Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 406 Coupe »

Už to začalo: http://oenergetice.cz/elektrina/cez-zis ... ch-stanic/

A EU to získala od koho?
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Tak audi má už začít nabízet bezdrátové nabíjení pro Etron v běžném komerčním prodeji.
Akorát v první generaci to bude brutálně pomalé díky tomu, že to má asi poloviční rychlost nabíjení, než ta nejpomalejší domácí nabíječka, která je už tak pomalá, čili orientačně nejpomalejší kabel půl dne, indukce celý den :))
Vyvíjí se silnější rychlejší, ale chudáci, kdo koupí ty první generace, to je fakt děs, abys odpoledne dal auto na nabíjení a ráno nebylo nabité doplna... To po prvním použití vyhodíš a budeš běhat s kabelem...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jurajec
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: stř 05 zář 12:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jurajec »

406 Coupe píše:Tak jsem poslouchal v rádiu diskuzi ekofašisty-elektromobilisty a šéfa svazu dovozců automobilů. Šli si po krku a hádali se až do chvíle, kdy se oba shodli, že další vývoj má zaplatit stát (Brusel) dotacemi, dotacemi a zase dotacemi. To si padli okolo krku a společně plánovali, jak budou ten stát dojit.


Takže hoši, čeká nás další fotovoltaika, blíží se doba, kdy budeme na účtu u pumpy číst + 2, 3, 4?? Kč/l přirážka na elektromobilizaci. Jako je to už dneska na účtu za elektriku. To by mně zajímalo, kolik dotací dostával James Watt, nebo Otto, Diesel, Křižík, Laurin a Klement a podobní břídilové. $-)

Osobne stavim dum aby byl offgrid a cekam na solarni panely ve tvaru stresnich tasek jak na smilovani bozi. Protoze pak si je doma muzes nainstalovat na garaz nebo zahradni pristresek bez toho aby te nekdo bonznul ze mas SOLAR a ze to je nepovolena instalace. (Na vlastni barak bych se bal svepomoci protoze pak by to pojistovna nemusel tak uplne uznat)

Posledni co chci abych to mel oficialne a platil nejakym hajzlum vypalny nebo prodaval elektrinu pod cenou.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Tak to je nesmysl, to nikdo snad nekoupí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Proč? Jezdíš kolem komína, denně nenajedeš více než 100km, večer zaparkuješ, ráno 100%, žádné mrcasení s kabelama...

A když náhodou vybiješ úplně, tak prostě jednou za měsíc použiješ kabel. Dostatečné pro 99% soccer moms v SUVčkách...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

A za jakou cenu? To bude hezká palba.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Stepan »

Víte jak teď po Praze jezdí pár těch žlutých malých elektrosracu na carsharing. Tak nedávno jsem viděl, jak z pricneho parkování, které se směrem do středu ulice svažuje, "náměstí W Churchilla), to auto najednou vycouvalo a zastavilo uprostřed ulice. Samo od sebe, řidiče jsem poblíž neviděl. :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
adomous
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19 lis 20:54

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od adomous »

Zdravíčko, já jsem poslední léta věrný elektrokolu od xxxxxxxxxxxx prodejce, poslední kousek, který jsem si koupil E-Largo 7.4 (2019) a naprostá spokojenost. Pochlubte se, kdo má doma jaký skvost...
Naposledy upravil(a) pavproch dne úte 20 lis 07:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz a BANán.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Snowman000 »

PP :ymapplause:
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne úte 20 lis 14:50, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

adomous píše:Zdravíčko, já jsem poslední léta věrný elektrokolu od xxxxxxxxxxxx prodejce, poslední kousek, který jsem si koupil E-Largo 7.4 (2019) a naprostá spokojenost. Pochlubte se, kdo má doma jaký skvost...
Elektrokolo je velkej tezkej kram, kterej se blbe transportuje a v terenu kazi radost z jizdy. Na lokalni transport je 100x lepsi cinska ev kolobezka.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět