Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Příspěvek od 970ka »

Dneska můžeš házet na hlavu co chceš,ale když jsi tam potřetí a furt howno? kdo tam má furt jezdit,máme fůru jiný práce,tak se na to pak vysereš a všechno bylo přes známý,normálně máš smolíka, občas něco dohoním v Germánii ,ale už jsme po záruce, najeto jen 40 tkm a ono tě to prostě unaví,tak tam lejem chcanky,ono jezdí,nic nesvítí, jen je to chce furt dolévat, tak to prostě odpojím a seru na to,dyk těch aut mám mraky ,to je furt něco,to bych se zbláznil,proto mi tak učaroval ten elektrickej "jednoduchej "svět.Jediná 911 za 6 let nechtěla nic kromě oleje, to je úžasnej stroj,jen se do toho leze jako do ponorky a nic v tom neslyšíš. Jestli si někdo v dnešní době dobrovolně koupí naftovej krám třeba za 2 mega, tak je podle mě blázen.

deniskk: odkud jsi ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Příspěvek od petr_riha »

Štěpán: tak jasne, když to zaplatíš. Pokud mám na zakázkovem listě, ze auto (ne)dela to a to, nezajímá mě, za kolik peněz v tom servis je. Nechci opravit nic jiného, nechci vyměnit nic, co závadu neřeší. Stačí byt důrazný v momentě, kdy te zkouší odrbat.

970: lidsky na úrovni toho, ze i když nebudeš nic platit, trávis cas v servisu, tomu rozumím. Asi bych to raději poslal dal, než tím trávil čas, nebo řešil podobné věci.

Teď na mě borec v autorizaku (záruční vada) s původním termínem opravy tyden (jinak bych šel jinam, kde to udělají dříve), zkousel, ze na tom makají a po původně slíbené termínu opakovaně sděloval, ze na to mají měsíc. Strávili na tom přesně 30 dni, auto se hnulo až 27. den. Nepotřebovali jsme nutně náhradní auto, od původně sdeleneho termínu opravy (7. den) jsme ho měli, na jejich náklad. Důvod? Nemám rad, když ze mě nekdo děla blbce, lze a zkouší nesmysly. Pokud by si nauctovali cokoliv, ze chtěli vadu odstranit a nepovedlo se, a výrobce jim to neproplati, můžeme se tomu zasmát, a tím to skončí.

Jinými slovy, za námi když přijde klient, ze mu něco nefunguje, nemůžeme mu nafakturovst peníze, ze jsme to zkusili opravit a bohužel, nepovedlo se, ale čas jsme nad tím strávili. A stejně tak já nikomu nezaplatím nic za něco, co měl udělat a neudělal. Ze neví, jak a proč, mě nezajímá.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5459
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Příspěvek od Stepan »

Jenze to je zarucni servis. Kde “mas pravo” na to, aby to fungovalo. Na Golfu jsem dostal komplet novy brzdy, driv nez prvni oficialni vymenu oleje.
Mimo zaruku mas prd. Mechanik neni vědma a spousta oprav z principu “musi” probihat stylem pokus omyl. Cim vic zkusenosti, tim min omylu.
Ale predstava, ze nekdo bude zkouset postupne tri varianty, u toho si rozbali / pouzije spoustu dilu a kdyz nakonec ti nafakturuje jenom tu finalni verzi, je mimo realitu.
Tim spis, ze hlaska “my zacneme jezdit jinam” nema ten efekt, co by sis asi predstavoval :-)

Edit: nehlede na to, ze “muj problem” s chcankama neni o servisu. Posralo se to, stalo to ranec, behem dvou let se to posralo znova.
Pritom je to neco, co to auto realne ke svemu provozu nepotrebuje…
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Příspěvek od Shr3k »

petr_riha píše: ned 31 bře 20:05 A není jednodušší ji tam čas od času dolit, než vymyslet jak zase všechno ochcat?
Problém je, že chytré hlavy v automotive napadlo vymyslet aditiva na snížení povrchového napětí do AdBlue zhruba tak 10 let po tom, co se začaly SCR systémy montovat. Do té doby to všechno platili zákazníci.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
deniskk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 30 bře 17:04

Re: Kodování Mercedes aut. AMG Menu atd.

Příspěvek od deniskk »

Jsem z Prahy. Jezdim praha a okoli.
Odpovědět