Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Jo, to je ještě dlaší mínus, už sem tu o tom psal: já bez dohledu nenechávám ani mobil na nabíječce (malé Watty) natož abych nechával (někoika až mnoha) kilowatovou nabíječku bez dohledu/přes noc. Nikdy!
A už zase potvrzeno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Drobny hit zezadu a z Tesly je mrtvolka. To je tak chytry auto, az je vlastne blby.

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše:Drobny hit zezadu a z Tesly je mrtvolka. To je tak chytry auto, az je vlastne blby.
To je fajné video... Teslu chceš :ymhug: :-D Malý ťuk na prdel, trochu pokroucený plechy, ale nepojízdný auto, který jako bonus ani nezavřeš...

Fajn je taky nutnost čekat na někoho s nafťákem (jiné auto, ale elektrického by se asi nedočkal), abych se dostal do kufru k baterii, to je taky docela vtipný :-) Cenu opravy nekomtuji, tam mi 60h. á 2kKč přijde trochu dost, ale asi jo - z vizího krev neteče a pojiš'tovna to zaplatí.
Naposledy upravil(a) petr_riha dne pát 22 kvě 09:16, celkem upraveno 2 x.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Je to prostě životní styl :-) Hlavně, že to nevypouští ani gram škodlivin ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

Další věc, která mě docela překvapila, je citlivost e-callu, při tomhle volat švestky mi přijde trochu zbytečné... ale to není hate Tesly, těžko říct, kde je práh e-callu v mém autě... Jen hláška "Tesla vyhodnotila sílu nárazu jako velkou" nebo tak nějak to říkal, mi pijde přehnané.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Tak IZS zavolal ten e-call sam a proste dojeli vsichni. Tohle bych ale pricetl na vrub osadce vozu, on tam sam rikal, ze operatorka volala do auta a ptala se co bude treba a oni ji odignorovali. Coz si proste nekdo na druhem konci dratu vylozi ze muzou byt v soku a neschopni reakce, tak tam v ramci predbezne opatrnosti posle vsechny.

Jinak tady tech pripadu zablokovani pristupu do auta spojene s vybitim baterky je uz popsanych spoustu. Hlavne v souvislosti s tim, kdyz nekdo odstavi neplne nabite auto na letistnim parkovisti, 14 dni se cvachta v mori a po navratu akorat kouka na zamceny auto :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše:on tam sam rikal, ze operatorka volala do auta a ptala se co bude treba a oni ji odignorovali. Coz si proste nekdo na druhem konci dratu vylozi ze muzou byt v soku a neschopni reakce, tak tam v ramci predbezne opatrnosti posle vsechny.
Aha, tak to jsem zrovna asi přeskočil... V tom případě je to OK, ignorovat paní na drátě e-callu je dobrý nesmysl...
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ace2 »

znáš ženský při nonstanradních situacích. Je v šoku, není schopná říci nic smysluplnýho ani mluvit souvisle, do toho řvou hystericky na pozadí děti. Co chceš jako operátor řešit v takové situaci... Nemá cenu to podceňovat a radši hrát na jistotu a poslat tam celý tým.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1753
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

ace2 píše:znáš ženský při nonstanradních situacích. Je v šoku, není schopná říci nic smysluplnýho ani mluvit souvisle, do toho řvou hystericky na pozadí děti. Co chceš jako operátor řešit v takové situaci... Nemá cenu to podceňovat a radši hrát na jistotu a poslat tam celý tým.
Tak sorry, měla tam ještě chlapa, který byl v mžiku u ní. Situace nestandardní, ale byl to malý ťuk s ošoupanýma plechama... To nezvládnul spíš ten fotřík, když už nebyla schpná ženská.

Jinak souhlas, pokud se neodpovídá, musí tam letět celý tým, to není nic proti ničemu. Jen 1) mě překvapila sensitivita senzorů, 2) natvrdlost a nereagování, když se vlastně nic nestalo. Tenhle ťuk není ani na šok, zaplatit výjezd, hotovo, nazdar.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Výjezd by měl platit ten kdo volal. Tedy asi automobilka.
Odpovědět