BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

To v mem taky - 11 let. V softwaru zapsana puvodni 70Ah AGM, ve skutecnosti tam byla klasicka 77Ah, takze to proste nekdo akorat nezapsal :ymhug:
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

To se divím, že jí inteligentní nabíjení neodrovnalo. Když tam místo AGM jebneš klasickou, tak jí to do roka odrovná. Tady je originál BMW 80Ah 800A. Jako je možný, že tam autorizák dal zase novou BMW baterku, ale podivil bych se, kdyby jí nezapsal do diagnostiky. Ale slušný výkon. U druhého auta klasická baterka vydržela 10 let. Pochybuji, že nová bude mít takovou výdrž..
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Chytré nabíjení, zápis nové baterie do diagnostiky a podobné otravnosti mají jaká auta a od kdy? Je to "výsada" prémiových značek nebo to jde napříč trhem? Já totiž zatím nikdy na autech, kterými jezdím pravidelně baterii nedobíjel. Vždy jsem jen jezdil, po cca 5-8 letech baterie vyměnil za novou a nikam nic nezapisoval. Naposledy jsem tak učinil v Suzuki Swift Sport r.v.2014 teď na podzim. Opomenul jsem něco nebo mohu být v klidu?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

Můžeš být v klidu.. já to dobíjel protože jsem s tím dlouho nejel. Univerzum co se týče od kdy to auta mají žádny imo nebude. Pokud auto má start-stop tak pak inteligentní dobíjení mít bude. To stejný pokud má rekuperaci. Případně už i jen přípravu na start stop na facelift apod.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Měl sem e91 (poface, MY2012) a mám e90 (preface, MY2006) a u obou po výměně baterky za novou AGM (jak je u mně zvykem, preventivně, cca po 6-ti letech, většinou před cestou do FR na lyže, kde to auto týden stojí na mraze, tak abych tamocuto odjel) sem registroval do řj auta i když ani jeden brambor neměl a nemá S/S ani jiné pičičandy (esli mají inteligentní dobíjení sem nezjišťoval - asi jo), prý ten hlavní důvod registrace je ten, aby řj věděla, že je tam nová baterka a podle toho řídila dobíjení (prý novou to dobíjí jinak než starou).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: BMW Divize

Příspěvek od retron »

Zapisování baterie do systemu má už predface A4ka, dělal jsem to při výměně před 5lety za AGM, přes VCDS zadává se výrobce, typ a kód. Bez toho prý systém zanedlouho hlásí slabou baterii ikdyž tomu tak není. S/S nemám, ale rekuperaci už ano. Předpokládám, že dnes to už bude mít i mainstream na MQB.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

brambora má (co jsem zjistil a netušil) IBS (intelligent battery senzor) a na základě toho hlídá neustále tyhle parametry:
  • Voltage (6V to 16.5V)
  • Current (200A to +200A)
  • Closed Circuit Current (0A to 10A)
  • Starting Current (0A to 1000A)
  • Temperature (-40C to 105C)
Dopočítává to kondici baterie, odběrry proudu, spotřebu proudu tak, aby auto alespoň jednou pak rano nastartovalo. Stejně tak to vypočítává předpokládanou životnost a kapacitu baterie. Dle toho taky volí kdy a jakým proudem bude baterii nabíjet. Při plné akceleraci se dobíjení třeba odpojí aby se ušetřilo nula nula prd CO2. Naopak když zase jednotka vyhodnotí, že je třeba dobít, tak tam jebne i přes 15V.

Asi když by to mělo mít nějakou univerzální poučku, tak bych řekl, že co už má dnes AGM baterii, tak má i chytré dobíjení.

detailní čtení o IBM zde
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od x2005 »

Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Jedna e92 M3 na prodej
V aute novy motor montovany primo v BMW najeto 5tis. Km!!!
Mám deja-vu? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

600k investovano a prodava za 850, hehe to se vyplati :-D ... Ale krasny kousek, super kola, interier. Jeste to mit manual a perfekt.
Odpovědět