Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

...ale ti jsou nejvíce nebezpeční :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

Zajda píše: Pár kontrolních otázek, mohl bych pokračovat dlouho:
- do jaké kapsy budou státy sahat, jim začne vypadávat zdanění paliva?
Rychle přes prsty to vychází, že v za rok 2019 to státu hodilo jen na benzínu a naftě přes 122 mld. Kč.

Jinak to tady nečtu, tak pokračujte :)
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

@Zajda
Jako co chceš po mě za odpovědi na až, když, pokud, nabíjecí povolenky, dostupnost aut a podobně???

Pokud si jsi tak jistý, že s vyšším počtem BEV na silnicích nebudeme mít dostatek elektřiny, tak to podlož konkrétními daty a výpočty a můžeme o tom diskutovat, do té doby to jsou zkrátka jen scestné hypotézy.

My máme nadprodukci elektřiny, ale v ropě téměř absolutní závislost na magorech, pro které máme statut nepřítele, trollují nám internet, vyhazují muničáky do vzduchu a vraždí spoluobčany, a vy jste tady strachy připosraní jestli možná za 20let nebude nějaký problém, když jim tyhle aktivity přestaneme štědře dotovat? To je naprosto absurdní myšlení!

Možná jste si nevšimli, ale mimo jiné jsme úspěšně na Marsu, posíláme sondy dokonce mimo sluneční soustavu, tak i proto se mi nějak nechce moc věřit, že tady za 20let budeme po nocích při svíčkách.

Elektromobil není samozřejmě perpetuum mobile, ale poukazovat na ztráty ve srovnání se spalovákem? To fakt není téma, kde může spalovák jakkoliv excelovat ;)
Ano, má ztráty nabíjením a ano, snižuje se kapacita baterie s poklesem teploty. Nicméně pokud porovnám spotřebu elektřiny dodané ze sítě, kterou zobrazuje wallbox, a to v těch nejnepříznivějších podmínkách letošní zimy v podhůří Jizerských hor, která činí cca 30kWh/100km a k tomu spotřebu O3 2,0TDI 110kW 4x4, kterou mám průměrně za celou zimu 8l nafty (bez započtení ztrát na benzínce), tak i při takto extrémním používání je stále i3 více jak 2,5x účinnější, v létě pak zhruba 4x.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

A znovu..! Kde ty étrony chceš nabíjet??? U lamp..., nemáme tolik lamp!!
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od foji »

Elektrickou energii vyvážíme ne z důvodu aby se povozila po Evropě, ale protože některé státy jsou energeticky nesoběstačné a dostáváme za ní zaplaceno. To je pak díky dividendě od ČEZu příspěvek několik miliard korun do rozpočtu ČR (snědený krám)

K závislosti na Rusku přibude ještě závislost na Číně, to bude tak jediná změna.

K Marsu se nemá cenu vyjadřovat, to není vůbec relevantní. Jak je to dlouho co jsme byli na Měsíci?
last of the V10
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Já už to tady asi někdy psal, ale to nabíjení z lamp a OZE mi to připomnělo.
Vykládal mi kdysi technik firmy co vyrábí právě sloupy verejnyho osvětlení, že nahoře má většina lamp solární panýlek. A ten je tam k tomu, aby udržoval jeden malý senzor, který v XY hodin zavelí, že se lampa rozsvítí a pak se zase zhasne.
V zimě, protože krátký dny, je prý problém s tím, že ten panylek ten senzor neutahne, baterka zdechne a lampa nesvítí.

A hřib z toho chce nabíjet Teslu :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Předseda »

Nedej bože aby ten panýlek zapadl sněhem :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Jako mi to přišlo jako blbost, ale zase si říkám že do státního se dá prodat spousta píčovin :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Lze to, ale musi se predelat infrastruktura. Tady je info k tomu, co jsem psal na predchozi strane
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nabi ... ici-114382

K tomu Rusku: celej jejich stat je ze 3/4 prijmove zavisly na vyvozu ropy a zemniho plynu. Predstava, ze jeho vyvoz omezi, je znacne nerealna. Resp. mohou to zkusit, uvidime kdo na to doplati jako prvni. Mimochodem, dva, tri roky zpet se privod opravdu uzavrel, ale bylo to ze strany nas/evropskych odberatelu, bo tam rusaci posilali nejaky sajrajt. Nakupovalo se jinde a oni prisli o desitky miliard :)

Plyn se nakupuje na komoditni burze, tedy pres prostrednika. Neni moznost, jak jen nam zavrit kohouty.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
foji
Autoškolák
Příspěvky: 72
Registrován: ned 21 kvě 09:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od foji »

Náš lenní pán Německo by ale nedělal NordStream2 pokud by se s plynem od Ruska již nepočítalo. Nahradí pravděpodobně uhlí které u nás těžíme a vyměníme ho za plyn/paroplynové elektrárny. Vyměníme tak vlastní fosilní paliva za fosilní palivo ze zahraničí - v případě dovážení zkapalněného plynu z USA to bude velice ekologické.
last of the V10
Odpovědět