Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Pokud bude ubývat spalováků na úkor bateriáků, bude klesat výtoč PHM, a tedy i vybraná spotřební daň. A že tato daň dělá hodně v rozpočtu státu. Jaké bude asi potom řešení?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

já tipuju dodatečná daň na veškerou elektřinu aby se vybralo ještě více ;)
Citroen C4 GP
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Ano, to jsem chtěl naznačit. Takže to zaplatí i ti, co nemají auto. Láska široké veřejnosti k bateriákům bude asi tak velká jako k fotovoltaice.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Zajda »

Cena jistě poroste obecně, ale podle mě se nabíjení bude danit dodatečně. Nabíječky, ať už veřejné nebo domácí, nejspíš spadnou pod kontrolou státu. Jinak budou ilegální.
《》
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od delphin »

Jedno řešení je komplet zdanění elektřiny na vše, další řešení je třeba tohle: https://www.novinky.cz/auto/clanek/texa ... n-40360491 v Texasu.
Osobně si myslím, že to nakonec politici zneužijí k zavedení plošného mýta pro všechna auta. Nelépe i se sledováním kam kdy které auto jelo.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

rhinos píše:já tipuju dodatečná daň na veškerou elektřinu aby se vybralo ještě více ;)
To uz davno je, akorat to plati rovnou dodavatele a zapocitavaji to do cen silove elektriny, takze odberatel to na fakture fakticky ani nevidi.
A pak je ta druha slozka - distribucni, kde uz ta debata pred par lety taky probehla - https://www.google.com/search?q=jisti%C ... %BD+podfuk
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od EL_XEL »

Hele, ale víte o tom, že ve světě existuje celkem běžně daň na auta, tak se nejspíš zavede něco takového. Prostě místo ve spotřební dani se to odvede v dani z vozidla.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Vyplodí to pěkné zrůdnosti. Například v Německu je kvůli dotacím na "bezemisní" zdroje tak vysoká cena elektřiny, že řada nízkopříjmových lidí na ní nemá a pobírají speciální dotace (samoživitelky, důchodci). Takže: dostávají dotace, aby mohli platit dotace. Geniální.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Klasika…
No pain, no gain.
Vespa time \m/
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od rhinos »

tady taky zmiňují těch Turbovo 330%

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/nezaj ... -neprorazi
Citroen C4 GP
Odpovědět