Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3257 ... znecisteny
Takže jak jsem psal...je fajn, že ve městě se dýchá lépe a co je dál, se mě netýká. Že to jenom přenos toho problému z města jinam, to všichni vesele přehlížejí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Maggic píše:Levičáci většinou myslí jen sami na sebe, abych měl ten svůj komfoft zajištěný.. a po mě potopa.
Možná by stačilo vytáhnout hlavu ze své (_!_) a podívat se do civilizovaných zemí.

Zkus chvíli žít ve skandinávii případně se podívej i do Německa/Francie. Takřka neomezené přijímání uprchlíků, kteří potřebovali pomoc. Přerozdělení covidových vakcín, které mělo DE přednostně objednané...

Tohle jsou imho pravé levicové myšlenky. Lidé mění část svého blahobytu za blahobyt společnosti, protože jsou její součástí. Český model "Sociální demokrat, ve dne škodil v noci krad" s levicovou ideologií nemá až tak moc společného. Stejně jako "malá domů" z každé veřejné zakázky.
Ve Francii/Německu, byť se silně přerozděluje, je nastavena vcelku důsledná kontrola a při pochybeních je na základě tlaku společnosti vyvozena odpovědnost. To nám tu bohužel hodně chybí.

Tímhle nechci levičáky nijak adorovat, v našem prostředí nemůže podobný systém ještě dlouho fungovat. Jen mi často používané rozdělení dobré (to co dělám já) = pravice; zlé (to co se mi nelíbí) = levice přijde silně debilní.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Já myslím, že s tím, kam se lze s levicovou ideologií dostat, známe z historie...tedy my, co to pamatujeme.
Obecně platí, že každý extrém je nanic.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: měl bych problém to nechávat připíchlé na nabíječku bez dozoru (třeba přes noc - nenechávám tak ani mobil)
Fčíl zrovna nabíjím (mobil), originál nabíječkou a (snad poprvé) sem na něj v průběhu nabíjení šáhnul a.... hřeje, ne moc ale hřeje. IMHO potvrzení toho, že není radno nechávat nabíjet aku bez dozoru.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

HondaMan píše:
Maggic píše:Levičáci většinou myslí jen sami na sebe, abych měl ten svůj komfoft zajištěný.. a po mě potopa.
Možná by stačilo vytáhnout hlavu ze své (_!_) a podívat se do civilizovaných zemí.

Zkus chvíli žít ve skandinávii případně se podívej i do Německa/Francie. Takřka neomezené přijímání uprchlíků, kteří potřebovali pomoc. Přerozdělení covidových vakcín,

Jestli bys ty neměl vytáhnout hlavu z té své ultralevicové prde.., i když si naivně namlouváš, že jsi pravice!! Máš v tom pěkný bordel, pravice už není nikde, pravice je to, kde mají všichni stejné podmínky!!! A jen ultralevice prosazuje korupční dotace, kdy tomu dáme víc, tomu vůbec nic, protože nemá vliv,a tomu míň!! dotace, na kterých se nemorálně pasou milionáři v celé EU!! A hlavně ti v Německu a Francii, kteří si pro sebe vytvořili nejlepší podmínky ve vysávání malých států a nařizování jim jejich téměř fašistické představy o fungování totalitní EU. No musím se ti smát, že je ještě nazýváš civilizované země! Kdyby měli žít opravdu za svoje, tak jsou v prdeli, jak Baťa s dřevákama.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od blah »

pavproch píše:
pavproch píše: měl bych problém to nechávat připíchlé na nabíječku bez dozoru (třeba přes noc - nenechávám tak ani mobil)
Fčíl zrovna nabíjím (mobil), originál nabíječkou a (snad poprvé) sem na něj v průběhu nabíjení šáhnul a.... hřeje, ne moc ale hřeje. IMHO potvrzení toho, že není radno nechávat nabíjet aku bez dozoru.
Nevim sice co mas za telefon, ale je to bezne. Teplota je ale monitorovana, takze by k nicemu nemelo dojit. Kdyby si mel telefon s nejakou ficurou jako Quickcharge >3 atd, tam se teprve telefon poradne zahreje - ale za to je to taky fakt rychle nabity. Ja mam z lithiovych clanku (a manipulace s nimi) celkem respekt, ale zase bych to takhle neprehanel....
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Nabíjení v obchoďácích je fajn, ale jen do zavíračky.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... hp.context
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Kdybych mel vychazet jen z toho clanku, musel bych napsat, ze elektromobilita po cesku je naprosto smesna.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Je to o poctu clanku a odvodu tepla. Ja mam telefon s 65w nabijeni (4500mAh za 38 minut) a je sotva vlaznej pri nabijeni.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Lachende Bestien »

Chápu to správně, že aku v étronech nejsou při rychlém nabíjení nijak chlazené?
Třeba u rychlonabíječek u aku nářadí od Štýla tuto funkci plní integrované ventilátory.
Velikostně jsou jejich baterky samozřejmě nesrovnatelné s těmi z étronů a třeba by u rozměrnějších variant chlazení vzduchem i v případě použití výkonných "průmyslových" ventilátorů nebylo příliš efektivní.
Odpovědět