VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
zdenda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 úno 16:32

VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od zdenda123 »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Potřebuji koupit větší auto a rozhoduji se mezi VW T5 Transporterem/Caravellou a MB Vianem/Vitem, kombi verze (ne skříň), ideálně prodlouženou verzi a nechci automat ani 4x4. Poradí někdo, jestli jít obecně spíše do VW nebo Mercedesu? Vzhledově se mi víc líbí ten Transporter ale od toho mě zas odrazují negativní recenze, že je ta T5 hodně poruchová a nespolehlivá. Na Viano/Vito čtu taky několik negativních ohlasů ale není jich zase tolik jako na tu T5.
Jestli by se tu našel někdo, kdo má osobní zkušenosti s VW T5 a Vianem/Vitem a mohl by mi pomoc se rozhodnout, jakou volbu si vybrat, byl bych moc rád a vděčný.
Děkuji.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od M.Z. »

http://www.transporterclub.cz/forum/8-transporter-t5

T5 se sraly, ale mezitím se na tom udělalo kus práce a když koupíš kousek z posledních let výroby, tak už funguje dobře. Navíc existujou dobří mechoši, kteří mají tyhle auta v malíku a umí poruchám předejít.

S Vianem zkušenost nemám, ale V6 pojede líp a bude kultivovanější, než pětiválec VW.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
zdenda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 úno 16:32

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od zdenda123 »

Mám na to vyčleněných nějakých 250 - 300 000 Kč max., což by odpovídalo rokům výroby 2006-2010 jak u VW tak i u Viana/Vita, jestli to jsou dobrý ročníky výroby. Do novějších modelů např. od r.v. 2014 a výš bohužel investovat nemohu. Co jsem se tak díval na inzeráty, tak v průměru vycházelo cenově lépe to Viano/Vito a i s lepšími kilometry, VW je v průměru o poznání dražší a má více najeto. Díval jsem se ze zvědavosti i na Multivan ale ty jsou cenově pro mě nepřijatelný, jelikož to je většinou r.v. 2004, v průměru přes 350 000 najeto a s cenami nad 250 000 a výš a nebo to jsou ještě ty starý T4. U té T4 jsem naopak slyšel chválu a že je spolehlivé ale pro mě osobně to je dneska už hnusný ošklivý model a kupovat si cca 20 let starý auto nechci i když by bylo třeba spolehlivý - nějaký 16ti/20ti letý auto je pro mě osobně prostě už moc starý.
Vzhledově by se mi líbil sice ten VW ale interiér se mi zas líbí víc ten z Mercedesu - ty jsou alespoň ve valné většině případů celé zaplastované oproti tomu VW - tam jsem vůbec např. nepochopil, proč mají některé modely T5 zaplastovaný jen jeden bok a ten druhý je hnusně holý, nebo to jsou někdy celé neoplastované holomajzny.
Celkem jsem koukal, kolik je těch Mercedesů v automatu - pomalu každý druhý inzerát. Jde mi hlavně spíš i o spolehlivost zejména motoru a převodovky (manuální), jestli je v tomhle na tom lépe ten Mercedes nebo VW.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od M.Z. »

Pak je ještě varianta Renault Trafic Generation (Opel Vivaro Tour), když se přeneseš nad plastovou palubovku, tak pohodlí je v tom lepší, než v T5. Raději kultivovaný Renault, než pekařský vůz se sedačkami. S tvým rozpočtem bych se na prémii vykašlal.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od řidičBOB »

a to biTurbo v tom jede docela obstojně...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od M.Z. »

Jaké biturbo? Chce starší model, např. https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od řidičBOB »

tam se to ještě nedávalo? O Opelu nemám nijak extra ročníkový přehled... V tom biTurbu jsem právě jel a na dodávku dobrý.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
zdenda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26 úno 16:32

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od zdenda123 »

M.Z. píše:Pak je ještě varianta Renault Trafic Generation (Opel Vivaro Tour), když se přeneseš nad plastovou palubovku, tak pohodlí je v tom lepší, než v T5. Raději kultivovaný Renault, než pekařský vůz se sedačkami. S tvým rozpočtem bych se na prémii vykašlal.
Na Renaulta/Opla jsem koukal ze začátku taky ale tam se mi osobně vyloženě nelíbí celá ta karosérie včetně předku. Ty nejnovější facelifty s ostrými rysy světel/masky už jsou sice hezčí ale tvar karosérie mi přijde pořád takový nehezký. Rozhoduju se spíš vyloženě mezi tím VW a Mercedesem.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od M.Z. »

Ok, ale máš omezenější výběr, měl bys za lepší prachy, zachovalejší kousek. U VW bych u auta na domácí využití nepřekousl holé plechy, je v tom hluk, špatná tepelná izolace a působí to hrozně neútulně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T5 nebo Mercedes Viano/Vito?

Příspěvek od řidičBOB »

Mercedes hnije a celkově nevyniká spolehlivostí. Navíc to budou kusy s raketou na tachu.
Probeĺm tohoto segmentu je, že v něm není prakticky konkurence.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět