Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Udusí? To byla záležitost před příchodem katalyzátorů. Dnes je situace diametrálně lepší než v osmdesátých letech.
Jediná změna bude, že bude Praha ucpaná elektromobily. To bude tedy výhra.
Pavproch je technický realista. Optimisté se mu přestanou smát až po pár vyhořenejch barákách.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Dík za podporu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Hlavně to hnusné CO2 se s masivním přechodem na benzínové motory meziročně zvyšuje... Přímo stříká na tom s pevnými částicemi také není nejlépe. Tak uvidíme, co na to řeknou soudruzi v Bruselu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

Honza42 píše:Dnes je situace diametrálně lepší než v osmdesátých letech.
Jediná změna bude, že bude Praha ucpaná elektromobily. To bude tedy výhra.
Pavproch je technický realista. Optimisté se mu přestanou smát až po pár vyhořenejch barákách.
Každopádně bych se neradoval, že kterákoliv z variant je nějaká výhra z pohledu bezpečnosti nebo ekologie.

Diametrálně odlišná je, dříve jezdilo více avií a liazek, V3S atd, dneska kouří TDI staré 25let pro technickou závadu. Není to chybou značky nebo kvality, ale holt jaký pán, takový krám, než aby nechali něco opravit, třeba egr vyměnit, tak ho zaslepí a ještě přidají na čerpadle naftu aby to trhalo asfalt :D
Projevuje se to tak, že pořád často jedeš na vnitřní cirkulaci ventilace, hlavně v okolí měst v CZ, v DE mnohem méně, spíš výjmečně.

Kousek vedle mě od baráku jednomu kolenovrtovi spadl barák, přečerpával doma plyn do auta :ympray:
Taky jednomu kousek opodál shořelo auto když nabíjel aku. Všichni nabíjí občas aku a nikdo neměl problém, že? No a mu to auto takto shořelo a fertig. :ymparty:
Ročně shoří kvůli elektroinstalaci mraky aut, vůbec bych to nepodceňoval.
A benzínová auta, to hoří dodnes i úplně nové, stačí správně nabourat, a je to v plamenech.

Výstup je asi takový, že je všechno na prd :))

Mimochodem, ZOE stojí okolo 850 tis a s lepší výbavou a lepší aku abys někam v zimě dojel a rychlonabíječkou domů abys tu silnější aku měl jak nabíjet jsi někde okolo 950tis řádově cca.
Tak jestli si někdo myslí, že eGolf je drahý a sežene něco za polovinu, tak ať na to rychle zapomene.
Existuje sice e-UP okolo 650tis ale počítej s příplatkama za kde co a ve výsledku i kdybys byl pouze na 750tis,tak pořád potřebuješ druhé PLNOHODNOTNÉ vozidlo a z toho pohledu je pak otázka, proč do elektro vůbec investovat, když se ta investice nikdy nevrátí a nezajistí Ti mobilitu sama o sobě

Typy zásuvek v CZ:
Mennekes 400V/32A,
pětikolík 400V/32A,
Schuko 230V/16A
Pozor, kromě kompatiblility zásuvky musíš mít ještě kompatibilní placený tarif u některých služeb (Kartu)

Mapa nabíječek v CZ zde

Fakt legrace tohle. Prostě musíš nabíjet doma.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od ctrl_j »

Neboj, dotacni programy na vystavbu uz jedou.
Ministerstvo dopravy píše:Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Z evropských prostředků je pro tento účel vyčleněno až 130 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
--
řidičBOB píše:Hlavně to hnusné CO2 se s masivním přechodem na benzínové motory meziročně zvyšuje... Přímo stříká na tom s pevnými částicemi také není nejlépe. Tak uvidíme, co na to řeknou soudruzi v Bruselu.
Vzdyt uz je to prece poresene, proc se asi od zari do TSI cpou FAP? No a s tim co uz jezdi nikdo nic neudela a nikdy nedelal.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jurajec
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: stř 05 zář 12:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jurajec »

Řešení je ale nebude se nikomu líbit - výrazně zdanit vlastnictví vozů jako takových a především těch se spalovacím motorem (mě to taky neni po chuti ale do +- deseti let to tu budeme mít na stole od EU).

A v oblasti prahy se stejně nepohnete s emobilem protože okolo Vás je mraky ostatních aut, v sedm ráno jedu D4 - tam se jede kolem 80kmh (nákladní a autobusová doprava zdržuje jinak plynulý hustý provoz - v poslední čátsi D4 před prahou nejsou dobře vyřešené nájezdy pro MHD), dejme tomu že mě nebaví čekat v koloně před barrandovksým mostem - přesednu z auta na vlak v Radotíně - v intervalu 6:45 - 7:45 komplětně plná souprava - studenti jedou do škol + pracující co brzy vstali. Na smíchovském nádraží metro plné, vše přesedá z vlaků do metra. Já si nemyslím že bude méně lidí v dalších letech v MHD a na silnicích naopak, infrastruktura je vytížená na 100%.

Jelikož Praha je těžce pozadu ve stavbě čehokoli mostů obchvatů tak nás čeká přeplněná MHD a kolony, nic z toho mi elektromobil neřeší.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Bond007 »

jurajec píše:Řešení je ale nebude se nikomu líbit - výrazně zdanit vlastnictví vozů jako takových a především těch se spalovacím motorem (mě to taky neni po chuti ale do +- deseti let to tu budeme mít na stole od EU).

A v oblasti prahy se stejně nepohnete s emobilem protože okolo Vás je mraky ostatních aut, v sedm ráno jedu D4 - tam se jede kolem 80kmh (nákladní a autobusová doprava zdržuje jinak plynulý hustý provoz - v poslední čátsi D4 před prahou nejsou dobře vyřešené nájezdy pro MHD), dejme tomu že mě nebaví čekat v koloně před barrandovksým mostem - přesednu z auta na vlak v Radotíně - v intervalu 6:45 - 7:45 komplětně plná souprava - studenti jedou do škol + pracující co brzy vstali. Na smíchovském nádraží metro plné, vše přesedá z vlaků do metra. Já si nemyslím že bude méně lidí v dalších letech v MHD a na silnicích naopak, infrastruktura je vytížená na 100%.

Jelikož Praha je těžce pozadu ve stavbě čehokoli mostů obchvatů tak nás čeká přeplněná MHD a kolony, nic z toho mi elektromobil neřeší.
a potom se vrátíme do jeskyní, budeme lovit mamuty a sbírat plody...
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
jurajec
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: stř 05 zář 12:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jurajec »

To ne ale 'soudruzi z Bruselu' jak tu nekdo psal vyse si to budou prat, at uz zakazem nebo zdanenim pres CO2/jiny parametr podobne jako to maji v nemecku...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mattonecz »

mne to krasne resi skutr a ted sem se dokonce dva dny dokopal do MHD a nijak preplneny mi to neprislo. z radotina sem jezdil leta a taky pohoda. zas bych to tak neprozival
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Všichni se cpou do velkých měst, tak jim to asi nevadí. Až bude u nás v Horní Dolní byt dražší jak v Praze, začnu brát nějaké znečištění, hluk, prach ve velkých městech jako problém. Zatím si lidé rádi připlatí, jen aby mohli stát v kolonách, navzájem si smrdět v MHD a inhalovat imise. Tak jim to neberte.
Odpovědět