Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

MZ: No VW-AG má dlouhodobou strategii pro MQB nižší střední, tedy Octa,Golf do roku 2030-2035 stále spalovací motory akorát se má měnit podíl hybridů a elektromobilů. Po roce 35, co bude nikdo neví, příprava je že spalovací motory končí v této třídě. U luxusnějších budou déle-za raketu. Za mě je pozitivum, že i Octa4 má TDI147kW, klobouk dolů, že to nevzdali po Dieselgate, to čumím! Hlavně Daimler čeká brutální pokuta za emise, v tomhle prostředí, to je zázrak...

Ctrlj: Yes, ale nutno podotknout, že zrovna nyní se mild Hybrid začíná vyrábět v Golfu8, Octavii4. Říkám tomu KERS fejk. Hlavně jsem si všimnul, jak pro tu technoligii uměle začali snad všichni výrobci připravovat půdu. I silné motory mají nástup výkonu při rozjezdu uškrcený a plného výkonu dosáhneš jen Launch Control. Vždycky to tak bylo, ale teď je to citelnější, máš auto co má 300koní a bez LC to akceleruje jak kdyby to mělo koní 200 nebo co...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

M.Z. píše:Hezky si nás ta elektromobilita omotává kolem prstu, smyčka se stahuje a bojím se, že ani generace čtyřicátníků nedojezdí svobodně.
Tomu se říká normalizace. Postupuje to plíživě salámovou metodou. Co se zdálo ještě včera nesmyslné, je dnes pro většinu pomalu akceptovatelné. Propaganda a vymývání mozků funguje pomalu, ale spolehlivě :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

honziss píše: Nicmene nizsi rychlost bude svadet k horsi pozornosti a pro lidi co jezdi radi, treba i rychlejc to bude stres navic.
Jop, vždycky když jedu Rakousko, tak jsem tak vyplesklej z těch jejich pokut a pocitu auta "bez ochrany", tak se plácám podle limitu a div neusínám. Za to tuhle jsem jel od nás k Ostravě brzo nad ránem a ani jsem nestíhal popíjet kafe, jakej to byl hukot. A ospalej jsem si fakt nepřišel :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Potvrzuji. Dálnice na Ostravu snese hodně :-D
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Ja ted 2 dny hopsal po bukuresti...takovej totalni dopravni chaos, kterej ale ma svuj rad, kazdopadne jentak z nudy se tu clovek do telefonu nepodiva :D

Za 2 tydny jedu zas lotyssko/estonsko, to zas budou litry kafe abych neusnul... i-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

HM: A co teprve na Budějky. Už je to vůbec ofiko dálnice? :D
Akorát tam mě nemile překvapila absence benzínek. Jsem o tom nějak nepřemýšlel, vyjel od zákazníka a kolem říkal si "naberu až na dálnici". No když jsem se pak ploužil 80km/h bez klimy na sjezd, tak sem tak hustej už zase nebyl =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Why the electric-car revolution may take a lot longer than expected [MIT research]
  • Current lithium-ion battery packs are estimated to cost from around $175 to $300 per kilowatt-hour
    Researchers have projected that the costs of such batteries will reach $100/kWh by 2025 or before, which many proclaim is the “magic number” where EVs and gas-fueled vehicles reach retail price parity without subsidies. And they would continue to fall from there
  • But reaching the $100 threshold by 2030 would require material costs to remain flat for the next decade…
  • …It projects that costs will likely fall only to $124 per kilowatt-hour by then
  • But the sticker price of an EV with 200 miles of range would still run thousands of dollars more than a comparable gas-fueled vehicle
  • It will be hard for the industry to consistently break through the $100/kWh floor with current technology
  • Currently, US carbon emissions per mile for a battery electric vehicle are on average only about 45% less than those from a gas-fueled
  • => Don’t expect electric cars and trucks to get as cheap as their gas-powered rivals anytime soon
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Jak člověk nepotká - nejezdím ale skoro vůbec po (velko)městech - elmobil jak je rok dlouhý, tak neska byl ten rok dlouhý hned 2x - jela proti mně Tesla S a asi o tři auta za ní X.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2538
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vrooom »

http://www.autoforum.cz/predstaveni/pic ... rezentace/
WTF, to je snad nejvic sokujici auto co jsem za poslednich par let videl :-O, vypada to jak z 80s scifi filmu. Je tak divny az je cool :-D
Odpovědět