VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion.

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Nyl88
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05 pro 13:10

VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion.

Příspěvek od Nyl88 »

Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Zdravím všechny,

Momentálně se rozhoduji koupit ojetého Arteona v dieselu a řeším neustále šílené dilema.

Původně jsem měl v hledáčku právě VW Arteon, 4motion, 176 KW (100 000 najeto) ale na základě poznámek, doporučení a výtek různých známých, kolegů a rodiny (kteří nikdy neřídili auto novější než 2009) se nedokážu vůbec rozhodnout.

Jsem víceméně laik, a každý na mě tlačí, že se s tou 4motion nedoplatím na servise, že dnešní diesel je na nic, a že je to zbytečnost když nebydlím na horách nebo na Vysočině (pzn. rodina přítelkyně z Vysočiny je). Že 110KW FWD bohatě stačí a že značně ušetřím. Není 4motion ale daleko bezpečnější?

Já s tím autem plánuji do půl roku jezdit pravidelně za hranice např. do Německa, Nizozemska, Slovenska a Polska.

Dokáže někdo objektivně a nezaujatě poradit jestli se 4motion tedy vyplatí? O kolik víc si za čtyřkolku zhruba za 5 let provozu připlatím? Jsem ochotný utratit víc ale do nějaké rozumné výše.

Podotýkám že samotná vyšší spotřeba mě netrápí a nezajímá. Jde mi čistě o informace na údržbu, servis, díly apod.

Jako bonus se chci zeptat, jak je to s 110Kw TDI vs 110kw TSI? O benzinu totiž nevím vůbec nic, a rád bych třeba i do budoucnosti měl nějaké lepší srovnání než to co si člověk může vygooglit bez jakýchkoliv detailů (tzn. Benzín má vyšší spotřebu a menší zivotnost, a diesel má hromadu dalších věcí navíc).

Předem mockrát díky za odpovědi.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne čtv 07 pro 22:27, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Trochu jsem upravil název tématu, aby se při každé odpovědi nekopíroval celý
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od řidičBOB »

Výměna oleje v Haldexu je předepsaná každých 60t km nebo 3 roky.
Doporučuje se to dělat. Jinak žádné náklady nejsou.
Spotřebu má 4motion samozřejmě vyšší.
biTDI nějaké provozní mouchy měl. 110kW verze je v pohodě. Tam nic zásadního neděje. Akorát to ve 4x4 vůbec nejede.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od petr_riha »

Rozvody jsou u bitdi dříve. Alespoň já je měl ve 120tkm.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od honziss »

Nyl88 píše: úte 05 pro 13:30 Zdravím všechny,

Momentálně se rozhoduji koupit ojetého Arteona v dieselu a řeším neustále šílené dilema.

Původně jsem měl v hledáčku právě VW Arteon, 4motion, 176 KW (100 000 najeto) ale na základě poznámek, doporučení a výtek různých známých, kolegů a rodiny (kteří nikdy neřídili auto novější než 2009) se nedokážu vůbec rozhodnout.

Jsem víceméně laik, a každý na mě tlačí, že se s tou 4motion nedoplatím na servise, že dnešní diesel je na nic, a že je to zbytečnost když nebydlím na horách nebo na Vysočině (pzn. rodina přítelkyně z Vysočiny je). Že 110KW FWD bohatě stačí a že značně ušetřím. Není 4motion ale daleko bezpečnější?

Já s tím autem plánuji do půl roku jezdit pravidelně za hranice např. do Německa, Nizozemska, Slovenska a Polska.

Dokáže někdo objektivně a nezaujatě poradit jestli se 4motion tedy vyplatí? O kolik víc si za čtyřkolku zhruba za 5 let provozu připlatím? Jsem ochotný utratit víc ale do nějaké rozumné výše.

Podotýkám že samotná vyšší spotřeba mě netrápí a nezajímá. Jde mi čistě o informace na údržbu, servis, díly apod.

Jako bonus se chci zeptat, jak je to s 110Kw TDI vs 110kw TSI? O benzinu totiž nevím vůbec nic, a rád bych třeba i do budoucnosti měl nějaké lepší srovnání než to co si člověk může vygooglit bez jakýchkoliv detailů (tzn. Benzín má vyšší spotřebu a menší zivotnost, a diesel má hromadu dalších věcí navíc).

Předem mockrát díky za odpovědi.
Jestli nejezdíš každej víkend na hory, nemáš chalupu na louce v kopci, netaháš těžkej přívěs, tak si kup FWD. O spotřebu ti nejde, ale budeš mít lehčí auto, co má menší jízdní odpory a bude tišší. Možná to pro tebe bude překvapení, ale po většině evropy se dá v zimě fungovat i s RWD, včetně častého ježdění na hory...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od petr_riha »

Rozdíl ve výkonu a dynamice 110kw fwd vs. 176kw 4motion bude jednoznačně ve prospěch druhého motoru. Vůbec nerozumím tomu, proč by mě mělo zajímat o par kg těžší auto, když je tam výrazně více výkonu.

Kdybych chtěl řešit kila, nekoupim (resp. tauatel) si arteona, ale pólo.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od M.Z. »

petr_riha píše: stř 06 pro 12:05 Rozdíl ve výkonu a dynamice 110kw fwd vs. 176kw 4motion bude jednoznačně ve prospěch druhého motoru. Vůbec nerozumím tomu, proč by mě mělo zajímat o par kg těžší auto, když je tam výrazně více výkonu.

Kdybych chtěl řešit kila, nekoupim (resp. tauatel) si arteona, ale pólo.
Honziss to předpokládám myslel tak, že lehčí bude auto ovladatelnější a příjemnější na řízení. Jinak bych potvrdil ostatní doporučení, že na popsané využívání auta, bude 110kw FWD varianta ideální.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od petr_riha »

Někomu přijde 110kw na takový kus auta málo. Jsem jeden z nich, bez ohledu na pohon.

Ale to chce si auto s tím motorem projet a porovnat. Já bych od klávesnice motorizaci nevybral.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od Snowman000 »

Arteon si uprimne pyta nejaku z lepsich motorizacii, idealne 206kW 2.0 TSI ;)
Dostatok vykonu, ticho, spotreba do 10l a motor vydrzi 330000km* (idealne po MY 2016 kedy by malo byt uz nove turbo) a zvysok auta tiez (4Motion jak pise Bob si pyta len vymenu oleja kazdych 60tisic km).
Ak bych mal ale vacsi najazd alebo vyzadoval vacsi dojazd na nadrz, tak BiTDI nie je zla volba, ale obcas potrapilo jedno z turb.

No ak vykon nie je podstatny a dokaze sa clovek zaobist bez 4Motionu, tak je dobra volba este 2.0 TSI 140kW. Urcite prijemnejsie na zivot ako klapot dieselu.

1.4 TSI sa robil do Arteonu len ako manual, tak neviem, ci to je OK a je to len priamovstrek, takze zvysene riziko karbonu (2.0 TSI boli do 2018 priamy aj nepriamy)

*stale pribudaju \m/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od řidičBOB »

Ano. 140kW TSI je velmi příjemné na svezení. Spotřeba se dá držet na uzdě, je v tom ticho a když je potřeba, tak to i jede.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Nekdo zkušený na radu o provozních nákladech? VW Arteon, 110kw FWD vs 176kw 4motion. Vyplatí se čtyřkolka?

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše: stř 06 pro 16:39 Ano. 140kW TSI je velmi příjemné na svezení. Spotřeba se dá držet na uzdě, je v tom ticho a když je potřeba, tak to i jede.
S touhle variantou jsem ted najezdil par set km a souhlasim. Presouvali jsme se v zasade jen po dalnicich mezi ams, dus a koblenzem (krasny hq canyonu mimochodem) a ticho, se spotrebou kolem 7l.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět