Kde koupit BMW v CR?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od 525iX »

Tak to tomu evidentně nerozuměl protože to je přece F1 řazení, sportovní převodovka je úplně něco jinýho =))
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Nákup BMW se nedaří...

Příspěvek od honziss »

Po pekelném výběru dealera jsem u jednoho z nich auto objednal a od té doby je všechno špatně. Co se stalo.

- v pátek 6.4. jsem podepsal smlouvu a uhradil zálohu na auto do výroby. Termín dodání 3 měsíce, s tím, že cca do konce dubna lze měnit specifikaci a barvu. Prodejce mi nabídnul, že když bude možné termín zkrátit, tak to udělá. Souhlasil jsem, ale požádal ho o termín do kdy můžu do konfigurace zasahovat.

- ve středu 11.4. jsem jej kontaktoval s připomenutím, ať mi pošle to datum. Nestalo se nic.

- v pátek 13.4. telefonát, že se mu podařilo posunout auto ve výrobě a že specifikaci bude uzavřena během hodin - dní. Nechtěl jsem nic podcenit, tak jsem skočil do auta a za 45minut u něj seděl. Změnili jsme barvu, já přidal pár položek výbavy, prodejce upravil smlouvu dle nové specifikace, podepsali jsme si ji. Loučili jsme se s tím, že auto se bude za 2-3 týdny vyrábět a on mi dá vědět až bude na transportu do čech.

- úterý 17.4. mi volá, že auto už je vyrobené a že sorry, ale bez změny barvy a výbavy.

No a od tý doby se dohadujem. Řekl jsem, že chci auto dle své nové specifikace, tak jak to je ve smlouvě, eventuelně, že jsem v nejhorším schopen uvažovat o odběru auta vyrobeného, ale že chci kompenzaci. No a oni teď melou pořád to samý - že můžu bejt rád že je auto vyrobený dřív a že nemůžou dát vyrobit další protože tohle by se jim špatně prodávalo, bla bla bla...

Já to vidím tak, že buď mi ten člověk celou dobu lhal a absolutně neměl představu kdy se bude auto vyrábět a nebo je chyba v komunikačním systému dealer/bmw (pak je to ale jejich chyba a né moje, popřípadě prodejce, který bez potvrzení objednávky vystaví novou smlouvu).

Co si o tom myslíte? Co by jste s tím dělali? Lze si na postup dealera někde stěžovat?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od Snowman000 »

Tak mne sa toto osobne nezda...za 11 dni vyrobene auto od objednavky...
Neviem ako to funguje v BMW ale, vsetky procesy ktore suvisia s objednavkou, logistikou vyroby a samotnou vyrobou trvaju sakra dlhsie. Len samotne auto od prvej suciastky sa sklada bezne aj 3 dni. A to nehovorim o zaradeni a naplanovani, hlavne ak ma vozidlo viac volitelnej vybavy.

Moj nazor je, ze vozidlo bolo zaradene este len do vyroby, ma naplanovany vyrobny tyzden, ale uz nie je mozne v nom robit zmeny. Do jeho vyroby moze byt kludne 8 tyzdnov. Predajca si to neustrazil a nevie si priznat chybu...v tom pripade, by mu ostalo auto s ktorym uz nic nespravi...

Dalsia moznost je, ze ak ta prva objednavka, bez zmien nebola nijak specificka, moze sa jednat o vozidlo ineho zakaznika, ktory im odskocil, ale to by musela byt velka nahoda...

Ako postupovat...neviem, akym sposobom funguje Bmw v Cechach, ci je nejaky oficialny importer zastresujuci dealerov alebo funguju ako samostatne jednotky. Urcite by som skusil skontaktovat Import ak je a zvedavo sa poinformoval na svoje auto. A ak nic tak vzdy je moznost BMW.DE ale to uz je na sirsie lakte...

Plus odporucam zistit VIN a kedy vozidlo bude v CR. VIN musi vediet ak je vozidlo vyrobene, taktiez bude uzitocne pre komunikaciu tam vyssie a kedy bude v CR, no ak je ready tak je do max tyzdna v predajni...clovek vie ci nekeca...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od d1.8t »

Taky se mi nezdá těch 11 dní. Navíc tam byli dva víkendy.

Nicméně bych řekl, že směrodatné bude toto:
Změnili jsme barvu, já přidal pár položek výbavy, prodejce upravil smlouvu dle nové specifikace, podepsali jsme si ji.
RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od honziss »

Jsem si vědom toho, ze mam smlouvu a az pujde do tuhyho, tak na ni dojde.

Snazim se spis odhalit, kde se stala chyba a jestli mi ten prodejce keca nebo ne....ja proste nechapu, jak muze jit auto v patek odpoledne ve 3h prekonfigurovat, vyroba je za 2-3 tydny a najednou je v utery v 1h vyrobeny...podle me to je blbost
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od mmira »

to je blbost, to auto bylo zadane do vyroby davno pred tim, nez jsi podepsal puvodni objednavku. je to bud "jejich" auto, nebo jak uz bylo receno, nekoho, kdo ho odmitl.

nebav se s nimi a chtej bud "svoje" auto nebo nic. nebo hoodne velkou slevu ve vysi minimalne zalohy, kterou jsi na auto skladal.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od honziss »

Tak a je dobojováno - musím odebrat auto v původní specifikaci a kompenzace nebude žádná. Chcete vědět jak se to dělá?

Ráno jsem poslal email, že jiné auto než dle nové specifikace nechci, ať mi to potvrdí. Nestalo se nic. Před chvílí mi pan prodejce volal, že tohle auto si nenechají, další objednávat nebudou a že jestli chci, tak můžu od smlouvy odstoupit (ovšem za CZK 100 000,- zálohy). A k tomu dodal, že se mám podívat na data obou smluv - on na té nové smlouvě nechal datum původní smlouvy (a fakt ne omylem)....no comment

Od jineho zaměstanance toho stejného dealera jsem se dozvěděl, že auto se uzavírá 1 - 4 týdny před výrobou. Tj. moje auto bylo již dávno uzavřené když mi prodejce volal, že to musíme změnit. Takže, buď nevěděl že to už změnit nejde protože se nepodíval a nebo to naopak věděl a celé to byla jen hra.

Takže teď mám sice smlouvu na novou specifikaci, ta je mi ale po právní stránce k ničemu. Slušnej způsob jak zamést se zákazníkem...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od d1.8t »

Antidatování smlouvy by v tomto případě mohlo být vykládáno jako podvod. Pokud máš jakoukoli možnost se do těch hajzlů pustit, tak to udělej.

Btw. nevěřim tomu, že jsi uzavřel původní smlouvu v pátek a oni to následující úterý uzavřeli pro výrobu a do týdne ho vyrobili. Začal bych tím, že si nechám ukázat vyrobený auto a dle VIN v jiném dealerství zjistim jestli opravdu sedí specifikace, datum výroby atp.
RWD
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od Bond007 »

mozna by nebylo od veci rict o ktereho prodejce jde. Btw mas novou smlouvu se starym datem od nej podepsanou a orazitkovanou?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kde koupit BMW v CR?

Příspěvek od honziss »

Bond007 píše:mozna by nebylo od veci rict o ktereho prodejce jde. Btw mas novou smlouvu se starym datem od nej podepsanou a orazitkovanou?
ano, smlouva je podepsana a orazitkovana... O koho jde napisu, ale az bude cela zalezitost uzavrena.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět