Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Bawer
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29 zář 18:17

Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Bawer »

Zdravím, rozhoduju se mezi Audi A4 avant 2.0 TFSI r.v. 2009 vs BMW E91 325i r.v. 2009 pište své zkušenosti pro a proti atd.. budu vděčný za každý názor :-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od pavproch »

celou zimu 2010/2011 jsme věnoval řešení stejné otázky: rozhodoval jsem se mezi A4 Avant 3.2FSI quattro 6MT a 3er 330i X-drive Touring 6MT.... věnoval jsem tomu spoustu času a energie, snažil se až do poslední chvíle posuzovat to jen rozumem... nakonec rozum byl v koncích, stejně rozhodly emoce...

Od tý doby sem za volantem 3er najezdil asi 60kkm (za rok a čtvrt), měl s autem dost trablí (na záruku se tam měnilo už ledacos...), ale .... kdybych volil znova, rozhodl bych se stejně....

tožtak, no...

jo, a tady je ten rozum v koncích:
Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Bawer
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29 zář 18:17

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Bawer »

pavproch píše:celou zimu 2010/2011 jsme věnoval řešení stejné otázky: rozhodoval jsem se mezi A4 Avant 3.2FSI quattro 6MT a 3er 330i X-drive Touring 6MT.... věnoval jsem tomu spoustu času a energie, snažil se až do poslední chvíle posuzovat to jen rozumem... nakonec rozum byl v koncích, stejně rozhodly emoce...

Od tý doby sem za volantem 3er najezdil asi 60kkm (za rok a čtvrt), měl s autem dost trablí (na záruku se tam měnilo už ledacos...), ale .... kdybych volil znova, rozhodl bych se stejně....

tožtak, no...

jo, a tady je ten rozum v koncích:
Obrázek
díky za odpověd, můžeš mi prosím napsat co konkrétně si tam měnil ?
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Noldo »

Bawer Ty to máš zložitejšie, paproch vyberal medzi skvelým motorom od BMW a nie zrovna podareným od audi.
Ty vyberáš medzi r4 turbo-benzínom a 25i je r6 atmosféra.
Vyskúšaj sa previesť s oboma, možno ti bude niektorý motor viac vyhovovať.
Výkonovo sú na tom podobne (Audi 155kw, Bmw 160kw). Na bežné jazdenie bude tfsi lepšie, bude mať nižšiu spotrebu a bude lepšie ťahať pri nižších otáčkach. 3,0 R6 má zase parádny zvuk.
Možné problémy s turbom vybalancuje vyššia cena za údržbu u BMW.
Mne osobne sa audi dizajnovo páči o mnoho viacej, bude mať kvalitnejší interier, nebudú problémy z Rft pneu.
Nepíšeš či 4x4 alebo nie. Ak áno tak quatro je možno trošku lepšie ale Xdrive funguje taktiež velmi dobre. Ak nie tak je to Fwd vs Rwd.

Ja osobne by som volil audi lebo B8 vyzerajú super, zatial čo E91 sa mi nepáči (sedan je pekný ale kombíky bmw moc nevie...)
Bawer
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29 zář 18:17

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Bawer »

Noldo píše:Bawer Ty to máš zložitejšie, paproch vyberal medzi skvelým motorom od BMW a nie zrovna podareným od audi.
Ty vyberáš medzi r4 turbo-benzínom a 25i je r6 atmosféra.
Vyskúšaj sa previesť s oboma, možno ti bude niektorý motor viac vyhovovať.
Výkonovo sú na tom podobne (Audi 155kw, Bmw 160kw). Na bežné jazdenie bude tfsi lepšie, bude mať nižšiu spotrebu a bude lepšie ťahať pri nižších otáčkach. 3,0 R6 má zase parádny zvuk.
Možné problémy s turbom vybalancuje vyššia cena za údržbu u BMW.
Mne osobne sa audi dizajnovo páči o mnoho viacej, bude mať kvalitnejší interier, nebudú problémy z Rft pneu.
Nepíšeš či 4x4 alebo nie. Ak áno tak quatro je možno trošku lepšie ale Xdrive funguje taktiež velmi dobre. Ak nie tak je to Fwd vs Rwd.

Ja osobne by som volil audi lebo B8 vyzerajú super, zatial čo E91 sa mi nepáči (sedan je pekný ale kombíky bmw moc nevie...)
Díky za odpověd, no popravdě se mi také víc líbí audina ten vzhled je opravdu nádhera. Jak říkáš určitě si vyzkouším obě no.
Naposledy upravil(a) Bawer dne ned 30 zář 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od ExFun »

otočím, říkám si, že to je nejhusnější A4, co Audi vyrobila (táta má už 3. generaci A4 po sobě a tuhle tedy vynechá)
Back to basics.
Příčina -> následek
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od eMJe »

U BMW ti vadi to turbo ze tam nieje? Dufam, ze si myslel Audi...
Ked nemas rad soferovanie alebo to beres ako povinnost tak kludne Audi, na vsetko ostatne je tu BMW :)
Bawer
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29 zář 18:17

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Bawer »

eMJe píše:U BMW ti vadi to turbo ze tam nieje? Dufam, ze si myslel Audi...
Ked nemas rad soferovanie alebo to beres ako povinnost tak kludne Audi, na vsetko ostatne je tu BMW :)
Sorry měl jsem namysli audi. Řízení mám hodně rád a co se tíče komfortu tak na tom bude zas lepší BMW i zadokolka se mi líbí víc kort pak v zimě jak se s ní dá vyblbnout. :D Popřemýšlím ještě a uvidím, jinak díky všem za vaše názory .
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od pavproch »

@bawer:
- rozvodovka (začal valit olej, přetěsnění nepomohlo, tak výměna)
- převodovka (v servisu sem reklamoval divný zvuk zpod auta, výslekem byla výměna převodovky, bo vylágrovaný ložisko)
- větší část elektroniky na motoru, bo tam něco zlobilo (nefungoval tempomat, fčíl už je to - snad - OK)
- úprava brzd (svolávačka na všechny 3er a X1 s X-drive)
+ výměna xenonu, ledvinky, předního nosníku pod maskou poté, co mi do brambora někdo nacouval
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Bawer
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: sob 29 zář 18:17

Re: Audi a4 avant vs BMW E91 touring

Příspěvek od Bawer »

pavproch píše:@bawer:
- rozvodovka (začal valit olej, přetěsnění nepomohlo, tak výměna)
- převodovka (v servisu sem reklamoval divný zvuk zpod auta, výslekem byla výměna převodovky, bo vylágrovaný ložisko)
- větší část elektroniky na motoru, bo tam něco zlobilo (nefungoval tempomat, fčíl už je to - snad - OK)
- úprava brzd (svolávačka na všechny 3er a X1 s X-drive)
+ výměna xenonu, ledvinky, předního nosníku pod maskou poté, co mi do brambora někdo nacouval
To je poměrně dost věcí a to si to auto měl nový ?
Odpovědět