8 velmi velmi dobra volba a zobral by som ju do non m auta vzdy pred bmw manualom
krom X5 jsem za poslednich 14 let kupoval skoro kazdy 2-3 roky novy, nebo skoronovy bmw s manualem 330d, Z4m, 130i, Z4M, 540i, 550i, M3, M140i, R1200R :D
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět