BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

pjanda píše:S M2 jsem nejel, mimo oblast meho zajmu - mensi, mene prakticke, pridusene totez se skoro stejnou hmotnosti. To samozrejme neznamena, ze to nemuze byt uplne jine, ale ja uz se kupe vyhybam. Podle podpisu jste si to asi koupil, tak nebudu pokracovat, vypravejte Vy ;)

Jinak verim, ze by Vam M3 prisla take v pohode, kdybych Vas svezl ;) Moc se podle toho neda poznat...
Myslel jsem, že jste ji zkoušel. M135i jsem koupil jen na základě testu na AF, říkal jsem si, když se líbila pjandovi, tak pro mě bude taky dobrá :D
Přechod na M2 byl samozřejmě posun, jen se mi zdála měkká, takže se osadila B16, vyměnilo horní uložení, jiné desky a frčíme spolu 3 rokem, 90tkm bez nejmenších problémů. Má samozřejmě mouchy, např. ten přidušený motor, ale jezdí se mi s ní moc hezky a za ty prachy, je to pro mě nejlepší koupě.
Uvažoval jsem o výměně za Competition, ale koupil jsem jinou zábavku, tak počítám, že tak ještě 2 sezóny spolu dáme.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
MadJoe
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: úte 13 led 09:43

Re: BMW Divize

Příspěvek od MadJoe »

M.Z. píše:MadJoe se už při porodu smýkl ze stolku a to mu zůstalo dodnes.
Dekuji za lichotku :D :D :D

Souhlasim ohledne M3 F80, uz ten nazor dava smysl. Za mensi penize umime najit rychlejsi auto. Problem je v tom, pokud clovek chce manual a zadokolku, potom moc na vyber neni. Pokud odpustim od zadokolky a manualu, je clovek schopen v polovicni cene najit auto, ktere je minimalne stejne rychle jako M3.
Ale o to alespon mi nejde. Nemohl bych se vozit napriklad v Golfu R, Megane RS apod. 100 lidi, 100 chuti.
To, ze na me bude nalepeny Golf preziju. Ale budu se bavit vice a v ramci hlazeni ega si muzu rict, jo, makl jsem si daleko vice abych jel timhle tempem nez prave treba v Golfu R.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

U f80 jsem vypinal hned po startu pres m tlacitko na volantu... u 140 i je to vetsi jebacka tak to neresim, pokud to neklouze... jinak samozrejme vypinam a ve vysledku zrovna ted, kdyz jezdim vic s RS6 jezdim se 140i prevazne DSC off.. u RS6 nema moc smysl to vypinat.

Kazdopadne
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

MadJoe píše:
M.Z. píše:MadJoe se už při porodu smýkl ze stolku a to mu zůstalo dodnes.
Dekuji za lichotku :D :D :D

Souhlasim ohledne M3 F80, uz ten nazor dava smysl. Za mensi penize umime najit rychlejsi auto. Problem je v tom, pokud clovek chce manual a zadokolku, potom moc na vyber neni. Pokud odpustim od zadokolky a manualu, je clovek schopen v polovicni cene najit auto, ktere je minimalne stejne rychle jako M3.
Ale o to alespon mi nejde. Nemohl bych se vozit napriklad v Golfu R, Megane RS apod. 100 lidi, 100 chuti.
To, ze na me bude nalepeny Golf preziju. Ale budu se bavit vice a v ramci hlazeni ega si muzu rict, jo, makl jsem si daleko vice abych jel timhle tempem nez prave treba v Golfu R.
+1, :-bd
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Stejne by me zajimalo zda by pred takovyma 15 lety ujela na okresce stara M3 E46 takovymu focusu RS, nebo co tehdy byl top HH ;-) Nemluve o Evu/Sti ...

Moc se mi nechce verit, ze byla doba kdy zrovna M3 byla super okreskova zbran.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

pokud by slo treba o cestu na Cervenak, nemel by sanci zadny z dobovych HH sanci uz jen kvuli vykonu. Evo/STi dtto, pokud by to tedy nebylo vylozene na vode nebo na snehu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

lampa píše:A není to všechno proste tim, ze neustala soutěž ve zvysovani vykonu proste narazila na strop a roli starych M3 prevzala 340i s nejakym tim priplatkovym podvozkem? A ze ta 340i by byla ve zminovanych podnminkach stejne rychla? Nevim, nesedel jsem ani v jednom, ale pamatuju si, ze uz u minule M3 novinari nadavali, ze je to tezky premotorovany muscle car a to mela atmo V8, tedy predpokladam dokonale citelny a ovladatelny motor.
Jo toto bude hlavny kamen urazu. Ono to obecne nebude uplne dosazitelne aby auto s touto koncepciou a vykonom bolo realne efektivne. Ta nezatazena zadna naprava jednoducho nedokaze dost dobre prenasat take vykony. Ja ked som do M4 presadol z caymanu tak som tiez siel kazdu zatacku bokom. A to bolo naucene tempo kde som zvyknuty sa lavou nohou skrabat za uchom. Vychodisko z tohto zacarovaneho kruhu je pre BMW len zastavba awd do M modelov. Lebo vykony sa budu zvysovat dalej ale limity koncepcie zostavaju. Pre efektivnu RWD s vykonom +400k je uz treba motor vzadu resp. strede. V opacnom pripade je to rovinkove auto. Na toto iste po 60-tich rokoch prisli amici s corvettou. U viperu to riesili monstroznym kridlom pre monstrozny pritlak.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

mmira: Zrovna na sedle by si i dneska M3 povodila HH, to je takovy ekvivalent Brnenskeho okruhu mezi okreskami - vykonu neni nikdy dost.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Ono je M3 F80 oproti Golfu R také významně větší a těžší. To také může mít vliv na jízdní vlastnosti, mimo AWD pochopitelně a z toho plynoucího přenosu výkonu na vozovku. Z logiky věci se Golf více blíží autům, co jezdí rallye.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Moc pěkná akademická debata, akorát mě se ještě nepoštěstilo, takový HH nikdy potkat :p
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět