BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Ale jak by to mělo fungovat? Většina obratu se dělá přes fleet, kterej se neřeší na salóně a o "auto" jako vůbec nejde, další podstatnej kus přes 320d a podobné chuťovky, které se kupují, protože woe prostě báwo a držet excelentního člověka, kterej dokáže tomu jednomu ze sta, co má prachy a zároveň si není úplně jistej, jestli chce M4, RS5 nebo C63 vysvětlit všechno, v čem zrovna M4 přesahuje konkurenci, bude dost nerentabilní počin. A jak psal Bond, spousta kupců těhle 2M+ chuťovek, už to má vybraný předem a chtějí akorát fakturu a PDI. Na to schopného člověka nepotřebuješ, takže ho na to ani jako majitel nenajmeš.

U nás doma se auta vybírají po internetu. Kouknout na obrázky, přečíst pár testů, maximálně se dojít projet. Nedokážu si představit, co by musel obchoďák na showroomu předvádět za kousky, aby se z auta "no, tak to půjdem aspoň zkusit" stalo "pošlete fakturu". A tak to asi dělá většina kupců-jednotlivců.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Stepan: Chapu Vas pohled, ale myslim, ze na to prilis hledite jako na prodej rohliku. Smysl schopneho prodejce aut realisticky vnimajiciho potreby zakaznika je jeste jinde. Posledni BMW mi prodal jeden, mozna jeden jediny schopny prodejce v CR za situace, kdy jsem ani necekal, ze muze obstat. Chtel jsem v neobvykle dobe obecne nedostupnou kombinaci vybav s cenovym limitem odpovidajicim realnemu postaveni znacky na trhu, nikoli jejim vlastnim predstavam. Zaridil to, musel jsem to koupit. A nikdo jiny by to podle me nedokazal, snad by se ani nepokusili. Takovy clovek je k nezaplaceni.

Sam jsem vice nez kdo jiny predem vedel, co chci a nechci, takze jeho ukol byl vubec ucinit obchod realizovatelnym, nikoli mi nutit neco misto neceho. Pres internet by se neuskutecnil, nijak.

Uznavam, ze neni mnoho lidi, kteri by takove schopnosti ocenili, ale je vzdy dobre, kdyz takovy clovek umi o neco vice nez musi. Protoze kdyz si poradi i s tim 1 procentem, tech zbylych 99 zvladne levou zadni. A nepochybne se vyplati i tomu, kdo zamestnava. Zrovna to 1 procento pak v servisu utraci tolik...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Detaily nesdělíte, takže těžkou soudit danou situaci. Zase, sehnat něco dle zadání, to není žádná obchodničina. Viděl bych to na pár emailů a telefonátu, jde x nejde. :-?? Třeba byla situace jiná, ale schopnost "obchodovat" vidím zejména ve schopnosti "vytvořit deal, tam kde předtím žádnej nebyl". Třeba kdyby Vám někdo dokázal nacpat na salónu BMW 320xdAT. To bych čuměl.

A ano, stojím si za tím, že většina aut se dnes prodává jako rohlík. Sám z praxe asi budete vědět, kolik se u novinek udělá předobjednávek. Předtím než je auto vidět, než v něm kdokoliv mohl jet, lidi už ho chtějí. Důvěra ve výrobce nebo touha po statutu, mít zase chvíli tu nejlepší věc ve městě? Na procesování takových věcí není potřeba špičkovej a drahej odborník
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjanda »

Byla to velmi neobvykla situace, vysledkem je jedine auto v takove specifikaci na svete a posledni sveho druhu, ktere bylo vyrobeno. Proto rikam, ze by to nikdo jiny ani nezkusil a zadny obchod by nebyl, stejne jako vse, co po nem nasledovalo. Ale to je celkem jedno.

Jinak souhlasim, na vetsinu prodeju nepotrebujete zadneho obchodnika a na vetsinu zbytku staci jakykoli "urednik". Ale presto jsem presvedceny, ze zrno od plev na trhu oddeli spickovy clovek a tech lidi, kteri ho oceni, neni zase tak malo, aby se to nevyplatilo. Je to Gauss, jako vsechno, 90 procent obratu Vam snadno muze udelat 10 procent zakazniku, z lidi jezdicich 320d 5 let na servis "zdarma" s cenou diktovanou automobilkou nevytriskate prakticky nic.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

já zrovna teď rozjíždím kampaň na pořízení mého nového vozu... A je to docela legrace, když někdy pokládám otázky lidem, od kterých bych čekal fundované odpovědi. Třeba odpověď na elementární dotaz - kolika litrovou nádrž to auto má, jsem ještě nedostal od nikoho a to napříč značkami. V BMW se chovají krapet povýšenecky (v autech; na moto jsem byl spokojený a nakonec tam i koupil), ale dá se s nimi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Za okolnosti ked su dolezite len pocty predanych aut, tak sa k tomu proste bude pristupovat ako k predaju rozkov.

Je jednoduchsie predat Nemcovi kamion aut behom jedneho telefonatu ako zabit s realnym zakaznikom niekolko hodin a nemat aj tak kseft isty...o tom ze mu to realne nik ani nezaplati...

A o nejakej navratnosti zkrz servis sa bavit sice mozeme ale hlavna napln su aj tak garancne prehliadky a opravi po burackach kedy to ide z penazenky poistovne.

A v momente kedy bude ta "vysnivana E doba" tak si clovek naklika karoseriu, velkost baterky, farbu a o par mediacov mu to pride cez DHL. Aplikacie typu navigacka, vyhrievane sedadla, atd. si stiahnem ako apku do mobilu. A az mu vyprsi operak, da si to odznovu...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW Divize

Příspěvek od Zajda »

řidičBOB píše:Třeba odpověď na elementární dotaz - kolika litrovou nádrž to auto má, jsem ještě nedostal od nikoho a to napříč značkami.
Je pravda, že v době 40litrových nádrží ve střední třídě je zrovna v tomhle potřeba být ostražitý x_x
Z opačného soudku může být zajímavý dojezd Mercedesů 300de s diesel hybridem, jestli jdou kombinovat s příplatkovou nádrží.
《》
pjotr
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: úte 10 lis 15:29

Re: BMW Divize

Příspěvek od pjotr »

pjanda píše:Posledni BMW mi prodal jeden, mozna jeden jediny schopny prodejce v CR za situace, kdy jsem ani necekal, ze muze obstat. Chtel jsem v neobvykle dobe obecne nedostupnou kombinaci vybav s cenovym limitem odpovidajicim realnemu postaveni znacky na trhu, nikoli jejim vlastnim predstavam. Zaridil to, musel jsem to koupit. A nikdo jiny by to podle me nedokazal, snad by se ani nepokusili..
ty kravo to sou plky, kterejm nejde ani rozument :ymsick:
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26979
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

Zajda: no právě! Jsem tuhle seděl v C43AMG a po dotankování plné, jsem měl dojezd něco pod 350 km :-( To je pekelně šílené.
V R36 jsem měl 70l, teď mám 75l, resp. 100l a někdy mi to taky přijde málo. Ale 70l je minimum, co jsem ochoten akceptovat. A jak říkáš - kvůli emisím má mnoho aut v základu malou nádrž a za příplatek 0,- jí lze zvětšit - údaje z kolika na kolik, je pro prodejce v podstatě takový rébus :D

pjotr: někdo to chápe, jiný ne - takový už je život :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

řidičBOB píše:Zajda: no právě! Jsem tuhle seděl v C43AMG a po dotankování plné, jsem měl dojezd něco pod 350 km :-( To je pekelně šílené.
V R36 jsem měl 70l, teď mám 75l, resp. 100l a někdy mi to taky přijde málo. Ale 70l je minimum, co jsem ochoten akceptovat. A jak říkáš - kvůli emisím má mnoho aut v základu malou nádrž a za příplatek 0,- jí lze zvětšit - údaje z kolika na kolik, je pro prodejce v podstatě takový rébus :D

pjotr: někdo to chápe, jiný ne - takový už je život :ymhug:

Tak to si nemas moc z ceho vybirat :)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět