Žádný výkon v nižších otáčkách - golf 1.9 tdi PD

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Stovi
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11 úno 14:35

Žádný výkon v nižších otáčkách - golf 1.9 tdi PD

Příspěvek od Stovi »

Ahoj, před nedávnem jsem si z ničeho nic všiml, že je auto v nižších otáčkách do cca 2200 dost mrtvé. Jedu mírný kopec na 1800 na 4 a musím podřazovat, protože otáčky začnou padat. Přijde mi že ani ve vyšších to není jako dřív, ale pořád zrychluje.. V čem by mohl být problém ? Pročítal jsem diskuse a nemám problém se starty,záškuby atd, takže váha vzduchu nevím. Naopak když auto chcípnu, trvá to třeba 3,4 vteřiny po otočení klíčkem, ještě se trochu zadusí a "zatřese" . Nesvítí žádná kontrolka, Není slyšet žádný podezřelý zvuk, jen když mám plyn třeba na 1/2 a z ničeho nic z něj dám nohu, nebo zase rychleji sešlápnu se ozve trochu klepnutí, ale je to hodně nepravidelně a možná to dělá ikdyž skočím rychle na brzdy, takže to třeba vubec nesouvisi.. Mám tam "nové" (repas) turbo, dělané asi před 15t km,staré žralo olej. Co by ještě připadalo v uvahu ? Vstřiky ? Filtry ?

Mám golf 4 1.9 TDI PD 74kw 2003

Ještě mě napadlo, od doby co auto mám a najel jsem cca 70tkm slyším při stání chrastění, které po sešlápnutí spojky utichne. Prý je to zodpovědnost dvouhmotového setrvačníku, není zodpovědný za přenášení výkonu právě v nízkých otáčkách ? Není možné, že by byla celá spojka už na odpis ? zabírá už hodně nahoře, občas proklouzne, když sešlápnu spojku a hned zařadím 1,ozve se dost nepřijemný bouchnutí, když chvíli počkám a dám 1, tak dost nepříjemne zuby, když počkám 3s na spojce a dám 1, tak v klidu... Nejsem zrovna znalec, možná říkám nesmysly.
Pepa Golfový
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 28 srp 00:27

Re: Žádný výkon v nižších otáčkách - golf 1.9 tdi PD

Příspěvek od Pepa Golfový »

Měl jsem stejné auto a stejný problém při zařazen 1čky,ale to vše bylo příčinou výměny spojky a převodovky...jinak vše klapalo!!
Odpovědět