Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od KoPP »

no takže na "benzince" by byla hromada aku, které by prostě předaly svou energii tvému v autě.

nebo jinak. doma bys nabijel celou noc, na určených místech by si nabijel 5 minut. Výkon vlaku je tak 6MW a síť to utáhne.

přec jen kolik lidí ujede za den více než 700km... necht je 700 standartní dojezd.


hned na začátku píšu aku a fúze jinak se to neproelektrikuje obvzvláště, když se panikaří kvůli jádru.
Slow and serious
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Smrťák »

700km? Možná v roce 2025(nebo nikdy)
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vana »

King: nakoukni na libovolnou frekventovanější pumpu kolik aut se tam vystřídá za hodinu a zkus odhadnout kolik MWh za tu dobu doberou (samozřejmě ve formě benzínu a nafty)
tipnul bych si že jediná taková "pumpa" by potřebovala trvalý příkon 10-20 MW

samozřejmě neříkám že je to neřešitelné, ale nářez to je docela velký
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pjanda »

Dobra rada pro elektrofily - jak nabit akumulatory, kdyz nikde neni rozumny zdroj? Staci vuz zaprahnout za Toyotu Tundra a rekuperovat v zavesu ;)



Video je holandstine, ale jde zapnout anglicke titulky. Nicmene komentar snad ani neni nutny...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pjanda »

Vana & KoPP: Jeste je treba vzit v potaz jednu vec - pokud by vsechna auta mela byt pohanena elektrinou (cil EU), musi se elektrina nekde vyrobit. Nedavno jsem pocital (puvodne s "clankovym cilem", ale nakonec z toho seslo), ze nahrazeni veskere spotreby fosilnich paliv (dle statisticke rocenky) by pri zohledneni odlisne efektivity spalovaciho a elektrickeho motoru znamenalo mit na vystupu z elektraren navic cca 3,5 x tolik elektriny, kterou dnes v prumeru vyrobi Temelin. Tj. museli bychom postavit ctyri dalsi Temeliny, aby bylo mozne dopravu kompletne "elektrifikovat". Neco podobneho povazuji, zvlast pri soucasnych naladach, za prakticky nerealne. Nahrazeni tehoz jakymikoli jinymi zdroji (uhli, voda, slunce...) pak za zhola nemozne.

Tech uskali je zkratka tolik, ze cela elektricka mobilita nedava smysl uz na papire, natoz pak kdekoli jinde. Vsechny zminene problemy jsou teoreticky nejak resitelne, ale kdyz se podivame na vsechny naraz, je to zkratka utopie. Je to porad nachazeni novych "a kdyby jeste...". Mit za teto situace predstavu, ze za pouhych 14 let bude pulka aut jezdit na elektrinu (EU), to je zrale na lecbu.

Jiz jsem to citoval nekde na foru, nebo mozna v clanku, ale v jednom velmi "proelektrickem" poradu jeden tusim britsky vedec rekl neco ve smyslu: I kdybychom dnes meli elektromobil, ktery je s to plne nahradit konvencni auta, trvalo by desitky let, nez by k takove zmene doslo. My jej ale ani nemame.

Verim tomu, ze na vsechny otazky bude casem nalezena odpoved. Ale takovy vyvoj nelze vynutit, chce svuj cas jako jakykoli jiny.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vana »

jj, vidím to podobně
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od KoPP »

Vana potřeba odpočítat hromadu lidí, co tankuje jednou týdně u pumpy... ty by si prostě jednou týdně "napumpovali" doma...

a všehovšudy ani já nemám moc dnů do měsíce kdybych tankoval 2x denně do stejného auta. Pokud by elektropojíždědlo dojelo 700 km na nabití, tak bych s pár vyjímkama "odtankoval" celý rok doma... o tom, že by zdejší vesnická elektrická síť zažila skok do hyperprostoru nemám pochyb.

k tomu, že je to energetická utopie jsem se jasně vyjadřoval slovy u fúzi... Já osobně bych 4 další Temelíny postavěl i jen tak bez elektromobilů, však oni skopčáci budou sypat ojra za elektriku až si svoje jádro odstaví :)

edit všech editů: sice mám maličkaťounké motůrky, ale i tak mám rád jejich bram, bram, rambrambam, řazení mě baví a elektromobil mám za divnost všech divností, ale domnívám se, že o nějaké to desetiletí později to bude slušná možnost jak přestat lozit šejkům do řiti pro naftu.
Slow and serious
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Vana »

já sice mám jako neloblíbenější zvuk motoru ticho a kdyby úplně potichu jezdily i motorky tak bych to považoval za nejlepší vynález
ale faktem je že i elektromotory běžně nějaký ten kravál taky vyluzují
v každém případě by mi brmbrm vůbec nechybělo, právě naopak
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Vana: Také nejraději poslouchám ticho. Občasné héén, héén by mi sice trochu vadilo, ale zvykl bych si. To že by se Tobě nestýskalo po kadla kadla se ani nedivím.

Jen si nejsem jistý, zdali bych chtěl poslouchat "pískání" vytočeného elektromotoru třeba 10 hodin v kuse (dlouhá cesta po dálnici)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od KoPP »

hehe že někomu nechybí škadla, bum prásk, ďarda do zad, škudli-kadla se nelze divit :)
Slow and serious
Odpovědět