BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3485
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od honziss »

M.Z. píše:
honziss píše:Manual si porad jeste koupis v Caymanovi, coz neni spatny auto, kupodivu neni drahy a nakonfigurovat si tam muzes co chces z asistentu. Jako standard je tam jen protikolizni system.
No, na Caymana už jsem se párkrát díval a jako označil bych ho všelijak, ale určitě ne, levný. Vždyť tam se snad doplácí za všechno, takže mě to pokaždé vyšlo přes 2.
Je tam mrak priplatku, ale spousta z nich dost zbytecnych, podle me staci jen lepsi sedacky, mensi volant, kola a vejfuk...a pak to neni 2m ani omylem...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5541
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Jenom troška teoretizování od stolu:

Jestli Cayman v rozumné konfiguraci (myslím, že s M.Z. bychom měli velmi podobnou) stojí dvojku s daní, tak to není až taková hrůza. Pokud se člověk na denní ježdění smíří s karosérií (ať už kvůli okolí nebo nepraktičnosti) vychází to při prodeji po pár letech možná levněji než M2. Kolik si říkal, že si zaplatil? 1,6 před odpočtem?

https://www.sportovnivozy.cz/105850-bmw ... oky-zaruka
https://www.sportovnivozy.cz/98489-bmw- ... oky-servis

Oproti tomu:

https://www.tipcars.com/porsche-cayman/ ... 90026.html 1,4 bez odpočtu za předváděčku, to je pálka jak debil
https://www.sportovnivozy.cz/108648-por ... alozkaFoto
https://www.tipcars.com/porsche-cayman/ ... 34079.html

A v dlouhodobém horizontu to začne být ještě zajímavější. BMW samozřejmě nemá žádnou přímou konkurenci, ale třeba 10 let stará 335i se pohybuje cenově kolem poloviny stejně starého Caymanu.


Ale jak říkám, jenom od stolu. Realita může být odlišná :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: BMW Divize

Příspěvek od mmira »

Vrooom píše:No drzim palce, ja mam konecne doma bawo, to je tak krasny pojezdenicko, pomalu zazivam pocity jako kdyz jsem si ho koupil :x
co s tim nakonec bylo?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2574
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Vymenilo se ulozeni s loziskem kardanu LOL ... Dil za par Kc. Takova blbost a resil jsem to temer rok. Zadnej servisak to neodkrytoval a poradne neprohlidl, az ten posledni, ktery si vsiml ze kardan je trochu omlaceny, konecne to radi normalne a neni tam takovy divny "vakl" a hlavne to nezni, ze se rozpadne diferak ... Uz jsi zazimoval 911? Dal bych nejakou projizdku, je pekne mokro :-))) ...
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

J, na zostatkovej hodnote sa tie rozdiely v cenach lahko zmazu a jazdne cayman nema konkurenciu. Jediny argument moze byt ak niekto vyuziva tie 2 sedacky v M2. Ani ten wau efekt tam neni taky velky ked sa to zobere v nejakej nenapadnej farbe.
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

pavproch píše:Tak pár nových info k N53B30: ty motory, co dostávám (a úspěšně lijkviduju) jsou opravdu "repas" ale ne vložkovanéé, nýbrž pouze honované válce a nový Nikasil + speciální kroužky - a buď v tom Nikasilu nebo kroužkách nebo v jejich kombinaci je problém = téměř nulová životnost. Bude pátý motor, ale ne hned, prý napřed chtějí zjistit, kde je problém, aby.... takže budu bez auta zřejmě delší dobu.... chjo no.
A já byl na tom, že měníš nové motory. Tohle, co s tebou hrají, je lumpárna. To už nemůže být ani náhoda. To se může podařit 1x, ale ne 3x. A za vším tím stojí fabrika. Jak to vůbec mohou dopustit? Takovou negativní reklamu. Ale zřejmě jim je to úplně fuk, protože si nahrabou i tak pořád víc a víc. Člověk může být i velký fanda značky, pak vydrží hodně. Ale co jo moc, to je moc.

Asi bych koupil něco nového a oželel bych některý ze svých požadavků - atmo, manuál, kombi, 4WD. Něco jsem zapomněl? Třeba Mazda 6 Wagon by nespnila pouze 4WD. A vzhledem k tomu, že máš pandičku 4x4 a klima se bude oteplovat, tak bych jí zkusil. Možná by se našlo i něco jiného, i když to bude těžké.

EDIT: Ale rozhodně bych se obloukem vyhnul značce, která by mě tak nasrala. Sorry za sprosťárnu, ale slušně to napsat neumím. A to jsem si báwa vždy považoval. Ale kde ty loňské sněhy jsou?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3288
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

a to jako fakt nemas ani nahradni auto jo? to je nesmysl
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od janjan »

Bežně ti dá náhradní auto málokdo bez keců. Ale tak když jsou lidi ochotný to trpět...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3288
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

chapu ze to neni auto v zaruce ale to uz je extremni pripad. navic to jiste nebylo levny
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW Divize

Příspěvek od maciak »

Neviem aky kajman kukate, ale v cz zacina na 1.8mil s 6 valcom ked to porovnavame s m2, len sedalda volant farba a par prkotin a som cez 2 mil.
J asom za m2 v manulae so vsetkym okrem stresneho okna ale zase s celym prislusentvom M (vyfuk, HUD,interier exterier, zimna sada) zaplatil s dph 1.6M CZK.
ked som dokonfiguroval kajman S na uroven m2 dostal som na 2.3 to som zvedavy ci po 3 rokoch ked ju budem menit bude rozdiel kajman S vs M2 700 000 CZK (mysilm obe ojazdene )
Odpovědět