Audi A4 B8

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
sniffless
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 25 říj 20:42

Audi A4 B8

Příspěvek od sniffless »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Psal jsem už i na audi klub, al bez odpovědi, tak to zkusím zde. Koupil jsem si Audi a4 b8 2010 2.0 tdi. O chybě jsem věděl, ale teď bych si to chtěl dát do pořádku. Někdy mi na budíkách na tachometru a otáčkoměru vypadává podsvícení třeba rychlosti 20,30,40, 2,3 k rpm a někdy zase jinačí. Budíky i sem tam začnou problikávat, ale nikdy né celé, jen nějaké část. Když vypnu motor, a znovu nastartuji, tak to někdy pomůže. Párkrát mi i pomohlo otáčet s tím čudlem na na nastavení jasu podsvícení. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Předem dík za odpovědi
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od retron »

tak buď může být chybný kontakt, celé budíky jsou připojeny poměrně masivní zástrčkou (je nutné vycvaknout oblozeni a pak torxem vyšroubovat asi 6 šroubů, záleží zda je od pre-facelift nebo facelift. anebo vypadávají jednotlivé segmenty podsvícení, ale jak je to řešeno jestli světlovody nebo jednotlivými diodami netuším.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od 970ka »

Že by se v tom budíku někdo vrtal ? :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
sniffless
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 25 říj 20:42

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od sniffless »

Díky za odpovědi, jinak myslím si že nevrtal, nebo včera mi to jelo celý den a dnes zase ne, když točím tím kolečkem na intenzitu podsviceni, tak to blika a pomůže to. Takže si myslím jak psal retron, bude někde kontakt špatný. :(
sniffless
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 25 říj 20:42

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od sniffless »

Ještě bych se chtěl na něco zeptat, a nechci zakládat nové téma. Jsem člověk co musí mít auto fakt ve stavu 100% kdejaká blbost jde hned opravit, jako ty budíky. Auto jede krásně a lehoučko se s tím řadí, akorát na jedničku při rozjezdu sem tam cítím takové cukání jakoby ve spojce, není to že by auto cukalo ale spíš takové brnění, nevím čemu to přirovnat. Nevíte co by to mohlo být? Jinak na zpátečku uplně krásně se rozjede, i kvalty tam padají lehce. :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od mattonecz »

Setrvacnik? Poloosa? Spis to prvni :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od retron »

mě tam jde jednička taky blbě, kor dyž je to studený
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od Stepan »

Že při nízké okolní teplotě a nezahřátém autě se u manuálu blbě řadí je snad uplně normální, ny? /:)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od retron »

si zase chytrej vid... okolní teplota na to vliv moc nemá, projevuje se to i v létě, samozřejmě v mrazu je to ještě citelně horší, někdy hlavně při opakovaném řazení 1-N-1, musím i 2x vyšlápnout spojku jinak tam jedničku nedostanu, o podřazení na 1 ani nemluvě. Odvzdušnovali mi i spojku a nepomohlo to, prý je to obecný problém A4 B8. Na fórech jsem četl i o vyžvejkání nějakého gufera bovdenu spojky, které se mění za tvrdší, aby se to eliminovalo.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Audi A4 B8

Příspěvek od HondaMan »

retron píše:si zase chytrej vid... okolní teplota na to vliv moc nemá, projevuje se to i v létě, samozřejmě v mrazu je to ještě citelně horší...
:-D
2.9T RWD
Odpovědět