BMW 1 M

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od pjanda »

Clanek jsem necetl a snad si radeji ani nebudu kazit vkus ;), ale vim, ze meli pujcene auto z importu. Kdy se k nemu dostaneme my, to zatim nevim, s 1 M je to slozite.

Z trochu jineho soudku - docela sympaticka uprava 1 M od Kelleners Sport:

http://www.autoforum.cz/tuning/bmw-1-m- ... ny-vzhled/

Designove bych si to predstavoval trochu jinak, ale vlastne docela jemna (a snad i patricne dostupna) uprava motoru a podvozku se zda jako dobre vylepseni...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od řidičBOB »

pjanda: já tuhle začal číst nějaký test na i40, kde redaktor popisoval, jak s dvoulitrovou atmosférou dával ostrou manažerskou jízdu, plnou adrenalinu a spotřebu měl jenom 8l...tak jsem to zavřel a dál ani nečetl :-/
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od pjanda »

Ostra manazerska... To je dobre, to nekde pouziju ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: BMW 1 M

Příspěvek od Pickuper »

pjanda píše:Designove bych si to predstavoval trochu jinak, ale vlastne docela jemna (a snad i patricne dostupna) uprava motoru a podvozku se zda jako dobre vylepseni...
no já si nemůžu pomoct, ale 1M obecně se mi při pohledu z boku furt nějak nelíbí.......prostě nějaká disharmonie tvarů..... disproporce pontonu kastle k kabině..... nebo něco jiného, ale mému oku krutě nelahodícího.....ze předu OK, zezadu OK, ale z boku.... :-?
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
LorDrummer
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: sob 19 bře 21:15

Re: BMW 1 M

Příspěvek od LorDrummer »

pjanda: Chápu. Doufám ale, že to bude co nejdříve :)
Článek je spíš nával pocitů a dojmů, ve kterém se ztrácí reálné hodnocení a dost věcí tam je zbytečných
What good is dreaming it if you don’t actually do it
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od pjanda »

S upravami pro 1 M se zjevne brzy roztrhne pytel. Hosi z Bimmertoday nafotili pri testech 1 M evidentne upravenou od Schnitzera (znacky, kola...).

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Informaci je poskrovnu, ale autor fotek rika, ze auto melo upravene brzdy, zjevny je snizeny podvozek, jine vyfuky. Ocekava se jinak nasazeni stejne upravy motoru jako u Z4 35is, tj. posun maximal nekam k 380 konim, maximalni rychlost by mohla nakouknout pres 300 km/h...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Otes
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10 črc 10:53

Re: BMW 1 M

Příspěvek od Otes »

šmoula píše:
d1.8t píše:Když se nepojede z nuly, bude 1M o facičku rychlejší. :-bd
jj, holt evidentně chtěli aby audi vyhrálo. Ono by stačilo aby to byl sprint na 500m a audi bude dalko za 1mčkou :-)
No nevím, RS3 z 0 na 200 je rychlejší než 1M, i když si odmyslíš start z 0 na 100 a tu výhodu 4x4.... ten motor s berličkou v 1M prostě není pravý eMkový motor,poserové........ :)) :)) :))
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od pjanda »

Za sebe jsem si vzdy pral, aby 1er dostala 3,2 R6, to by bylo dokonale auto. Bohuzel se to nestalo, N54 je jen nahrazka, ale zrovna co do dynamiky v primce patrne ztracet nebude...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 1 M

Příspěvek od pjanda »

Kdyz jsme u 1 M, mistni sejdiri z Auto Promato (nadsazka, neznam je ;) ), sehnali jedno auto v bile ze srpnove vyroby. Tak kdyby nekdo chtel... Cena se zda byt rozumna.

http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... =E&odkud=T
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Otes
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10 črc 10:53

Re: BMW 1 M

Příspěvek od Otes »

Což o to, v přímce ztrácet nebude, ale ten motor není ničím výjimečný, obyčejný foukaný třílitr, žádný vypiplaný klenot od divize M. Ve verzích Si je potom skoro stejný v jedničkové, trojkové řadě a Z4, navíc je spousta ladičů... A zrovna ve srovnání s Audi a jeho pětihrnkem - o půl litru nižší obsah a bez overboostu u BMW stejné hodnoty, eMkový motor by měl umět větší litrový výkon. Chápu reakce na plyn a kdesi cosi výmluvy.... :)) :)) :))
Odpovědět