Palivový filtr audi A6

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od Lachende Bestien »

@petr_riha
Dostals mě, marže nemůže překročit 100%, takže správně mělo být přirážka, pane ekonomický guru.
Ovšem srovnáváním přípravy jídla, které zvládne skoro každé děcko, se servisními úkony na autech bych inteligenci svou i ostatních neurážel.
Ale chápu, že i mnozí dospělí lidé jsou schopní si uvařit tak maximálně čaj v pytlíku a/nebo si nedokážou lépe organizovat svůj čas, takže jsou nuceni služeb restaurací využívat.
Osobně se mě tyto služby netýkají, tak se zkus někde poptat, jestli si můžeš přinést své suroviny k přípravě pokrmu, když tě to zajímá.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 792
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od Spectral »

petr_riha píše: pát 03 čer 10:08V momentě, kdy by to dělal celé servis, vč. výběru dílu (na kterém to na 99% nevisí v tomto případě), máš v ruce všechny trumfy, abys jim to mohl omlátit o hlavu. Takhle je mají spíše oni, max. 50/50.
Nesouhlasím. Žádné trumfy navíc nemáš. Pokud to bude solidní servis, podívají se, kde je chyba, a pokud v jejich práci, opraví to. Pokud to budou křiváci, tak tě rovnou vyprovodí ven se slovy, že oni udělali vše správně. V takovém případě pak nezbývá nic jiného, než nechat poruchu diagnostikovat jinou odbornou osobou, ideálně za přítomnosti znalce, který pořídí dokumentaci a vypracuje znalecký posudek na příčinu vzniku poruchy. Tím pádem bude jasně dáno, zda porucha vznikla z důvodu vadné práce, vadného materiálu nebo zcela bez vazby na servisní úkon. Bez toho se stejně ten spor reálně neobejde (bez prokázání konkrétní vady v plnění servisu nikdy nebudeš ve sporu úspěšný), tudíž vlastní materiál na výsledku sporu nic nemění.
:ar!
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1792
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od petr_riha »

Lachende Bestien píše: pát 03 čer 10:22 @petr_riha
Dostals mě, marže nemůže překročit 100%, takže správně mělo být přirážka, pane ekonomický guru.
Ovšem srovnáváním přípravy jídla, které zvládne skoro každé děcko, se servisními úkony na autech bych inteligenci svou i ostatních neurážel.
Ale chápu, že i mnozí dospělí lidé jsou schopní si uvařit tak maximálně čaj v pytlíku a/nebo si nedokážou lépe organizovat svůj čas, takže jsou nuceni služeb restaurací využívat.
Osobně se mě tyto služby netýkají, tak se zkus někde poptat, jestli si můžeš přinést své suroviny k přípravě pokrmu, když tě to zajímá.
Děkuju, žes mi řekl, co všechno si zvládneš uvařit... Někteří lidé restaurace navštěvují ne proto, že neumějí vařit, ale proto, že prostě chtějí. Ale to nepochopíš.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1792
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od petr_riha »

Spectral: jsem názoru toho, že pokud by se ten filtr nedonesl, servis snáze sklopí uši. Takhle v tom byli za pár korun za práci, bez marže na dílu a budou o to více kopat.

To, že výsledek sporu, soudní znalec, etc. dopadnou stejně bez ohledu na to, kdo díl pořídil a přinesl, bude stejný, je věc druhá. Ty trumfy jsou myšleny v nějaké mimosoudní komunikaci, snaze o dohodu, etc.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od Čičo »

1. Reklamovať tam kde to robili. Žiadne, že odnesenie do druhého a dokumentácia, to nikto príčetný neuzná.

2. Nosiť vlastné diely by sa nemalo presne pre toto. By sa nemalo. Lenže keď je servis schopný pribiť si na dieloch neskutočnú prírážku je pochopiteľná snaha zákazníka ušetriť. Na obyčajnom palivovom filtri to asi nebolo veľa takže tam by som sa na to vykašľal, ale ide o princíp - zarábaj na robote a nie na dieloch (a ak tak normálne a nie zlodejsky) a nikto si vlastné diely nosiť nebude.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 792
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od Spectral »

Čičo píše: pát 03 čer 21:181. Reklamovať tam kde to robili.
No tak samozřejmě, jinde ani reklamovat nelze, o tom řeč nebyla. Psal jsem o postupu poté, co původní servis reklamaci zamítne a zákazníka pošle do prdele.
:ar!
PetraA6
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02 dub 21:09

Re: Palivový filtr audi A6

Příspěvek od PetraA6 »

Hele ušetřit jsem se nesnažila. Jen jsem objednávala díly a měnila si olej, olej. Filtr atd a vzala rovnou i palivák. Ale nakonec jsem na to už neměla čas ho dodělat, tak mi přišlo tedy jako dobrý nápad, aby to udělali v servisu, ale ne aby tam kupovali další, když jsem ho měla v garáži a chtěla jsem ho jen vyměnit. Jen jsem to chtěla nechat udělat odborníky a ti řekli, že to nevadí, že mám svůj díl.


Každopádně klucí, auto jsem musela nechat odtáhnout do servisu. Říkali, že to bude tak za týden hotové. Pak jsem zavolala přímo majiteli servisu, jak je tato situace, která vznikla možná a co se tedy stalo(vysvětlila do podrobna). Druhý den bylo auto hotové.
Koncovka na těch trubičkách(hadičkách) prý byla špatná.
Mohu vyfotit, zda někdo budete chtít. Dostala jsem ji na památku. Oprava stále 370kč i s prací.
Auto už je v pořádku a zase krásně jezdí.
Odpovědět