rada seat ibiza st

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od řidičBOB »

počet km, výbava...??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Táhne to vocpoda?
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od lupo222 »

Výbava je FR, najeto 3500km, stáří necelý rok. Jo táhne, krásně. A hlavně ta spotřeba, jejich zaměstnanec má taky 1.6 a jezdí za 4l.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 4006
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od HondaMan »

lupo222 píše:A hlavně ta spotřeba, jejich zaměstnanec má taky 1.6 a jezdí za 4l.
=))
A majitel autosalonu to chtěl původně pro manželku/dceru, protože to bylo za super cenu, ale nelíbila se jí barva.
2.9T RWD
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od niemand10 »

za 340t mi nepride ibiza ako nejaky vyhodny kauf (skor naopak) , za podobne peniaze sa daju kupit aj lepsie auta...

ja osobne by som radsej zobral 1.2tsi miesto tdi . a ak to nemusi byt koncern a dolezita je pre teba co najnizsia spotreba tak napr : http://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/c ... oFrom=list , a zaujmave by mohlo byt aj LPG : http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsu ... oFrom=list dalej skus mrknut megane,leon,focus ,astra mozno auris

ale zas ked sati ibiza paci a vyhovuje , tak ju kup :)
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od lupo222 »

Za ty peníze je leon v základu(reference) a ibiza v FR.
Pro niemand10: Proč 1.2tsi než tdi? Slyšel jsem, že tsi motory jelikož jsou prý předimenzované hodně rychle odcházejí. Re:ale zas ked sati ibiza paci a vyhovuje , tak ju kup , mám? Já se toho tsi bojim z toho důvodu, jak jsem zmínil, protože se može něco stat a nebudou peníze a auto bude muset byt např. 10let z toho plyne zhruba 300tis.km a co potom?, když tsi odejde po 100tis.km.
Co radíte?
Ptám se, protože nejsou zkušenosti a nechci abychom udělali chybu.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od řidičBOB »

lupo: co jsi slyšel, není relevantní. Pravda je taková, že motory TSI s rozvodovým řetězem, měly hodně problémů. Nová generace je úplně jiný motor, místo řetězu je opět řemen.
Jestli nenajedeš cca 20t km ročně, tak je diesel nesmyslná volba.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od ctrl_j »

Ja tedy priznivcem dieselu nejsem, ale pokud si planuje to auto nechat v podstate po celou dobu zivotnosti, muze rozpocist naklady na PHM na delsi obdobi, cili oprostil bych se od klasicke poucky najezdu za rok. Samozrejme je treba pocitat i naklady na servis.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od niemand10 »

tsi mi pride ako uplne iny level , to ticho, kultivovanost ,celkovo prejav ..... a ako pisal ridicBOB tak s motory s remenom by problem nemali mat ( nova fabia , oktavia , golf , leon ich maju ,len neviem ci aj ibiza )
Ale na druhej strane pri 30 000 km/rocne diesel zmysel dava , takze ja by som si vedel za tie peniaze doma predstavit dizl-kombi:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list , Nie ze by som ta chcel stale odhovarat od Ibizy ale Megan je podla mojho nazoru vo vsetkom na vyssej urovni : Interier , podvozok + slusna vybava (lepsia ak FR ? ) , 6st prevodovka , a aj motor by mal byt lepsi ( ak mam teda verit testom lebo tymto 1.5dci som nejazdil )
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: rada seat ibiza st

Příspěvek od x2005 »

Pro mě hlavní problém Seat Ibiza je příšerná palubka.

Megane má svoje nejlepší léta dávno za sebou Což je vidět především na ergonomii ovládání. Jinak motory TCe i dCi jsou slušně kultivované.

Obecně dýzl do malého auta s malým nájezdem mi smysl nedává, protože se podle mě nevyplatí v rozdílu pořizovací ceny TSI/TDI.

Pokud bych měl 360 tisíc na nákup auta, tak bych si zkusil vybrečet nějakého Leona TSI (kde je nová generace TSI, což si u Ibiza nejsem jistý). To je sice o kategorii větší auto než Ibiza, ale celkově lepší kup. Nebo bych zkusil třeba Citroen C4 s atmo 1.6 nebo novou 1.2T (to je sice tříválec, ale údajně to nejlepší ze současných tříválců s fénem). A pokud někdo trvá na malým autě za každou cenu, tak zkuste nové Clio 0.9TCe, což enní až tak špatné auto. Ovšem víc jak 300 tisíc bych za to nedal, ale nyslím, že nějaké rozumná sleva u prodejců bude.
Odpovědět