Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Moc rád na to auto vzpomínám! Krásných skoro 220t km jsem si užil do syta :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Tak to slusne dalo :ymapplause:

Ja bych sice asi nakoniec radsej toho Arteona, ale ten motor uz lepsi urcite vo VW nevznikne :-w
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Jestli 3.6VR6 nebo 2.0TSI ve čtyřválci - neváhal bych ani pikosekundu. Akorát bych volil 18” a ne 19” kola.
Další “technické” vymoženosti Arteona ani nekomentuji.
Btw: jinak ten můj byl úplně ve full výbavě, vč. adapt tempomatu, který kupodivu fungoval, i když jsem znak obalil sněhem. U B8/Arteona stačí, aby trochu drsněji pršelo a systémy vypadnou rovnou všechny. U lehounkého sněžení dtto.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od petr_riha »

Jo, ty padající systémy při často i jen dešti jsou u VW na houby. Na druhou stranu, dneska je doba taková, ze se systémy (nemyslím jen toto v autě) odstavuji zbytecne úzkostlivě brzy, takový trend doby.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

řidičBOB píše: pát 25 lis 19:29 Jestli 3.6VR6 nebo 2.0TSI ve čtyřválci - neváhal bych ani pikosekundu. Akorát bych volil 18” a ne 19” kola.
Další “technické” vymoženosti Arteona ani nekomentuji.
Btw: jinak ten můj byl úplně ve full výbavě, vč. adapt tempomatu, který kupodivu fungoval, i když jsem znak obalil sněhem. U B8/Arteona stačí, aby trochu drsněji pršelo a systémy vypadnou rovnou všechny. U lehounkého sněžení dtto.
Volba motora je jasna, tam ziadny kontest fakt nie je. Ten zvuk VR6 je bozi, linearita a priebeh detto. Na druhu stranu to TSI v Arteone ma neuraza a vykonu to ma az az. A mensi motor nad predkom a ten novy zadny diff robi zazraky s jazdnymi vlastnostami a uzil som si na nom aj SVK Ring B-)
Caro ma ta R36 velke...ale na daily bych urcite radsej Arteon (ano infotainment je des, ale furt lepsie jak Golf VIII a asistentov trvalo OFF takze ich nefunkcnost na zaklade pocasia ja fakt nepocitujem ;;) ) a na vikendovku ma R36 pre mna jeden zasadny problem...DSG... :-??
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Je pravda, že ve 140kmh to dávalo 4100 ot. To tě už na cestě do Mnichova trošku sere :D
2.0tsi mě neuráží a asi s ním najedu podobně jako s 3.6. Ale prostě to není ono.
Ze systémů používám pouze mrtvý úhel a právě ten adapt tempomat (bez prediktivních fcí, samozřejmě!). Jezdím dálky nebo stojím v kolonách a u obojího je to super.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od tommas »

Jako já ten infotainment u Golfa 8 po všech těch stížnostech očekával strašný. Ale nakonec po skoro čtvrt roce provozu to u našeho kusu není žádná hrůza. Jezdím tím denně a samovolný restart jsem zažil jednou, nutný restart z mé strany taky jen jednou(jen točící kolečko načítání profilu po startu) . Jelikož je to už verze po tom hardware update, tak rychlostí to hodně překonává infotainment který máme v Mazdě 6 (což je teda už historická záležitost).
Klimu jsem jednou nastavil a od té doby neměl důvod řešit, na vyhřívání sedadel ten "dvojhmat" na liště funguje vždy hned po startu. A volant má naštěstí Alltrack klasicky tlačítkový.
Asistenti nikdy během jízdy ani v dešti (a to v Belgii prší často) nikdy nevypadli. I to bezdrátové AA funguje prakticky bez výpadků. Tady spíš můj Galaxy S21 po poslední aktualizaci na Android 13 se začal v kombinaci s bezdrátovým nabíjením dost přehřívat - těch věcí se tam ale Samsungu nepodařilo víc.
Nicméně nebudu jen chválit, auto je většinou v garáži, nicméně když už ho nechám venku a právě zaprší, když zrovna jen stojí, tak to mě většinou čeká přivítání ve formě nefunkčního Side assist, nebo Front assist a podobně. :D
Vlastně mě nejvíc sere hlasitý zvuk blinkru a pak precrash při parkování, kdy kdykoliv zrychlím nad 3 km/h tak mi zadupne brzdy - úzký vjezd do garáže + průjezd kolem sousedovic auta = nepřetržitý tón senzorů a Golf si očividně myslí, že se chystám něco trefit. :-?
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Tak bezdrátové nabíjení mi na iPhonu spouští platební karty a nenabíjí. Ani Passat a ani Touareg. Až T6.1 funguje. Ale spíš to udržuje baterku, než že by to nabíjelo…když jedu bezdrát waze.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od tommas »

Ono i v Golfu je to udržovací. Do té aktualizace telefonu to ale třeba 2 hodinky fungovalo, při bezdrátovém Waze a Spotify skrz AA, bez přehřívání. No v pátek telefon dal půlhodiny.

Je to podle mě ale od modelu auta. Známý provozuje kombinaci Arteon SB a taky Samsung a bezdrátové nabíjení prakticky nefunguje (jen se odpojuje a připojuje) a o nějaké funkčnosti bezdrátového AA se taky nedá vůbec mluvit.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

petr_riha píše: pát 25 lis 20:10 Jo, ty padající systémy při často i jen dešti jsou u VW na houby. Na druhou stranu, dneska je doba taková, ze se systémy (nemyslím jen toto v autě) odstavuji zbytecne úzkostlivě brzy, takový trend doby.
V tomhle sajrajtu mi na G7,5 nonstop nefungujou zadní parkovačky. Respektive mají pocit, že furt do něčeho bourám. A samozřejmě si i mačkají automaticky brzdu. Což nevím jak vypnout, ani kterej kabel štípnout.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět