Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
petrmarek
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29 srp 05:34

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od petrmarek »

Ja mel kratce egolf (kolem komina dobry, jinak katastrofa), v praci se na ev povozim az az (koncerny, jedna Tesla) vcetne cest do zahranici a zodpovedne hlasim, ze bych to teda nechtel a reseni masove mobility v tom urcite nevidim.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 970ka »

Mě zase pruděj spalováky a to mám krásný kousky,dám to všechno pryč....
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Takže ti na starý kolena jeblo :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

:D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od 970ka »

Jste wolové. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

petr_riha píše: pon 25 bře 11:20
honziss píše: pát 22 bře 13:20 Ty jsi v tom nesmyslu jel?

Ano, rozjede se to i bez pásů, ale tam je podmínka svajpnout. Ano, je to rychlejší než s klackem, protože levá část displeje kde svajpuješ nahoru dolu vyhrazená pro ten úkon je obrovská a prakticky ti stačí natáhnout ukazováček z volantu, auto při tom nevyžaduje brzdu a funguje to i když je v pohybu. Takže třeba parkování kde musíš cukat po kouskách vpřed/vzad je ve finále mnohem jednodušší než třeba u automatu přehazovat D-R a do toho ještě vyšlapávat brzdu.

Nejel, proto se ptám.

S AT/MT se rozjedu bez pásu bez svajpování. Pokud potřebuju někam cuknout, ideál. Svajpování krok navíc.
Co myslíš "vyšlapáváním bezdy"? U couvání s AT jen na brzdě povolíš, nemusíš plyn, nic. Složitost v tom nevidím. Nebo nevím.

Pokud parkovat umíš, vejdeš se na pár kroků i do malého chlívku. Pokud neumíš, pak je řešením asi ta Tesla, abys tam půl hodiny nekvrdlal, souhlas.
honziss píše: pát 22 bře 13:20 Stejně tak když přijedeš, zastavíš, odepneš pás (auto dá P), vylezeš, odejdeš, tečka. Obecně to fungování bez ovladače/karty jen s telefon, kterej ale stačí mít, nemusíš ho nikam přikládat je geniální.
A rozdíl oproti jiným autům? Přijedu, zastavím, odepnu, zhasnu motor (auto dá P), vylezu, dotknu se kliky (auto se zamkne), odejdu. Tečka.

Jak to děláš, když se ti ten telefon vybije/rozbije, třeba při vystupování spadne na zem?
Rozjel si tu hypotetickou (protoze zkusenosti nemas) diskuzi o tom, jak je svajpovani pomalejsi nez manual nebo automat. 2 uzivatele, co maj realnou zkusenost a mrak jinejch aut ti vysvetlej, ze je to nahodou pohodlny a rychly, takze nam tady svedes diskuzi na to, ze kdyz popojizdis bez pasu, tak svajpovat nemusis a jak dlouho trva zapojit auto do zasuvky...? :D

- kabel na AC vytahuju tak jednou za tyden a rozhodne je to u nas na sidlisti spis vyhoda nez nevyhoda ty mista u stojanu
- kdyz by mobil selhal (coz se mi za prvnich 10tkm nestalo ani jednou, ale budiz), mam jako backup 2 karty nebo muzu zavolat 24/7 na hotline a auto mi zpristupni na dalku. Mimochodem, dalsi karta stoji na eshopu 860,- Kc a dokonce tam jde za 4ku koupit i klasickej ovladac. V aute pak jdou normalne uzivatelem jednotlivy mobilni klice/karty/ovladace pridavat a odebira, bez navstevy servisu (kdo nekdy ztratil nakej lepsi keyless klic a chtel v servisu novej?)

Abych to zakoncil: mam vic aut (manual, at, ev), vsechny maj keyless, ale snadnost procesu odmykani, startovani a opacne je u tesly jednoznacne nejlepsi, o parnik.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

970: :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

R4...258k
R3...261k
EV...264k
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od jerry »

Jak je to s degradací baterie u auta, které bude používáno s malým nájezdem kilometrů? Typicky letní víkendovka nebo auto "svátečního" řidiče. Nebo konkrétně můj případ, kdy střídám pro radost 3 auta, takže se můj už tak nijak velký roční nájezd cca 20 tis. km rozdělí na tři díly. Spalovák bude v takových případech mít po 20 letech malý nájezd a bude plně použitelný jako při jeho koupi. Baterka ale přece degraduje pořád i za těchto podmínek. Ale kolik vydrží let do znemožnění auto normálně použít jsem nikde nenašel.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od honziss »

jerry píše: stř 27 bře 09:26 Jak je to s degradací baterie u auta, které bude používáno s malým nájezdem kilometrů? Typicky letní víkendovka nebo auto "svátečního" řidiče. Nebo konkrétně můj případ, kdy střídám pro radost 3 auta, takže se můj už tak nijak velký roční nájezd cca 20 tis. km rozdělí na tři díly. Spalovák bude v takových případech mít po 20 letech malý nájezd a bude plně použitelný jako při jeho koupi. Baterka ale přece degraduje pořád i za těchto podmínek. Ale kolik vydrží let do znemožnění auto normálně použít jsem nikde nenašel.
To záleží jakou baterku budeš mít a jak se k ní budeš chovat z pohledu nabíjení a udržování stavu nabití při nepoužívání.

Jsou lidi co maj na LFP baterce po 2 letech degradaci pod 1% a jsou lidi co jí zhuntujou rychle. Když si poslechneš video nahoře, tak jim vychází v průměru 70% kapacity po 18ti letech provozu. Musíš ale brát v potaz, že je to počítaný z EV prvotin co měly většinou nechlazený baterie, základní bms a tak dál.

Já bych jí po 20ti letech vyměnil za repasovanou když by mi na tom autě hodně záleželo.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět