Astra j OPC brzdy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
mano
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 22:25

Astra j OPC brzdy

Příspěvek od mano »

Ahoj,

po pár jazdách na okruhu potrebujem vymeniť predné brzdy (kotúče aj doštičky). Za originál Brembá v Opli pýtajú 1 650 € (45 000 Kč), čo sa mi zdá iba za predné trochu prehnané. Na nejakých stránkach s dielami som našiel podľa OEM čísla také isté za 750 € (20 000 Kč), ale neviem či tomu môžem veriť, pretože to posielajú odniekiaľ z Nemecka a hlavne v Opli tvrdia, že tie brzdy sú robené na mieru iba pre nich.

Viete mi niekto odporučiť odkiaľ vziať nové, prípadne poradiť nejakú inú značku / typ bŕzd vhodných na bežnú jazdu aj okruh a ktoré nebudú stáť toľko, čo pomaly celé nové auto? :)
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Astra j OPC brzdy

Příspěvek od EL_XEL »

Nevím, jak konkrétně tyhle brzdy, ale častoje ten OEM díl přesně tentýž jako v autosalónu, jenom na něm není fancy logo Audi/VW/Mercedes/Opel. Já jsem takhle kdysi ušetřil asi 20k při výměně spojky u dvojkové RS Oktávky.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Astra j OPC brzdy

Příspěvek od M.Z. »

To se Opel nestydí, na M135i jsem platil za přední, příplatkové drážkované kotouče s deskama okolo 20t.

Určitě si najdi odpovídající náhradu, každý kvalitní obchod ti doporučí nějaké kvalitní brzdy. Autosalonu Opelu bych se vyhl obloukem.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: Astra j OPC brzdy

Příspěvek od eLzyx »

https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=09 ... 0wodrJQK0w
kotouč 7500Kč/278€
https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=P+ ... 0wodiYkJHQ
destičky za 1370Kč / 50€

suma 16400Kč resp. 606€
mano píše: ale neviem či tomu môžem veriť, pretože to posielajú odniekiaľ z Nemecka a hlavne v Opli tvrdia, že tie brzdy sú robené na mieru iba pre nich.

Viete mi niekto odporučiť odkiaľ vziať nové, prípadne poradiť nejakú inú značku / typ bŕzd vhodných na bežnú jazdu aj okruh a ktoré nebudú stáť toľko, čo pomaly celé nové auto? :)
od jiného výrobce asi jen tak nebudou, protože se dávají jen na Oplí OPC, tj. prodá se jich málo. Vývoj, testy a homologace by se jinému výrobci nezaplatily. Jinak bych se nebál je vzít jinde než v Opelu, bude to akorát zabalené do jiné krabičky za méně peněz. To se tak dělá, že výrobce dané komponenty dodá jeden a ten samý díl jak do autorizované sítě, tak na aftermarket trh.
Dost možná by ti v servisu dali tyhle z aftermarket trhu a nafakturovali ty "originální". Rozdíl 1000€ bez práce se hodí ...
Naposledy upravil(a) eLzyx dne úte 31 led 19:43, celkem upraveno 4 x.
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: Astra j OPC brzdy

Příspěvek od eLzyx »

M.Z. píše:To se Opel nestydí, na M135i jsem platil za přední, příplatkové drážkované kotouče s deskama okolo 20t.
OPC Opel má plovoucí kotouče. A to bývá za ranec u všech výrobců.
Volvo S60 2.4T
VW T2
adamzprahy
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pát 18 dub 15:51

Re: Astra j OPC brzdy

Příspěvek od adamzprahy »

Mano, po kolika kilometrech ti ty brzdy odešli? Popř. kolik z toho byl normál provoz a kolik okruh?

Mám najeto 20 tisíc km, běžný provoz (ačkoliv teda prudké decelarace z vysokých rychlostí jsou asi na denním pořádku O:-) ) a dle servisu jsou destičky v háji a je nutná výměna za cca 10 tisíc Kč. Nikde na netu nemůžu za boha tak drahé destičky najít, nevím upřímně co teď mám dělat :-?
Odpovědět