Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

mě asi 11...
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

Poprosím brášku jestli by mi půjčil toho Macha na jeden pracovní den (ideálně morava a zpět) a podám sem realistický report.

Zatím se chlubil, že jezdí za 15 - 20. Ale současně vím, že s focusem 1.6 tdci měl dlouhodobou pod 4l, takže asi tak...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petr_riha »

S focusem pod 4? S naftovým jsem nejezdil, ale to počítá průměr Praha - jižní Itálie, kde z Brenneru jel vlakem, ne? :-D

Jinak rozptyl 15-20 je takový nicnerikajici. To je jako jezdím za 8-12 benzinu. To je údaj na draka.

Jinak na ten test na Moravu se těším. Příští tyden pojedu Praha - Zilina - Ostrava - Praha, ale na pijceni elektra na ten trip nemám koule :-D
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

1.6 TDCi znam z dvojkovyho FoFo a pod 4 l je leda tak ecorally.
Data ze spritmonitoru jsou myslim vypovidajici (mkII+III z let 2005 az 2015).
Přílohy
focus_1.6tdci_2005-2015.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše: pon 15 srp 08:19 Slabší a lehčí Kodiaq RS 2.0TSI pojede dálnici za 8 - 10. Předpisově. Tzn. za cca 4Kč/km
Aby jel Enyaq RS za stejné peníze (spotřeba 25kwh/100km), musela by kwh stát 16Kč, aby byly náklady podobné.

Elektro/eko alternativa je už delší dobu použitelná pro lidi, kteří akceptují odlišnou charakteristiku aut.
Takže prodat za půl mega O3 RS, přidat mega na Eňáka RS a pak se radovat z úspory. Na to je třeba mít "geldšajsra", jak říkával můj děda. Slovo je přejaté z němčiny a znamená "sráč peněz". Ale ten pocit, že zachraňuji planetu. Takový měli jistě svazáci, když jeli v padesátkách na korbě náklaďáku pomoci s bojem o zrno :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od retron »

M.Z. píše: pon 15 srp 10:03
HondaMan píše: pon 15 srp 08:19 Slabší a lehčí Kodiaq RS 2.0TSI pojede dálnici za 8 - 10. Předpisově. Tzn. za cca 4Kč/km
Aby jel Enyaq RS za stejné peníze (spotřeba 25kwh/100km), musela by kwh stát 16Kč, aby byly náklady podobné.

Elektro/eko alternativa je už delší dobu použitelná pro lidi, kteří akceptují odlišnou charakteristiku aut.
Kolik vůbec akt. stojí kwh?
ACčko PRE 6, EON 7,90 ČEZ 8 , DC cca 8-18, Kaufland 0, Lidl bude prý 5 6 DC a ty hyperchargery od innogy asi 21, pak mají spešl tarify jednotlivé automobilky
Doma dle aktuálního tarifu každého soudruha tzn. od 1,5 po cca už 8,80 anebo solár za 0 (pokud nepočítám investice)
Čipy mám všechny tři, nejvíc profi to má ČEZ, PRE apka neumi krom vyhledávání stanic a informovaní o obsazenosti nic.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

HondaMan píše: pon 15 srp 08:19 Slabší a lehčí Kodiaq RS 2.0TSI pojede dálnici za 8 - 10. Předpisově. Tzn. za cca 4Kč/km
Aby jel Enyaq RS za stejné peníze (spotřeba 25kwh/100km), musela by kwh stát 16Kč, aby byly náklady podobné.
Nemám nikde registraci, takže u EONu jsem platil 13,90 za kWh ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

jerry: 1,5 je takový základ. Vybavená verze, kterou mám já, je skoro za 1,85 mio. K tomu máš jako bonus absenci plynové vzpěry přední kapoty. Takže moje žena si ani sama nedoleje vodu do ostřikovače. Že vnitřek kapoty není lakovaný, asi ani neřeším.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

petr: ono to tak je. V konečném výsledku se bavíme o dojezdu 400 nebo 200 km. Fakt to tak je. Jízdní styl se dramaticky na spotřebě odráží. Nůžky se rozevírají mnohem víc, než u spalováku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Brus »

aktualni cena je 11,199kč za kWh
Pravda vyděsí
Odpovědět