nepovedena oprava v servisu

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
initi
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08 bře 14:10

nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od initi »

ahoj, muzu se nejak branit proti spatne diagnostikovane a nasledne odvedene oprave v sevisu? jedna se o 2 mesice starou opravu VW Touran r.v. 2004, ktere se uz nyni vysplahala pres 55tisic a hlavni zavada stale neni vyresena. ve vstupnim protokolu mam zmineno nekolik zavad, ktery mel servis vyresit, ale vzasade slo o 2 hlavni opravy vadneho starteru a ubyvani vody v chladici (po ujeti cca 150km si auto rikalo o doliti). starter se vyresil, ale ubyvajici voda ne. servis vymenil pry vadnou pumpu, ale voda ubyva stale ve stejnych intervalech. reklamoval sem to marne nekolikrat a pri posledni reklamaci si servis auto vzal alespon zpet na novou diagnostiku, ale jinou zavadu nenasli (zkoumali ho dalsi dva dny, ale pry by potrebovali vice, coz jsem si zrovna nemohl dovolit) navic si rikaji o dalsi a dalsi penize za nalezeni mensich zavad (vymenuji ruzna cidla atp.). je jeste mozne nejak zpochybnit tu puvodni diagnostiku, ktera ukazovala na vadnou pumpu, coz se ale ukazalo jako spatne reseni a dovolat se, aby za ty vsechny uz vyplacene penize dali auto do poradku podle puvodni dohody? predem diky za rady!
ST4LK3R
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 11 pro 22:16

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od ST4LK3R »

No, já si myslím, že je možné se bránit - určitě něco ve smyslu zneužití odborné neznalosti/znalosti nebo tak něco...ale asi bys to musel vymáhat soudně, nebo zkusit nějaký TV pořad co se zabejvá takovýmhle jednáním a pohrozit jim, že máš ten problém a že ti ho nejsou schopni vyřešit a jenom ti účtujou další opravy( zjevně zbytečné) a že to dáš do televize, věř mi, že hrozba špatné reklamy rozvolní každého a tím spíš, jestli jsou autorizovaný servis VW... Já si myslím, abys k nim přestal chodit, protože si zjistili, že ti můžou naúčtovat kde co a ty jim nic neuděláš (neber si to špatně). Takže bych šel do jinýho servisu, tam bych zkontroloval spíš nádržky a potrubí, protože pokud ti utíká voda, asi to nebude špatným čidlem nebo dokonce pumpou, byť by mohla téct, ale někde ti musí ta voda utíkat tak, že kape, nebo se vypaří... pokud ti najdou třeba děravou nádržku, tak bych jim to ukázal ještě jako důkaz že opravovali špatnou věc. Zkus nad tím přemýšlet, nejsem žádnej právník, ale asi bych na to šel nějak takhle...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od GeneHawkins »

Co na tom stálo 55 tisíc?
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od karelpipa »

Ted jsem byl ve svym servisu, kde zrovna měli nějakýho Land Rovera, kterýmu taky ubývala voda. No prodřela se hadička, která je přímo za motorem, takže bylo nutný rozebrat půlku motoru, aby tam byl přístup. A než to našli to taky pár chvil dalo.
Takže únik vody se může lehce prodražit, i když tenhle servis co popsal initi v prvním příspěvku je spíše servisem měnitelským (což je pro ně nejjednodušší a ještě dražší)
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
initi
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08 bře 14:10

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od initi »

diky za odpovedi! pro prehlednost cele zalezitosti posilam foto vstupniho protokolu + fakturu s vyctem oprav. pred opravou mi nabidli dve reseni - za 30 a 40 tisic, pricemz u te drazsi varianty se jednalo vlastne o celkovou generalku a bylo mi receno, ze to auto 2-3 roky nebude znamenat problem. Jeste tesne predtim (cca 2 tydny) se resil ten novy starter, bohuzel fakturu ted u sebe nemam, ale s vymenou oleje a prezutim to vyslo na 16 tisic. sem bohuzel v tomhle ohledu laik, a tak jsem i pri druhe oprave plne duveroval odbornikum. udelal jsem v tomto pripade chybu? predem dik za nazory.

VSTUPNI PROTOKOL
FAKTURA
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od GeneHawkins »

Ano, chybu jsi udělal, protože sis nechal namlít spoustu věcí, která s požadovaným problémem nesouvisela, a dále, žes nepožadoval vrácení vyměněných dílů.
Těžko pak tu výměnu nesouvisejících dílů (kterou jsi zřejmě odsouhlasil jiným způsobem) spojovat s opravou úniku vody, je ale samozřejmě možné. že vadné byly.
Je tedy s podivem, že u zakázkového listu není uvedena předběžná cena.
Nicméně si myslím, že pokud problém přetrvává, máš právo na reklamaci, protože vzhledem k tomu, že si účtujou nemalou částku za diagnostiku opravy, tuto si účtovali očividně neoprávněně.
Bohužel, vyměněné díly nemáš, budeš tedy obtížně namítat, že byly měněny zbytečně, jejich vadnou funkci vyloučit nelze.
Vzhledem k počtu najetých kilometrů to na hlavu nebo přinejmenším těsnění vypadá.
Tlakuje to do vody?
initi
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08 bře 14:10

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od initi »

diky, ponauceni si beru, ze priste si alespon na chvili schovam ty vadne dily... oni mi je ukazovali, ale ja sam tomu stejne houby rozumim... jeste se ptam na jinych forech a tam to taky hodnoti jako prasklou hlavu nebo vadne tesneni pod hlavou. bohuzel nevim, co je mysleno, "jestli tlakuje do vody". jeste zkusim argumentovat, ze hlavni zavada byla spatne diagnostikovana a nejake soucastky jsou predrazene, treba alespon neco vrati...
initi
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08 bře 14:10

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od initi »

Diky vsem za nazory! Auto (VV Touran, 2004, 2.0tdi) jsem dal reklamovat a je to ta praskla hlava, navic jsem do servisu skoro nedojel, motor prestal tahnout a jel jsem maximalne 50km/h vic to neslo, to souvisi s tou prasklou hlavou nebo se jedna o zavadu, ktera s unikem vody nesouvisi? Servis odhadl opravu praskle hlavy na 15-30 tisic a chape me rozhorceni za spatne provedenou vstupni diagnostiku, ktera me stala 40 tisic na malych opravach, ktere ale z velke casti vubec nesouvisely s jednou ze dvou hlavnich zavad, proc sem do servisu jel viz. VSTUPNI PROTOKOL . Nabidl sem jim, ze by jsem jim dal jeste tu spodni hranici 15k za novou opravu, at to resime v klidu a at to daji do stavu, jak na zacatku slibovali, ze 2-3 roky to auto da jeste pokoj (nedalo pokoj ani hodinu). Nicmene se technik zacal kroutit a rikal, ze mi nemuze dat pak na to zaruku atp.
Rozesli jsem se, ze si zavolame v pondeli. Mam trvat na svem, resit to v klidu a dat jim jeste spodni hranici odhadovane castky za novou opravu, nebo mam byt tvrdsi a chtit napravu zcela na jejich naklady a nebo to mam resit pres pravniky? Diky predem za nove nazory!
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od eMJe »

Ta vodna pumpa so skrtiacou klapkou sa da kludne hodit na tu kontrolku motora. Ten protokol je tak postaveny, ze maju volnu ruku skoro na vsetko, toto sa bude tazko spochybnovat. Protokol z diagnostiky je? Keby to nebolo vsetko na jednej fakture ale bolo to rozdelene na kontrolku motora, unik vody a tu vymenu podvozkovych dielov, tak by sa s tym dalo nieco robit, ale takto nevidim velku nadej.
initi
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 08 bře 14:10

Re: nepovedena oprava v servisu

Příspěvek od initi »

Never more autoservisu GARANT na prazskem Zizkove. Nauctovali si nehoraznou castku a pritom nepoznali hlavni zavadu, ze motor ma prasklou hlavu, viz. vyse. Na vyzvy at to daji do poradku nereaguji. Varuji proti takovemu jednani!!

NEVER MORE AUTOSERVIS GARANT!!!
Odpovědět