Tak sem si tento víkend zksil Elroqa 85. Tedy stejný pohon jako sem měl v ID7 - zadokolka 210kw, 77kwh. Pocitově mi ID7 přišel dynamičtější, asi jen pocit. Spotřeba ID7 určitě lepší, to bude dáno aerodynamikou. Jezdil sem okolo 25kwh, ale nešetřim to, radši si nabiju. Jeli sme Brno se zastávkou na odložení dítěte u prarodičů takže cca 300km. Musel sem nabíjet, protože sem jel 150 dálnici a to prostě nevychází.
Auto celkově fajn, pohodlné, velikost akorát, kufr hraniční.
Ale nemůžu si pomoct, tato VW platforma mě nepřesvědčila, že to je na to mít to jako jediný auto. Problémy sou 2 a souvisí spolu - malá baterka a pomalé nabíjení. Kdyby udělali nějaký face id7, dali tam 800V, 100kwh a ideálně převodovku, měli by geniální produkt. Takhle je tam max nabíjení asi 175kwh a to když je úplněk a třikrát se pomodlíš, tak to tak může jet 5 minut..
Mně se blíží doba kdy asi budu schopen zbavit se A4, ale ten elroq to zatím asi nebude. Líbila by se mi Q6 ale to je cenově jiný vesmír. A upřímně, za ty peníze je A6 3.0TSI, což mě láká přeci jen více
