Porsche 924

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
DarkPilgrim
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13 lis 16:35

Porsche 924

Příspěvek od DarkPilgrim »

Dobrý den,
http://auto.bazos.cz/inzerat/18782592/P ... 4-1980.php
Co si o koupi myslíte? Uvažoval jsem že bych si to vzal. Jsem sice student a mám malé příjmy a tohle bude chtít asi velké investice, ale na druhou stranu si říkám, že cena už asi dolů nepůjde pokud to budu mít někde zaparkované a budu to pomalu opravovat. Což se o nějakém jiném autě za 20 tis říct nedá např. Felicia...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Porsche 924

Příspěvek od M.Z. »

To auto i podle fotek vypadá na nukleární šrot.Jestli nejsi mechanik, ani o tom neuvažuj.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
DarkPilgrim
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13 lis 16:35

Re: Porsche 924

Příspěvek od DarkPilgrim »

Vypadá hrozně to je pravda, mechanik nejsem. Zas těžko říct z fotek jak je na tom po motorové stránce... Třeba jen vypadá a motorově tomu nic vážného nebude ne? Jinak díky za názor.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Porsche 924

Příspěvek od Dallen »

To je pravda, většinou to tak bývá, že lidi kteří nemají v autě sedačku, volant maj z burzy a tapec ve dveřích už někde vyhodili tak ti maj motor v perfektním stavu.

Nekupuj vrak i kdyby na tom bylo napsané ferrari
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
DarkPilgrim
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13 lis 16:35

Re: Porsche 924

Příspěvek od DarkPilgrim »

Hmm asi jsem se fakt zbláznil když jsem o tom přemýšlel. Tak díky za názory...
Nechal jsem se trochu unést i tímto článkem :-) http://www.driversweb.cz/auta/Porsche/924/166
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Porsche 924

Příspěvek od Dallen »

Nemám nic proti tomu koupit auto a zrenovovat ho, ale chce to auto u kterého to má cenu a to podle mě 924 není. Není jich málo, není to opravdové porsche.
Pokud chceš zrenovovat něco čeho je málo tak jdi do 110R :x
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Porsche 924

Příspěvek od beaumont »

Dobré zprávy:
- i takovéhle auto jde zrenovovat do velmi rozumného stavu
- na Porsche se dají koupit skoro jakékoliv díly
- 924 je mechanicky relativně jednoduchá

Špatné zprávy:
- renovoval jsem relativně srovnatelné auto ze srovnatelného stavu, jen mělo pěkný kompletní interiér. Vždycky jsem to bral jako veterána, ne jako auto na denní ježdění. Dnes po 13 letech a investici ca. 200 tis. Kč se pomalu blížím stavu, kdy tu renovaci budu moc označit za hotovou. Nebyl díl, na který bych nemusel sáhnout, na většinu 2 až 3x. Nejhorší bylo to, co se napoprvé udělalo "za levno" a pak se muselo předělávat.
- od doby mé renovace výrazně stouply ceny klempířské práce, i lakování je dražší a každá (rádoby)úspora je na tom strašně vidět
- pokud něco vypadá blbě zvenku, uvnitř je to obvykle ještě horší
- když opravíš jednu věc, tak to obvykle buď zatíží nějakou jinou, takže se rozpadne a/nebo budou ty ostatní chyby více patrné
- díly na Porsche jsou opravdu, ale opravdu drahé. 924 má výhodu sdílení některých komponent s VW a/nebo Audi, ty jsou pak o něco levnější, ale pořád ne úplně za pusu
- pokud má sportovní auto k něčemu být, musí na něm většina věcí víceméně fungovat. Jinak je to k ničemu, nebo rovnou na zabití (se). Na Trabantu můžeš šetřit na tlumičích, gumách a brzdách. U Porsche které klidně pojede 170 to není dobrý nápad.

Doporučení: pokud chceš v příštích několika letech víc jezdit než opravovat a nemáš opravdu spoustu peněz nebo času, umu a vybavenou dílnu, kup si něco jako Punto Sporting, Fiestu XR2i, Corsu GSi nebo tak něco v rozumném stavu. Svezeš se a bude s tím zlomek starostí a nákladů.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Porsche 924

Příspěvek od karelpipa »

Už jen ten zlatej volant :-O
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Porsche 924

Příspěvek od M.Z. »

No a samozřejmě, nálepka na víčku nádrže, nesmí chybět.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Vody
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 18 črc 19:56
Bydliště: Brno

Re: Porsche 924

Příspěvek od Vody »

Radši bych se vrtal tady v tomto kde jsou díly babku http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... oFrom=list
MB W202 C200 100KW
Odpovědět