Mercedes - auto pro masy

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od ctrl_j »

Smarja, otevri kapotu, vyndej merku a budes videt jestli je tam na spodni rysce, nebo pod ni.
Jestli je tam pod, tak tam nalej cokoliv.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26976
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od řidičBOB »

Základ u auta je chladit a mazat! Takže “bez” oleje bych nejezdil. Jak je psáno výše: nalej tam cokoliv - zlatá klasika je 5W-30. Ale cokoliv je furt lepší, než podmírák a cesta do Phy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Stepan »

Jsem se teď byl podívat v Merglu na chodbě. A ta cenotvorba, to nemyslí vážně? E400d, auto střední třídy s 300k naftičkou za 2,4, CLS400d za 2,8? To někdo reálně vytopí? :-\

*na Chodově
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 17 črc 15:27, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26976
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od řidičBOB »

Tak se podívej do nového ceníku Passatu...tam se teprv přestaneš smát...když si navíc přeložíš do CZ ten Volks wagen :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od driver »

Stepan: Ty jsi byl v jaké galaxii posledních 50let? Prémie s 300PS nafta bezesporu má hodnotu s výbavou někde okolo 2.4 né že né.
Však Pašík předface stál TDI taky 240PS 1.6mega a to v něm taky nebylo ještě všechno kamaráde. E klassa stojí pořád plus mínus podobné peníze, za poslední generace, jediné, co se mění, je konečně silná nafta a teď navíc bezesporu špičkové technologie, ta LIVE navi nebo hlasové ovládání které reaguje na všechno, to nemá ani armáda kamaráde v nejdražších vojenských vozidlech. Prostě nemusíš znát klíčová ovládací slova, řekneš cokoliv a auto reaguje v češtině. Třeba: Ahoj Mercedes, co si myslíš o BMW? Totéž, co Ty, jinak bychom spolu necestovali =)) :-bd :-j
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od driver »

Ještě lepší je se zeptat: Mercedes, co říkáš na Audi? Jsou fajn! Ráda je vidím ve zpětném zrcátku =))
Mě baví komfort, spotřeba, rychlost, a v tom ohledu je fajn nová CLS
Za 1.8mega ceník je 400d verze a to je levná cena!
Za 2.4 mega 400d je už vybavená né plně, ale většinou reálně využitelné výbavy...

Když se podíváš, že to je jen o malinko dražší než Arteon, ale je to jako A7, tak za ty peníze s tím motorem 400d je to pecka.
700Nm od volnoběhu+ 9 rychlostí za ty peníze? :ymparty:
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26976
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od řidičBOB »

Arteon v plné je za 1,6. To není o malinko dražší ;-) A7 je taky úplně jinde ve stejné výbavě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od Snowman000 »

Velmi pekne to tancuje na tom snehu (E43 AMG 4Matic) :)

No zaroven to nie je len tak...
...You have to access the maintenance menu and set it to rolling road test mode. It will ruin the transfer box on ice though, as nothing is controlling the speed difference between front and rear anymore. Not recommended really...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od EL_XEL »

řidičBOB píše:Já v Turkovi pozoruji, že když mám Waze spojený přes CarPlay, tak mne navádí i v tunelech.
Výhoda vestavěné navi je v tom, že jí umí zobrazit hlavní displej mezi budíky a také HUD...a to alternativní navi nedokážou.
Mám pro tebe relativně dobrou zprávu. Od nového iOS bude CarPlay podporovat více displejů zaráz (i nestandardních tvarů), takže v momentě, kdy se zapojí s podporou i výrobci aut, bude klidně možné mít Waze mezi budíky a instrukce/další funkcionalitu na displeji uprostřed.

Ono by to IMHO šlo i do stávajících aut nějakým update SW v infotainmentu/autě, ale s tím se žádný výrobce drbat nebude.

Jinak on podle všeho Waze někdy umí brát data z GPS v autě, někdy ne, nepřišel jsem na to kdy a jak, asi to bude model od modelu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26976
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes - auto pro masy

Příspěvek od řidičBOB »

já to zase tolik nežeru - stačí mi zrcadlení na hlavním displeji :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět