BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16380
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: stř 17 dub 15:51 Fčera i neska chladno = byl klid, ale.... probral sem to s Liborem (má nyní volněji a na dílně je místo), taxem nechal stát brambora2 místo ve studené garáži ve vytopené dílně (+20), zítra ho Libor zvedne a bude točit kolama = sem zvjedaff, esli na něco přijde co to šuchá/hučí. Kéžby.
Tak... možná mírný rozkrok v mezích zákona: Libor našel na zadním stabilizátoru, teda jeho uložení sucho, nacpal tam vazelínu a zdá se že je klid (vrzání).

Jak měl (teplého) brambora2 zvednutého a točil kolama, tak mírně (ale opravdu mírně) šuchají zadní desky o kotouč (LZ kolo), dyž sem vyjel do zimy, tak samozřejmě nikde nic nešuchalo - budu to muset vysledovat až bude zase těpleji.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

M.Z. píše: stř 13 bře 19:02 některý silentblok
tak jsem zvědav, jestli byla trefa?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16380
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

... a už to vrže zas = ten silenblok to nebyl. Mně omejou.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Tak na 630i se ani nepojedu podívat, má motor N53 https://www.garaz.cz/clanek/sestivalec- ... h-21004721. Nájezd má malý, 1.majitel, ale myslel jsem, že je s motorem N52. Na německých forech ohledně N53 také samé špatné.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 255
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: BMW Divize

Příspěvek od denis »

A nestálo by to za to aspoň vyskúšať 630i, spraviť si o ňom obraz a ak by vyhovoval, tak potom skúsiť nájsť kus s N52..? A v opačnom prípade úplne vyradiť z hľadáčika a zamerať sa na Mustanga :)
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16380
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Já jsem s N53 nalítal 1/4 mio km jen s běžným servisem (často redline) až potom začal žrát wolej a umřel. Nevím samozřejmě jestli moje zkušenost není vyjímečná. Něco jiného je ale (sw) "jankovitost "(EUR5) - při meziplanech apod. nechodl ani zdaleka tak lineárně a hladce jako mi chodí oba N52. Na druhou stranu žral v zátěži o ca 2-3litry na sto míň než N52.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Ta spotřeba je jediná věc oproti N52, kterou na německých forech zmiňují jako plus. Na těch pár tisíc km v létě v cabriu by to pro mě nehrálo roli.

denis: Kámoš má 6 cabrio, ale v naftě, takže auto znám. Auto jako takové by se mi líbilo, ale s motorem N52 a manuálem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lachende Bestien »

jerry píše: pát 19 dub 14:12 ...cabrio v naftě...
:ymapplause:
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16380
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak, snad konečně.... vrzání zezadu vyřešeno (dočasně): unibal zespoda na těhlici byl úplně suchý, Libor do něj nacpal vazelínu a zdá se, že je konečně klid. Ale vyměním oba za nové, už objednáno.
Fčíl ešče musím přijít NATO, co dělá to šuchání/hučení - fčera i neska těplo, něco sem nayezdil a byl klid až při příjezdu do prce (zkopec) to zase zahučelo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět