koupě BMW E36 318 is

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
Vody
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 18 črc 19:56
Bydliště: Brno

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od Vody »

Asi myslel například 330d - to je v ojetině dobrá pokladnička
MB W202 C200 100KW
sed0068
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 05 lis 16:06

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od sed0068 »

metaljohn píše:
sed0068 píše:Aha no nasadil si mi brouka do hlavy.Celkem jsem koukal a přijde mi že i u nás jsou Cečka v lepšim stavu než ty E36 a maji lepší výbavu.Jinak ty máš interier hezkej,já měl na mysli tu šedou palubovku bez dřeva jak to měly první modely,to je hnus,ale ta tvoje je v pohodě :) No uvidime,akorát mám novou,celkem dobře placenou brigádku tak třeba ještě něco došetřím a pujdu do E46.Ale to už jsou pokladničky,to vim moc dobře ty ceny oprav jsou šílený.A jakej benzinovej motor bys mi doporučil? Mně se líbí zase ta 1.8 90 kw :D Je mi jasny že napišeš 2.0 kompresor,tak ten by se mi taky libil ale to se bude hur zhanět,tak jinej :D
To víš prosímtě odkud? A myslíš, že bude takovej rozdíl mezi E36 a E46?
Třeba hned muj soused má E46 320D a když se mu na tom něco pokazí tak jsou to šílený částky...zadní brzdový trubky 5 tisic,náprava v háji má si našetřit prej tak 12-13 a ještě má špatny turbo.To kdyby mě potkalo tak nějak najednou tak to auto 3 měsice nepojede než seženu nějaky prachy.Nemyslel jsem to že se ty auta hodně sypou,ale že když se něco pokazi tak jsou to o dost vyšší ceny.E46 bude určitě o něco těžší a už je vní o hodně víc elektroniky.Jako ale některý jsou fakt krásný :)
sed0068
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 05 lis 16:06

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od sed0068 »

Vody píše:
sed0068 píše:Aha no nasadil si mi brouka do hlavy.Celkem jsem koukal a přijde mi že i u nás jsou Cečka v lepšim stavu než ty E36 a maji lepší výbavu.Jinak ty máš interier hezkej,já měl na mysli tu šedou palubovku bez dřeva jak to měly první modely,to je hnus,ale ta tvoje je v pohodě :) No uvidime,akorát mám novou,celkem dobře placenou brigádku tak třeba ještě něco došetřím a pujdu do E46.Ale to už jsou pokladničky,to vim moc dobře ty ceny oprav jsou šílený.A jakej benzinovej motor bys mi doporučil? Mně se líbí zase ta 1.8 90 kw :D Je mi jasny že napišeš 2.0 kompresor,tak ten by se mi taky libil ale to se bude hur zhanět,tak jinej :D
1.8 90kw je hodně slabá na to auto, minimálně dvoulitr atmosféra 100kw jak mám já. Nejlépe 2,3 kompresor
A spotřeba? :D
Uživatelský avatar
Vody
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: stř 18 črc 19:56
Bydliště: Brno

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od Vody »

S 2.0 100kw mám čistě ve městě 10-11 v létě a 11-12 v zimě :D Ty kompresory na tom budou tak nějak podobně, mají s autem míň práce. Kombinovaně když jsem jezdil v létě tak kolem 8 spotřeba. Čistě mimo město jsem to nikdy neměřil.
MB W202 C200 100KW
Johny8
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12 říj 14:10

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od Johny8 »

Tohle téma už asi není aktuální, ale kdyby někdo měl zájem o e36 318is:

http://www.bmwklub.cz/forum/viewtopic.php?f=55&t=91502
bakorak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18 lis 13:22

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od bakorak »

sed0068 píše:Ahoj.
Plánuji koupit auto a hodně se mi zalibily E36ky .Chtěl bych koupit nejakou pěknou kolem šedesáti tisic.A hodně se mi líbí 318 is 103kw.Chtěl bych poprosit o rady na co si dát pozor atak.Vím že byly problémy s čerpadlama.Potom že přední nápravy odcházely,tak kolik asi tak stojí oprava nebo repas,protože ta odejde beztak jako prvni :)) Jaka je spotreba? Je ve všech místo rozvodovyho řemene řetěz a po kolika km se teda dělaj rozvody? Pry se da jezdit v klidku do 8 litru,je to pravda? Prostě za jakýkoliv informace budu vděčnej. Vim že mi budete radit at jdu do 323,325 ale to uz by pro mě bylo hodně finančně náročný,jsem ještě student.Jo a chci kupe,ale pěknymu sedanu bych se asi moc nebránil :ympeace: Díky M.
:ymdevil:
Sklenka
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: stř 13 srp 10:43

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od Sklenka »

Prodáváme bohužel s motorem na výměnu. Jinak ale funkční mechanika pro občasné projížďky, trackdays a nebo daily pokud si člověk zvykne na nastupování do skorepiny. https://auto.bazos.cz/inzerat/89200119/ ... mosvor.php
david316i
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09 pro 14:42

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od david316i »

Mam 316i compact z roku 99' s 1.9l motorem a papirovejma 77kw a jsem super spokojenej. Pridelali jsme tam DISA klapku na meneni delky sani , kterou osazovali az do novejsi e46, ale ten muj motor uz na to byl pripravenej. Jde to do te 1.9 lehce dodelat. Tata shodil sani, dal tam klapku, "prechipoval" jednotku a jeji ovladani softwarem z e46 a zapojil DISU do jednotky. Takze mam najednou 87kw vykon. Na to malinky auto jako motokara mi to staci az bohate. Nemusim totiz v tom aute na nic zavaznyho sahnout. Menim olej, obcas nejakej silentblok, jednou tlumice a hotovo. Vejfuk mi trochu rezne, ale novej nepotrebuju. Rozvody sem jeste nedelal, protoze mi kazdej mechanik rekl, ze ten retez z vyroby je tak kvalitni, ze se o to nemam starat, ze to najede klidne i 350tis. km a ty druhovyroby co dneska koupis se hned vojebou a tolik urcite nevydrzi. Taky mam najetejch jen 205tis. km, protoze jsem prvni majitel a nemam stocenej smejd, kterejch je bohuzel v bazarech uplna vetsina. Ted jsem do toho nalil u omv maxxmotion 100plus a vyresetoval adaptace motoru, tak se mi to auto prenastavilo na vysokooktatnovej benzin a najednou jede uplne dementne dobre. Muzu to dusit pod 40kmh na ctyrku najednou a absolutne zadny vibrace. Oproti tem srackovejm benzinu z TankOno natural 95 se to neda srovnat. Tak asi tak :).
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od jirka87 »

Jestli pak to není náš dobrej známej zase...Furt dokola v 10 vláknech. Jsem student, kolik to žere? Kolik to bude stát týdně ?

viewtopic.php?f=12&t=6508

Pokud to nejseš ty, o čemž ale dost silně pochybuju, tak se omlouvám. Ale něco mi tady kurevsky smrdí Leonidasovinou.

E36 318iS je (pokud je v dobrém a udržovaném stavu) hezké auto s hnusným motorem. Jaká bude spotřeba ? I se 6válcem jde jezdit za 8. Ono záleží kde se jezdí, jak dlouhé trasy, jak rychle...a kdo to řídí. Benzín je obecně náročnější na spotřebu při změně tempa jízdy. Ustálenou klidnou jízdou po okresce se vlezeš i s benzínovým třílitrem třeba za těch 8 na klobouka, ale jak ho začneš dráždit, půjdeš na dvojnásobek.

Co s tou 318iS chceš dělat ? Na závody to nebude, kdovíjakou dynamiku to taky nemá. Takže ti zůstane "pohledná" (pro někoho vůbec ne) kastle baby BMW s vysokým sklonem ke korozi atd...Potenciál do budoucna nula. Je spousta lepších aut pro mladýho kluka. A počítej s tím, že na těch e36 se prostě v drtivé většině případů někdo strašlivě vyřádil a nakupoval díly zejména ze stáje Starline/Filson....Takový je prostě národní kolorit u těchto aut.

A jestli tíhneš ke starým vránám, jakože asi jo, tak už do toho bouchni ale pořádně https://auto.bazos.cz/inzerat/113011504 ... -318is.php S šestiválcem by to bylo pochopitelně lepší, ale to by byla i ta cena jinde + ten výběr není kdoví jaký.

A pak jsou sice "slabá", ale relativně zajímavější auta i přes přední náhon https://auto.bazos.cz/inzerat/113073888 ... 125-kw.php Těch dvoulitrů není moc a obecně na Toyoty i přes naprosto odlišný obecně zažitý názor jsou díly velmi levné. A to auto je uvnitř i zvenku opravdu docela velké. Kudr je doslova jáma...Tam se toho vejde fakt kotel. Takže nějaký výlet s bábovkou do Tater na víkend úplně bez obtíží.
rados
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19 úno 10:20

Re: koupě BMW E36 318 is

Příspěvek od rados »

Zdar kluci mám bmw e36 kupé a nemám interiér :(( našel jsem interiér z e36 m3 ale z kabrioletu a chci se zeptat jestli to bude pasovat ? Dík za odpověď kluci :-bd
Odpovědět