BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

no, aby z toho nebylo zklamani....
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Dyž bude, tak halt no to vrátím z5 (sic to bude pro Michala 2x práce). Doufám ale, že mě to uspokojí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Elektronická měrka woleje = chjo no....

Ukazovala, že chybí přesně půlka = 1/2 litru. Taxem dolil. Ale měrka dalších ca 250 km stále ukazovala tu půlku. Až po asi třech jízdách a těch 250km najednou ukazuje plno. Chjo no, nebyl by lepší staromódní klasický kus "drátu" ponořený do woleje?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak. Všechny díly na podvozek (+ komplet brzdy) mám, termín už je taky s Michalem domluvený....

Co bude následovat?!? *-:)

Odpovím si sám: Vím že s novýma brzdama budu muset za matizem (Michalova univerzální diag si zrovna s resetem brzd nerozumí) a přitem uděláme i to CA "off".

Ale!: se mi to přemýšlení co, kde kdy, jak, jestli udělat tak zalíbilo, že hledám in(g)spiraci pro .... pokračování přemýšlení a následně dělání.... nějaké nápady, co ještě na bramborovi2 vylepšit/předělat/vytunit/posunou dále?

Jen sem si skoro jist, že do komplet motoru (ie. od sání až po koncovky výfuku) radši gabat nebudu, ať si nezadělávám na případné problémy na ME (STK)....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

tak elektronicka mierka serie aj mna ...tam je jednoznacne pravidlo dolievat az ! ked je na minime a palubny pocitac sam zahlasi dolejte 1 Liter. Resp. ked mas 1/4 nad minimom, tak doliat trosku. Lebo sa moze stat,ze to prelejes a potom papa katalyzator napr.
Uz som riesil aj vymenu tej mierky, ale tu mi pokazili v servise pri pretesnovani olejovej vane a vymene tesneni. Len sa nepriznali a na druhy den pri reklamacii som si to musel cvaknut sam. To ma nasrali uplne - a to certifikovany BMW servis. Hajzli !

CO chces resetovat na brzdach ? KM do servisu? To si vies sam resetnut . Na youtube je milion videi a tiez to tak robim.
Das do zapalovacej polohy, podrzis cudlik na budikoch ,kde resetujes aktualne km, ale drzis ho stale , najprv ti to vynuluje tie km (ale ked budes drzat dalej, tak ti ich potom vrati ako si mal) a drzis kym sa neukaze vykricnik na budikoch velky. Potom cez BC tlacitko na packe vojdes do menu a tam uz ti bude ukazovat servisne info , s packou prejdes na predne ,alebo zadne brzdy , vojdes dnu potvrdenim BC tlacitkom ,potom navolis reset packou a dlho podrzis BC tlacitko (ukazuje hodinky vtedy ,ze pracuje) a mas to hotovo. Resetujem si tak vsetko, olej, brzdy, servis interval, cas STK /EK ..
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Jo, jenomže tímhle postupem přes čudlíky (aspoń mně) jde nastavit jen 15.000km, zatímco přes OEM BMW diag myslím i 60.000km. A vůbec potřebuju mít důvod proč za matizem (abych mohl CA Off - ta pííííčovina mně neskutečně séře.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

PP: Co je to CA (off)?
:ar!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

SW vypnutí všech funkcí Comfort Access a jejich deaktivace.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Co nejaky ten vyfuk? Tady rika ze na M5 usetri 40kg

https://youtu.be/qHMrCpGoG8o?t=404
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW Divize

Příspěvek od Zajda »

Tipuju že na řadovou 6ku to bude v OEM vážit kolem 40kg celé i se svody :-)

Z jiného soudku - dnes jsem ve městě potkal Alpinu B12 E38 Gruen Metallic. E38 je prostě nejkrásnější sedan co kdy vznikl a jako Alpina je to úplný strop.
《》
Odpovědět