Primichavani bio slozek do paliva

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Primichavani bio slozek do paliva

Příspěvek od Duke_Luke »

Pocul som ,ze v Nemecku to vraj nechcu ludia tankovat, tak je to lacnejsie palivo ako povodna 95ka E5. Co je na tom pravdy neviem.
U nas na Slovensku rovno nikomu nic nepovedali a bum, nasilne zrusia E5. Bravo :ymapplause: vivat informovanosti a demokracii.

Mne realne sa etanol aj pozdava, kedze kvoli zlozeniu pomaha turbomotorom k znizenym samozapalom - teda moznosti turba natlacit viac tlaku do valcov - dobre pre tuning , nizsej teploty vo valci a pod. Realne existuju aj tzv. Flexfuel Kits, ktore obsahuju palivovy snimac na kalkulaciu obsahu etanolu v palive plus riadiace jednotky na dynamicku upravu palivovych map u vozidiel. Cize tam mozete natankovat, co chcete a ono to spaluje pekne.
Alebo su uz aj firmy, ktore vedia urobit flexfuel custom mapy do auta v ramci chiptuningu.
Ja by som uvital take E85 palivo na cerpacich staniciach a moznost ist so seriovym turbom o nejakych 40 koni viac ako teraz =))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Primichavani bio slozek do paliva

Příspěvek od ctrl_j »

Hm, tak o dva hlasy dneska neproslo zruseni povinnosti primichavani bioslozek do paliv.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět