Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od EL_XEL »

Nezdá se vám ten Touareg V8 za 2,5 míče v základu trochu drahej? Není to špatný auto, ale za 2,5 mega si v pohodě nakonfiguruju Mercedes E53, který bude rychlejší, spotřeba bude IMHO srovnatelná (i když je to benzín), akorát to teda nebude SUV. Chápu, že to není úplně totéž, ale jestli se nepletu, tak podobně nakonfigurovaný GLE nebude nějak výrazně dražší než ta E-Klasse.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Cena je mimo realitu, i když reflektuji vyšší základní výbavu... Ale já třeba přidanou hodnotu V8 proti mému TSI (cca stejná cena) úplně nevidím. Pouze “machr” efekt. Ale pokud bych jej opravdu chtěl, tak si zajdu pro něco s 5.7V8 Hemi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

46ABB138-82BF-46F7-8768-04630DB80546.jpeg
To snad i chcanky mají větší hustotu...tohle je předepsané do V6 TSI :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od jerry »

Nedal bych to tam. I do Swift Sport jsou jako prvovolba tyhle chcanky. Ale v německém autorizáku i v záruce dávali 5W-40 a já v tom pokračuju. Dle kuloárních informací doporučuje Suzuki ten hnus jako úlitbu EU. Ale druhým dechem radí to v reálu nedávat.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Zajda »

Bohužel ty normy pro nové TSI pokud si vybavuju řeší u maziva i speciální aditivaci a základové oleje pro potlačení samozápalů (LSPI), takže náhrada nebude tak jednoduchá. U Suzuki je to jednoduché - je předepsané API, které splní skoro každý olej na trhu a viskozita doporučená podle rozsahu venkovních teplot.
《》
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od mmira »

z rozhovoru s jednim vyvojarem u VW sveho casu vyplynulo, ze tyhle ridke veci se tam davaji kvuli vnitrnimu odporu a tim nizke spotrebe. silne nedoporucoval je dlouhodobe pouzivat, zvlaste pri zatezovani motoru. na otazku, co tedy dat jineho, mi rekl, ze to zalezi na konkretnim motoru a uziti. treba pro EA888 CJXC doporucil nahradu standardni 5W30 za 5W40.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Spectral »

Ono je to těžké. Taky jsem silným odpůrcem těhle chcankoidních olejů a mám tendence nahrazovat plnotučnějším olejem, ale je to zrádné. Ty moderní motory spoléhají na některé specifické vlastnosti (zvláštní aditivaci) těch chcanko-olejů a bez nich si člověk koleduje o problémy se samozápaly, zničením katalyzátoru/DPF apod. U Jaguara jsem si na náhradu za předepsaný 5w-20 netroufl, protože není žádný viskóznější a teplotně odolnější olej, který by současně splňoval předepsanou normu Jaguaru pro daný motor.
No a u BMW (N52B30) tam šestým rokem liju jen Millers CFS 5w-40 NT+, což je anti-eko motorsportový olej plný přísad, které chutnají motoru, ale při větším spalování oleje jsou pro katalyzátory silně jedovaté. Tudíž mám už druhou sadu katů úplně v prdeli a přemýšlím, jak to budu řešit dál.
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od M.Z. »

Já liju do aut, co předepisuje výrobce. U Forda po montáži kompresoru, mi to změnili na 5W-50 :x
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

já to tam taky naliju...mám prodlouženou záruku na 5 let - ať se staraj.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od jarka »

Dám to sem, pokud by to náhodou někoho zaujalo. V rodině se prodává prakticky nový Golf R, 2.5 sezóny, 13.5tkm, v zimě to venku nebylo, 3d, manuál, ještě typ bez DPF. Pokud někdo zvažuje něco podobnýho tak myslím hodně dobrý kup: https://www.sportovnivozy.cz/124456-vol ... -r-liberec.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět