Mercedes GLC vs Audi Q5

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Duffson
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18 črc 16:54

Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Duffson »

Zdravim, zvazuji vyhledove vymenu sve stavajici Q5 2.0TFSI za bud novejsi model (2017+) nebo konkurencni GLC.
Motorizace nejspise benzin 2L, ktery se mi jevi jako nejlepsi kompromis s najezdem do 80tkm. Rocni najezd nizky, max 10k, cenove do 800K.
Napiste mi prosim, idealne z vlastnich zkusenosti:
=> plusy, minusy u obou
=> bolesti a na co si dat pozor pri vyberu
=> servis a provozni naklady
=> eventuelne tipy jakou jinou motorizaci, model s podobnymi parametry

Diky predem.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od mattonecz »

já měl 2022 Q5, GLC nevim. GLC je trochu větší, ale hlavně už je novej model, kdybys sehnal Q5 po FL tak máš aktuální auto. a Q5 před FL bych teda nechtěl, má to nechutnej ten infotainment, jinak by mi to nevadilo zvenku.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Duffson
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18 črc 16:54

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Duffson »

Tak GLC bych taky neresil posledni generaci, ale predchozi...tam bych rekl, ze to bude infotainmentem atd. dost podobne, mozna bude Mercedes o chlub zastaralejsi jelikoz se zacal delat driv. Jde mi vsak primarne o ostatni parametry a veci co pisi. To tu vazne nikdo nema realne srovnani nebo os. zkusenosti alespon s jednim z techto aut?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Spectral »

Rodiče mají od r. 2018 GLC 250, tzn. ten základní benzinový dvoulitr (objednávali to jako nové). Nájezd mají minimální (aktuálně to bude asi mezi 30 a 40 tkm), žádné problémy, nic se nesere, všechno slouží. Je to příjemné auto, se kterým jsou rodiče spokojení. Když s tím jedu já, tak taky nemám výhrad (v rámci dané kategorie) a zpětně to hodnotíme jako dobrý výběr. Žere to průměrně kolem 9 (městsko-vesnická kombinace). Servisní náklady zatím 0, byl tam jakýsi servisní paket na prvních pět nebo šest let, tudíž zatím veškerý servis předplacený. Možná letos už byla první výměna oleje placená, nejsem si jistý (a nevím, kolik to bylo, ale nic nesnesitelného, to by si otec postěžoval).
Zkušenost oproti Q5 mám minimální, oproti GLC mi to přišlo jako horší auto (DSG na rozjezdy marné, celkově to působilo horším dojmem a vypadlo z výběru v prvním kole; mnohem lépe působila i Alfa Romeo Stelvio).
Motorizace: šel bych opět do toho benzinového dvoulitru, výkonovou variantu dle potřeby (pro rodiče ten základ 250 stačí, i tak to je lepší než tehdejší 200d a 220d)
:ar!
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od mattonecz »

holt si to musíš projet, každej má jinej vkus. pro mě je starý glc fuj, pro někoho je fuj Q5. ^^
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Christmess
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 05 zář 09:18

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Christmess »

Zdravim,

aktualne mam zkusenost s daily 2020 GLC63S. Kdyz jsem vybiral, tak Q5 vs GLC je velmi blizko v rade parametru. Osobni preferenci pro exterier/interier vyhral MB.

Jizdni komfrot, tak jako finalni dojem bude zalezet na vybave (Obe varianty maji napr volitelny vzduchovy podvozek), velikosti a typu pneu. Vykonove mi 220d vs 250 prijdou velmi stejne (220d vyrazne vyssi kroutak, spis bych sahl po 220d, protoze ma navic i o tretinu nizsi spotrebu a motor z toho co jsem pochytil v pohode i pri vysokych najezdech.

Servis je neco co bych nepodcenil. Vuz jsem stahoval z DE, v 60tis probehl velky servis, 3 typy oleju, olej filtr, vzduch filtr, atd. to bylo za 51tis vc. DPH.
Za 2 mesic me bude cekat maly servis B, tam ocekavam 25-30tis, nejspis je tam AMG prirazka a komponenty potrebuji castejsi vymenu.

Jak to chodi u Audi bych se dozeptal tady.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od mattonecz »

no to bude hodně záležet na motoru. je jasný že 63S bude trochu jinde než 200d/40tdi :) já teď na A4 dělal olej v autorizáku asi za 12 vč. pylovýho filtru
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Duffson
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 18 črc 16:54

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Duffson »

Diky za dodatecne info, jasne, kdyz jsem nedavno sel okolo servisu Mercedes (neautorizak) tak jsme se zastavil s dotazem na spolehlivost tech GLC a obecne mi rekli, ze auta se neserou kdyz maji servis a ze ceny jsou +- stejne jako u koncernu, s vyjimkou prave AMG (coz je jasne).
Cili co se servisovani tyce, to zrejme az takovej pruser nebude...A souhlasim, ze volba je dost individualni, nekomu se libi design audi, jinemu MB.
Mne osobne prijdou nektere veci lepsi prave v Q5 2.gen, jine zase u GLC (predposl. gen) cili je to spise o nahode co se objevi.
Muj rocni najez je do 10k cili nafta moc nedava smysl, kor kdyz je vetsina mesto a couracky po okoli...a z benzinovych motoru ma audi v zakladu jen 185kw coz je podle me naprosto dostacujici, a GLC bud zaklad 155kw nebo 180kw.
Jeste poprosim tipy na co si dat pozor a co u auta vylozene CHTIT MIT (vzduch, vybava..). Diky
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od Předseda »

keyless je imo must have. I auta za 1,5 mio lovit furt klíček, to bych si připadal jako dement
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Mercedes GLC vs Audi Q5

Příspěvek od honziss »

Keyless, tazny, odvetravani sedacek jestli jsou kozene, vyhrivany volant, zadni sedadla delena 40:20:40, u SUV neni spatny vyhrivany celni sklo, dojezdova (klidne sfouknuta) rezerva, nataceni zadnich kol...

Add vzduch - zalezi jaky tam je podvozek a kola. Zazil jsem auta co byly v pohode na pruzinach v kombinaci s malymi koly a zazil jsem auta co byly priserny na vzduchu, to chce zkusit. Vyhoda vzduchu krom pohodli je mimo jine i na dalnici, kdyz auto sjede 2-3cm dolu, je to znat na spotrebe i stabilite.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět