A3 8L, automaticke regulovanie ventilatora(Problém)

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

A3 8L, automaticke regulovanie ventilatora(Problém)

Příspěvek od Bravo »

Zdravim, mam A3 8L 2003.A cca 1 mesiac dozadu som pocitil taky problem ze som mal nastavenych na multitronicu 22stupnov a z nicoho nic zacalo tak divno fukat.Dnes mi to robilo zasa ako keby si ventilator automaticky nereguluje teplotu, ak som teplotu zvysoval vyssie po 28stupnov tak sa mi pekne aj ventilator zvysovali palicky bolo to okey, ale to problemove fukanie tam bolo stale, ale ak som teplotu znizoval az po 19stupnov tak tam bolo stale tolko isto paliciek na ventilatore.Minuly rok bolo vsetko okey, az ked mi zblbla klima v auguste-september dal som ju do opravy ale po oprave bolo vsetko okey a pocitil som to asi mesiac dozadu.Natocil som aj video tak snad bude vediet niekto z videa urcite kde je chyba.Bolo to to tocene pri 22stupnoch a ventilator som si dal rucne na maximum, kedze minuly rok mi ho tam dalo aj automaticky ked bolo v aute teplo no teraz, nie iba ked DAM* teplotu na LO tak mi da ventilator na max.Je tam pocut aj to fukanie ako divno to fuka a aj zvuk ktory mi vychadza z pod kastlika taky pisklavy hlavne ked mam ventilator na maximum.Pokial ho mam len na 4palickach tak mi ide od kastlika take cvakanie, neviem ci to ma s tym spolocne, ale snad podla videa vela ludi bude vediet co tomu je.Už som fakt zúfalý či to nemožu byť aj nejaké senzori alebo niečo, ide leto tak by som to chcel urobiť.Budem rad za vsetky rady a pomoc.Dakujem a Pekný deň.
Video: https://youtube.com/watch?v=w33r79OJlQ8
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: A3 8L, automaticke regulovanie ventilatora(Problém)

Příspěvek od Zajda »

Já ti k tomu řeknu jen tolik že mám předfacelift a autoklima si tam vesměs taky dělá co chce :D Když chci topit tak dávám rovnou HI aby se něco stalo, automatická regulace ventilátoru totální haluze, ručně ještě naštěstí ovládat jde :-) Bylo mi řečeno že v těchto verzích byla prostě poněkud nepovedená a můžem maximálně zkusit vyměnit celou jednotku i s příslušenstvím.
《》
Odpovědět