Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
bigburger
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21 led 11:41

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od bigburger »

Nevíte, proč mají mít elektromobily výrazně levnější povinné ručení? Když zkouším xxxxxxxxxxxx hned několik modelů, tak mi to vychází vždy diametrálně jinak oproti benzínu. Dotace na elektro jsou u nás kulový, ale tohle asi nějak dotované je??
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

CO2 redukujeme…
Přílohy
DB2021AL00123_full.jpg
DB2021AL00125_overfull.jpg
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Jediná markantní celospolečenská výhoda elektroaut je přesun smogu a hluku z měst. Centrální výroba elektrické energie rozprostře emise více po krajině a lokální situace se zlepší. Většinou jako další auto v rodině, která má kde nabíjet.

Ostatní je politika a hlavně zájmy velmi silné lobby výrobců a distributorů elektrické energie (EON, RWE atd.). Tam budou ty tučné zisky. Tato lobby v současnosti v politice přelobovala automotive, která šlape vodu. Ale dostane šanci jít k lizu pomocí dotací a tím prodejem drahých elektroaut. Vše zaplatí samozřejmě jako vždy ti nejchudší. Bylo to někdy v historii jinak?

Omílání CO2 je jen politická mantra. Nikdo normální tomu nemůže věřit. Protože pokud by to mysleli jen trochu vážně, první budou omezovat leteckou a kamionovou dopravu a ne soukromé uživatele, jejichž podíl je menší. Navíc vliv omezení po Evropě na celosvětové emise CO2 marginální.

O uhlíkové stopě, kterou zanechá výroba elektroauta, ani nemluvě. A o otrocké práci a zasviňování životního prostředí v rozvojových zemích při těžbě surovin pro baterie už jsem psal. Ale když si poslechnu sdělovací prostředky, tak se vracím do dětských let a povídaček soudruhů. Mleli stejné nesmysly.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

jerry píše:Jediná markantní celospolečenská výhoda elektroaut je přesun smogu a hluku z měst. Centrální výroba elektrické energie rozprostře emise více po krajině a lokální situace se zlepší. Většinou jako další auto v rodině, která má kde nabíjet.
Ano, tohle je velká výhoda.
Pár let jsem bydlel v Praze na nábřeží. Jít si ráno zaběhat na jaře/podzim v mlze bylo na poblití. Splodiny držící se v mlze z 99% produkované auty. Upřímně lepší vzduch byl i v centru Ostravy, kam jsem se následně stěhoval.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

jerry píše: v rodině, která má kde nabíjet.
Já jsem zapřisáhlý zastánce benzínu (v autech), ale jaxem spal, v hlavě semito už natolik přerovnalo, že bych si i elektrickou nákupní tašku doma dokázal představit. Bohužel není splněno to nabíjení + kdyby bylo, měl bych problém to nechávat připíchlé na nabíječku bez dozoru (třeba přes noc - nenechávám tak ani mobil).

Jinak to (bezhlavé, technicky a ekologicky nepodložené/nelogické) prosazování "silou moci" elmobility v EU (např. úvahy o zákazu prodeje spalováků po 2025, zaobalené do emisních limitů CO2) mně samozřejmě taky séře, fest.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Prosíravě mám jednu zásuvku u cesty asi 30m od baráku, to by problém nebyl. Když náhodou shoří...... Auto velikosti Tvé Pandy s 30kW elektromotorem a dojezdem 100km za nevýrazný peníz, ano to je bratelné jako druhé auto na nákupy. Je hloupost startovat kvůli 1km tam a 1km zpátky spalovák. Když to dojede i do okresního města je to +
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

pavproch píše:Jinak to (bezhlavé, technicky a ekologicky nepodložené/nelogické) prosazování "silou moci" elmobility v EU (např. úvahy o zákazu prodeje spalováků po 2025, zaobalené do emisních limitů CO2) mně samozřejmě taky séře, fest.
Cokoliv se tlačí silou přes závit je špatně. Družstevní hospodaření není vůbec špatné, pokud je to dobrovolné. Třeba v Itálii pěstitelé jablek. Ale víme, jak dopadla JZD pod praporem pokroku. A EU tlačí fest. Proto je jasné, že za tím je výrazný prospěch určitých zájmových kruhů. O ekologii jim vůbec ani trochu nejde, jen o prachy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Nejen o prachy. Zapomínáš, že Zelení Khmerové, vulgo "melouni" = navrch zelený a uvnitř rudý, chtějí především regulovat, přikazovat a zakazovat. Už teď běží přípravy poskytovatelů el. energie na systém, řídící nabíjení elektromobilů tak, aby se rozprostřelo do celého dne a nepřetěžovalo síť v hodinách, kdy už je tak jako tak špička, když všichni přijdou z práce, zapnou topení/klima, začnou vařit a surfovat a vrazí e-mobil do zásuvky. Takže dostaneš "bumážku" (já vím digitální) na časový slot, kdy budeš nabíjet, nebo naopak tě budou vypínat a zapínat, kdy se jim to hodí. Takže přijedeš vybitý ze služebky a budeš potřebovat dvě hodiny dobít, abys zajel nakoupit a přivezl děti z kroužků, ale útěr, bobánku. Nebo si dojdeš na Zelený Občanský výbor pro povolenku. Pokud už nebudou rozebrané kamarády Zelených předsedů OV.
V Německu už to dali do nového návrhu energetického zákona, ale vyvolali tím takový pobouření, že už to radši stáhli. A nebo někomu docvaklo, že by tím odbytu e-mobilů moc nepomohli.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

406 Coupe - Souhlas.., přemýšlím podobně.. Budoucnost el.aut vidím maximálně jako okrajovou záležitost 3.auta v rodině, jako rychlá nákupní taška na kolech na krátké vzdálenosti. Něco jako el.koloběžka, el.skateboard, el.kolo akorát, že u kol je omezení! A žádné problémy s nabíjením a stavěním dalších Temelínů.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Zajda píše:Snowboard určitě k rozšíření nepotřeboval tržní regulace lyží a dotace vybrané z kapes lyžařů.

Jinak Maggic tu předvádí celkem medvědí službu když plamenně přesvědčuje lidi co maji z většiny podobný názor.

Díky za názor.., jsem tu téměř nováček, takže jsem ani netušil, že většina na EV smýšlí podobně, ale potěšilo to. Jinak v diskuzích jsem zastáncem, aby každý vyjádřil svůj jakýkoliv názor, žádný ani jiný mě neurazí a jsem rád za každý názor. Taky nemusím mít ve všem pravdu a proto se snažím pochopit každého s opačným názorem. Třeba nechápu ManHonda který říká - "Teď už vím že levicový je i EV. Poradíš mi čemu dalšímu se vyvarovat, abych byl správným pravičákem?" Já bych se přece snažil být jen normální, na to nepotřebuji být ani levičák ani pravičák. Levičáci většinou myslí jen sami na sebe, abych měl ten svůj komfoft zajištěný.. a po mě potopa.
Odpovědět