Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od EL_XEL »

řidičBOB píše:Něco pro Maggic :ymhug:
Jak se ti s tím prakticky žije? Máš možnost nabíjet přes noc?
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Maggic píše:
řidičBOB píše:Něco pro Maggic :ymhug:
Tak něco jako nákupní pohotovostní taška, v rodině s více auty, se to dá pochopit. Ale výroba étronů pro masy je absolutní nesmysl, alespoň podle dostupných informací. Ono to vypadá na první pohled frajerky čistě, když nevidíme kolik komínů musí hulit na výrobu a provoz jednoho étronu. O financování a dostupnosti nabíjecích stanic netřeba hovořit, ani o tom, že napěťové sítě na nějaké větší rozšíření nejsou stavěné též. A už vůbec se nemá cenu bavit, kolik ujedu metrů za pět minut tankování elektřiny, když se náhodou uvolní místo..
Tak pohádky se dobře poslouchají. Zvlášť ty, co slibují dobrý konec :D Za minulého režimu nám na základní škole slibovali, že až dorosteme, tak si každý bude brát podle svých potřeb. Jsem zvědavý, jak skončí ta o nulové uhlíkové stopě :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od _sulcik_ »

Maggic píše:
řidičBOB píše:Renault není auto ;-)
Hlavně že Renault vyhrál podle velké západní pojišťovny soutěž o nejspolehlivější motory! Také si nestěžuji, možná o mnoho let nazpět tomu tak bylo..nevím, Francouz je poprvé v rodině, ale která značka neměla propadák ve své nabídce.
Jo v tom samým žebříčku, kde byl Aston Martin třetí :D :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

Každý má "svou" značku auta. Nikomu mu jeho pravdu neberu.. Já už byl dlouho u "tvrdého" VW, tak to chtělo změnu..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

EL: ano, mám možnost nabíjet přes noc.
Pokud nebudu komentovat interiér, tak proti tomu autu nic nemám. Jako druhé/třetí auto už je to, vzhledem k dojezdu, použitelné. Nízké těžiště, zadní pohon, max. krouťák od počátku - to z toho dělá vcelku “zábavný” pojezd.
Osobně mne hodně překvapilo, jak je to uvnitř prostorné a jak to auta z místa řidiče působí veliké. Velká zrcátka mi také dělají radost.
Spotřeba se motá kolem 20, což mi přijde docela hodně. A to mám teplotu na 20,5; vyhřívaný volant a sedačky OFF; klima OFF.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Maggic
Řidič začátečník
Příspěvky: 164
Registrován: pát 01 led 19:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Maggic »

řidičBOB - Těším se na "objektivní" hlášení.. o étronovi..
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

Zdravím ve spolek,

kdysi jsem sem chodil pro zábavu číst, jak Tesla zkrachuje (psalo se tady o tom 3x týdně, dnes je Tesla nejhodnotnější automobilka na světě) teď už tady nejsem pravidelný navštěvovatel, ale občas na mě na Seznamu vybafne článek z tohoto propagandistického webu, buď na téma elektromobil - nejhorší věc na světě, nebo Lada - nejlepší auta na světě, Putin - největší borec na světě, tak někdy pro pobavení si tu slátaninu přečtu :)))

Tak se chci zeptat zdejších diskutujících, jestli ty fantasmagorie bere někdo fakt vážně a jestli si někdo opravdu myslí, že nějaký Petr Miler a Petr Prokopec opravdu existuje. Nebude to spíš nějaký Saša s Ivanem z trollí líhně poblíž Kremlu?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Nejhodnotnější automobilka...ehm, kdyby ten jakožepodnikatel nebral štědré dotace (čti v normálním nepokřiveném světě), tak ta automobilka už dávno neexistuje.
To jen tak na okraj, Turbo ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Maggic: sice nechápu ty uvozovky...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Turbo
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 17 zář 12:38

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Turbo »

řidičBOB píše:Nejhodnotnější automobilka...ehm, kdyby ten jakožepodnikatel nebral štědré dotace (čti v normálním nepokřiveném světě), tak ta automobilka už dávno neexistuje.
To jen tak na okraj, Turbo ;-)
Bobe, nepochybuji že jsi "nadanější" a "úspěšnější" podnikatel než Elon Musk, ale o tom téma není.

Nicméně koukám, že jezdíš v BEVku, pokud si pamatuju, tak jsi tady ještě nedávno byl jeden z nejzapřísáhlejších antielektromonilistů...

Co se stalo?
Odpovědět