Mercedes - auto pro masy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od jerry »

Tak už je v tom s emisemi i třícípá hvězda. Pod pláštíkem německé solidnosti podvádění na celé čáře. Stokrát je mi milejší americkej "hulvát" než německej "uhlazenej hajzl". Asi víte koho myslím :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od driver »

Politiku do toho nepleť a to, že emise jsou řidícími jednotkami ovlivňovány okolo řádově 12ti let, co se začaly používat DPF v 2006 ve větší míře, a je jisté, že jinak to ani nejde.
Připomíná mi to ty demagogické reportáže, že prdící krávy přispívají ke skleníkovému efektu.
Taky to je pravda, ale zamysli se, co planetě nejvíc škodí, automobily asi ze 2%. *-:) Těch 98% je co? To neřešíme :ymparty:
Každému kdo nadává na diesel může přestat používat i benzínové auto a ani elektromobil není žádné řešení, je to pořád stejně zatěžující planetu. Jediné řešení, pokud chceš planetě pomoci, auto nepoužívej žádné a nebo drž ústa, protože nevíš o čem mluvíš.
A politika je totálně mimo realitu. Místo aby postavili komunikace, kde budou auta jezdit plynule s nejnižšími emisemi, tak je na každém rohu zastavují umělé ostrůvky, kruháče a červené semafory svítící na všech směrech celou noc, i když ve 2 ráno nikdo nejede, musíš zastavit a čekat. Někde v DE třeba jsou nájezdy+sjezdy a víceurovňové křižovatky ne i na jedničkách, holt tam někdo přemýšlí hlavou, ale to nebude politik ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od HondaMan »

Jerry, nejsi náhodou také jedním z těch, kteří z "německého blahobytu" profitují a zároveň na Německo nadává kudy chodí?

Já už pár let pro Němce pracuji a neznám moc jiných "národů", pro které bych pracoval radši (včetně Čechů).
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od jerry »

driver: Podvod je podvod, na tom nikdo nic nezmění. I když bude zloděj křičet chyťte zloděje. Navíc cesta do pekla bývá často dlážděna dobrými úmysly. I když v tomto případě to bylo spíše touhou po zisku. Ano, zisk je prvotním cílem podnikání. Ale nesmím si ohýbat pravidla, ani když je nemohu splnit. Pak je třeba přiznat pravdu, doložit to politikům technicky a chtít po nich řešení. Jinak je to stejné jako vylhané budování lepších zítřků za komančů.

HondaMan: Ne, to není můj případ, z jejich "blahobytu" nežiju. Mé podnikání nemělo a nemá s Němci nic společného, pouze už 10 let trávím skoro polovinu času v Bavorsku. Ale je to volný čas, kdy naopak já dávám vydělat jim. Ale mám dost přehled, jak to tam chodí. Takže stejně jako u nás, normální populace směs dobrých i špatných lidí, nahoře ve špičce politiky i ekonomiky lidé, kteří nemají skrupule.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od rutak11 »

Jen si tu odložím dvě fotky z jedné nedávné akce.
IMG_1360_2.jpg
IMG_1356_2.jpg
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od EL_XEL »

To vypadá jako ty, co byly vystaveny na Legendách. Docela mě překvapilo, že ten s tím „stanem“ je jak kopie Californie od VW.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od jerry »

A má pěknou červenou metalízu :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od rutak11 »

EL_XEL: To je dost možný, ty auta točí kde co. Tohle konkrétně byla středa v týdnu před Legendami.
Jinak je to vlastně tak, že ta nadstavba se jmenuje Westfalia a dává se právě do Mercedesu, kde tomu modelu říkají Marco Polo, nebo do Volkswagenu, kde tomu říkají California. :)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od driver »

jerry píše:driver: Podvod je podvod, na tom nikdo nic nezmění.
Největší podvod je celá politika a ekologie, to je megapodvod století kamaráde :ymparty:
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od jerry »

V tom se plně shodneme ;) A do toho všeho jsou zapletené automobilky. Teď padne pár hlav, nějaké pokuty, budou nějaké dotace, změní se výrobní zaměření a podvody pojedou dál jiným směrem. Ale pořád to budou podvody. Iluze si už dávno nedělám :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět