BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

některý silentblok
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Jaxem spal, od náprav to nejde. Dostal sem ale tip namazat těsnění kufru silikonem, zkusím to.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Hurá! (Zřejmě) Vítězství, pravda až napodruhé. Sem to těsnění kufru (jen tak lehce/trochu) namazal silikoňem a vrzalo to dál, neska sem to stříknul mohutně sprejem PTFE na gumenná těsnění a zdá se, že je konečně klid.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Včera jsem se byl domluvit na výměnu zadních kotoučů a desek. Servisák zrovna chystal svoje M2 Competition na sezonu. A hned mě lámal, abych také koupil stejné. I když se dá koupit za podobné peníze jako mustang, tak mám obavu, že náklady na provoz je to úplně jinde. Co na to M.Z.?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

M2 klasicka s N55 nie je nakladovo ziadna sebevrazda. Samozrejme motor nie je bezusrzbovy ale na to ze je to M...
M2 Comp a CS uz trosku horsie a uz su obe taj jazdne trosku viac hardcore.
Muldix mal k nim zaujimave videa.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

jerry píše: sob 16 bře 19:01 Včera jsem se byl domluvit na výměnu zadních kotoučů a desek. Servisák zrovna chystal svoje M2 Competition na sezonu. A hned mě lámal, abych také koupil stejné. I když se dá koupit za podobné peníze jako mustang, tak mám obavu, že náklady na provoz je to úplně jinde. Co na to M.Z.?
Osobně bych hledal raději s N55, nabídne fantastický mix praktičnosti, sportovnosti, spolehlivosti a provozních nákladů. Mám najeto 152tkm, jedinou poruchou bylo prasklé pérko klapky výfuku, za 120kč. A i v sérii, má nádherný zvuk, i bez příplatkových výfukových systémů.
Dlouhodobou spotřebu jsem měl mezi 11-12l (M2C už má větší apetit) a když si dám cestovní rz do práce, tak jela mezi 12-13l, 911 mi na stejné trase bere okolo 15l... Spotřeba oleje při intervalu 10tkm, bez nutnosti dolít, čili do 0,5l.

Nákladů na provoz bych se vůbec nebál, stejné, jak u kdejakého koncernu na operák a hlavně se to nesere, jen je třeba dělat olej tak po 10tkm, auto, které jezdilo na předepsaný interval 30tkm, bych nebral.

Mustang se mi líbí taky, má hezký kabát, super zvuk V8, ale sportovní teda moc není a navíc ani tak moc dobře v sérii nejede. Je mrtvý hlavně odspodu na 6.st, spotřebově to bude taky okolo 15l.

Pokud preferuješ obratnost, myslím, že Tě Mustang neosloví, M2 proti tomu jede podstatně líp, jak motorově, tak podvozkově.

Na fcb skupině M2, se každou chvílí objeví některá opečovávaná na prodej, většinou z důvodu přechodu na nový model, nebo vyšší kategorii. Nepamatuju případ, že by byl někdo s autem nespokojený.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

O obratnosti M2 a naopak "neobratnosti" Mustangu není pochyb. M2 je sportovní "superbike", Mustang easy "chopper". Mám to tak, že vlastně nic nepotřebuji, jen si udělat nějakou radost. Něco, co není v úplně běžné. Mustang pětilitr osmiválec s větrem ve vlasech nebo M2 sportovní šestiválec, přičemž M2 považuju za lepší než M3, a pořád jsem ještě úplně nezavrhl ani S1, což je malá rychlá čtyřkolová motokára. Na Mustangu mě láká to cabrio, ale to je u M2 či M235 či M240 také možné, akorát je jich v nabídce v kombinaci s manuálem hodně málo.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

M2 a M2C je rozdíl např. v jiné nápravě nebo železo je stejné? (nemyslím motor)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

https://www.youtube.com/watch?v=9UJAeSq ... Automotive

3:00, 5:50 a prakticky celej ten test.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 530
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od Eda »

Co v tom testu trochu chybi (zminuje to ale imho malo, zbytek testu super) je ze M2C je daleko lepsi zaklad na dalsi tuneni a pripadne trackdays. Motor nejen kvuli vykonu a jeho pripadnymu zvyseni ale i mazani ktery zvladne vic. Ta tuhost navic pak lip funguje s tvrdsim podvozkem jako je nap. KW clubsport kde se ten podvozek muze lip oprit do tuzsiho auta. Za me M2 na okresky a M2C jako zaklad na trackdays kde se pocita s dalsim upravovanim
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Odpovědět